Bogucki: rok "zawieszenia broni", o którym mówi premier Tusk, ma być kagańcem
Rok „zawieszenia broni”, o którym mówi premier Tusk, ma być kagańcem. Ma być brakiem krytycznej dyskusji o bezpieczeństwie państwa. A to jest haniebne — zwłaszcza gdy ministrowie chowają się za mundurem i mówią, że pytania o ich odpowiedzialność to „atak na funkcjonariuszy” - napisał na X szef Kancelarii Prezydenta RP Zbigniew Bogucki.
Tusk znów udaje gołębia
Zbigniew Bogucki w swoim wpisie na X zaznaczył, że to dotyczy pytań o "funkcjonowanie państwa", "o służby specjalne", o "realne bezpieczeństwo Polski." "Bo dziś z tym jest źle – i trzeba to powiedzieć wprost, a nie opowiadać, że <jest znakomicie> - dodał.
Kiedy trzeba było wydać decyzję o użyciu sił zbrojnych, Prezydent RP Karol Nawrocki zrobił to w jeden dzień. W sprawach bezpieczeństwa Prezydent działa natychmiast i współpracuje z rządem, który podejmuje jakieś działania zmierzające do poprawy bezpieczeństw.
Donald Tusk i jego rząd nie zamkną ust konstruktywnej krytyce. A Koalicja 13 grudnia myli bezpieczeństwo państwa z bezpieczeństwem własnych stanowisk
- zaznaczył.
Źródło: Republika, x.com
Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.
Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Jesteśmy na Youtube: Bądź z nami na Youtube
Jesteśmy na Facebooku: Bądź z nami na FB
Jesteśmy na platformie X: Bądź z nami na X