Przejdź do treści
03:16 Finlandia: MSZ wezwało ambasadora Rosji w związku z incydentem naruszenia przestrzeni powietrznej
00:09 Sport: USA mistrzem świata w hokeju na lodzie
22:22 Nigeria: Policja przechwyciła narkotyki o wartości czterech milionów dolarów
Ważne Na zaproszenie Telewizji Republika, na CPAC do Polski przyleci Sekretarz ds. Bezpieczeństwa Narodowego USA Kristi Noem
CPAC Polska 2025 Największe wydarzenie konserwatywne w Polsce! 27 Maja 2025, Rzeszów-Jasionka. Bilety można kupić już dziś na stronie: cpacpolska.pl
Wydarzenie 27 maja 2025 roku od godz. 16:00 zapraszamy Państwa do Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL na konferencję naukową
Spotkanie Zapraszamy na spotkanie z Marszałek Elżbietą Witek i Poseł Anną Krupką w Jędrzejowie we wtorek, 27 maja o godz. 18.00 w Centrum Kultury, przy ul. Piłsudskiego 3
Spotkanie Klub "GP" Aleksandrów Łódzki zaprasza na spotkanie z Mariuszem Błaszczakiem. Spotkanie odbędzie się 29 maja (czwartek) o godz. 18:00. Miejsce: Hotel&Restauracja Pelikan, ul. Wierzbińska 58, Aleksandrów Łódzki
Spotkanie Posłowie M. Błaszczak, P. Czarnek, T. Bocheński, J. Sasin oraz P. Jaki wezmą udział w spotkaniu w Puławach 28 maja godz. 18.00 (Dom Chemika ul. Wojska Polskiego 4)
Spotkanie Klub „Gazety Polskiej” Gorzów Wielkopolski zaprasza na spotkanie z Robertem Bąkiewiczem, 29 maja (czwartek), g. 19, Wieczernik przy Parafii Pierwszych Męczenników Polski, ul. Biskupia Wilhelma Pluty 7 (przy Placu Jana Pawła II)
Spotkanie Europoseł Patryk Jaki oraz wielu innych polityków PiS wezmą udział w spotkaniu w Siemiatyczach 29 maja godz. 18.00 (Zajazd Arkadia ul. Górna 68)
Spotkanie Europoseł Patryk Jaki weźmie udział w spotkaniu w Ostrowi Mazowieckiej 30 maja godz. 18.00 (Stara Elektrownia ul. 11 Listopada 7)
Wydarzenie "Warsaw Boxing Cup" - Pamięci Żołnierzy Walczących w Bitwie Pod Monte Cassino. 31 maja godz. 16:00. "107 Granda na pięści". 1 czerwca godz. 11:00. Ul. Łazienkowska 6a, Warszawa
NBP NBP informuje: Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: „Polska ma już 509 ton złota – więcej niż Europejski Bank Centralny! To dowód na skuteczną strategię, która wzmacnia wiarygodność Polski i buduje bezpieczeństwo finansowe obywateli"

Błaszczak przypomniał o korupcji w PO. „O bezkarność wam chodzi!”

Źródło: Telewizja Republika

"Koalicjo 13 grudnia - mówicie, że miejsce przestępców jest w więzieniu. Chcę przypomnieć, że posłowie Kamiński i Wąsik całe swoje polityczne życie walczyli z korupcją. Oni zostali ukarani za walkę z korupcją, a wasi politycy za korupcję dostają nagrody!”, mówił dziś w Sejmie Mariusz Błaszczak, zwracając się do rządzących.

Po godz. 10 Sejm rozpoczął kolejne posiedzenie. Zgodnie z harmonogramem, posłowie zajmą się projektem ustawy budżetowej na 2024 r. oraz uchwałą ws. powołania komisji śledczej ds. Pegasusa. Rozpatrzą też wniosek o odwołanie Bartłomieja Sienkiewicza z funkcji szefa MKiDN oraz wniosek o odwołanie Krzysztofa Bosaka z funkcji wicemarszałka Sejmu.

Z wnioskiem formalnym zgłosił się Mariusz Błaszczak.

I zwrócił się do rządzących słowami: „Koalicjo 13 grudnia - mówicie, że miejsce przestępców jest w więzieniu. Chcę przypomnieć, że posłowie Kamiński i Wąsik całe swoje polityczne życie walczyli z korupcją. Oni zostali ukarani za walkę z korupcją, a wasi politycy za korupcję dostają nagrody!”.

"Gdzie jest Włodzimierz Karpiński, oskarżony o łapówkarstwo? W europarlamencie! Gdzie są Stanisław Gawłowski, Tomasz Grodzki, Roman Giertych, na których ciążą poważne zarzuty? W parlamencie!", zestawił.

Zarzucił, że po to tak szybkie przejęcie mediów, prokuratury i CBA

"O bezkarność wam chodzi!", dodał.

niezalezna.pl/am//Telewizja Republika

Wiadomości

Trump: nie wiem, co do cholery, stało się z Putinem?

Miedwiediew straszy: strefa buforowa obejmie całą Ukrainę

Historyczna zmiana prawa w Arabii Saudyjskiej! Po 73 latach

Lewandowski ma na koncie kolejną przekroczoną setkę!

UE może odetchnąć. Trump wstrzymał decyzję

To tam może przenieść się światowy konflikt mocarstw

USA mistrzem świata w hokeju na lodzie po 65 latach przerwy!

Jak z Wiśniewskiej zrobiono jedną z najbardziej rozpoznawalnych posłanek?

Niezwykłe emocje w Pucharze Portugalii - Sporting Lizbona z dubletem

Bochenek: Trzaskowski przez lata nie chodził z biało-czerwoną flagą, tylko z tęczową

Wojska Putina zaatakowały Kijów. Gen. Kellogg reaguje

Krwawy atak na posterunek wojskowy Eknewan na południu kraju

HIT DNIA

"Ryczeć się chce z dumy!". Zobacz legendarne ZDJĘCIE Karola Nawrockiego!

Express Republiki. Sprawdź najważniejsze informacje dnia [WIDEO]

Czarne chmury nad byłym kanclerzem. W tle rosyjskie pieniądze

Najnowsze

Trump: nie wiem, co do cholery, stało się z Putinem?

UE może odetchnąć. Trump wstrzymał decyzję

To tam może przenieść się światowy konflikt mocarstw

USA mistrzem świata w hokeju na lodzie po 65 latach przerwy!

Jak z Wiśniewskiej zrobiono jedną z najbardziej rozpoznawalnych posłanek?

Miedwiediew straszy: strefa buforowa obejmie całą Ukrainę

Historyczna zmiana prawa w Arabii Saudyjskiej! Po 73 latach

Lewandowski ma na koncie kolejną przekroczoną setkę!