Błaszczak na WAT: Coraz więcej studentów i podchorążych studiuje właśnie tu

Mamy cały ciąg nauczania, który związany jest z przygotowaniem wysokiej klasy specjalistów dla wojsk obrony cyberprzestrzeni - zapewnił szef MON Mariusz Błaszczak podczas inauguracji roku akademickiego w Wojskowej Akademii Technicznej.
Szef MON podkreślił, że w czwartek studia rozpoczyna ponad 850 podchorążych WAT na kierunkach, przeznaczonych dla żołnierzy. Poinformował też, że w tym roku promocje na tej uczelni, po zakończeniu pięcioletnich studiów, otrzymało 244 podchorążych. "Te liczby niech pokażą, niech udowodnią, jak rozwija się Wojsko Polskie, jak rozwija się WAT" - ocenił.
Błaszczak podkreślił, że flagowymi kierunkami na WAT są kryptologia i cyberbezpieczeństwo. Przypomniał, że pięć lat temu, kiedy rozpoczęto nauczanie na tym kierunku, na WAT było 15 miejsc przeznaczonych dla podchorążych. W tym roku jest to już 116.
- Jeżeli do tego dodamy wojskowe ogólnokształcące liceum informatyczne (...), jeżeli dodamy do tego sytemu Narodowe Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni, to mamy cały ciąg nauczania, który związany jest z przygotowaniem wysokiej klasy specjalistów do tego, żeby oni w ramach wojsk obrony cyberprzestrzeni dbali o bezpieczeństwo naszej ojczyzny - powiedział Błaszczak.
Podkreślił też, że takie "budowanie kadr" jest odpowiedzią na cyberataki, które są "wyzwaniem XXI wieku"
Najnowsze

Prezydenckie weto do ustawy o pomocy finansowej Ukraińcom. Ostre starcie w „Republika Wieczór”

Szłapka o CPK: „Sprawa jest w toku”. Internauci punktują bzdurne tezy rzecznika rządu

Ukraiński komentator obraził na antenie prezydenta Karola Nawrockiego. W sieci wrze [WIDEO]
