Biuro Ochrony Rządu w odstawce?

Żandarmeria Wojskowa zastąpiła Biuro Ochrony Rządu przy kontrolach na wojskowym lotnisku Warszawa–Okęcie – czytamy w Naszym Dzienniku.
Chodzi o kontrolę bezpieczeństwa w terminalu Wojskowego Portu Lotniczego w przypadku rejsów wojskowymi statkami powietrznymi. W przypadku podróży osób objętych ochroną BOR, kontrolę bezpieczeństwa sprawiają funkcjonariusze tej służby. Żandarmeria Wojskowa obejmuje swoją jurysdykcją zarówno VIP wojskowych korzystających z tego lotniska jak i załogi samolotów ich przewożące.
W zależności od tego, kto z VIP wylatuje, kontrole przeprowadza żandarmeria razem z BOR lub samo Biuro. Natomiast żandarmeria kontroluje sama osoby, które podlegają jej jurysdykcji.
Służbę ochronną w wojskowym terminalu od miesiąca pełnią żandarmi z mazowieckiego oddziału ŻW oraz oddziału specjalnego ŻW w Warszawie.
Polecamy Rafał Ziemkiewicz
Wiadomości
Najnowsze

Chciał uderzyć Nawrockiego, a sam się potknął. Żukowska nie wytrzymała

Żona Filipa Gurłacza przerwała milczenie po finale „Tańca z gwiazdami”! Komentarze o romansie z Kaczorowską nie cichną

Hołownia tweetuje podczas debaty? Internauci: „Nie wolno mieć telefonu!”
