Przejdź do treści
08:43 Elbląg: Stany ostrzegawcze przekroczone na trzech wodowskazach
07:59 PSP: w sobotę strażacy interweniowali 215 razy w związku z silnym wiatrem
07:17 USA: Zełenski po raz pierwszy odwiedzi Mar-a-Lago - „zimowy Biały Dom”
06:53 USA: W niedzielę kolejne rozmowy Trumpa z Zełenskim o planie pokojowym
Wydarzenie Telewizja Republika, województwo lubelskie i miasto Chełm zapraszają na "Wystrzałowego Sylwestra z Republiką". Wśród gwiazd m.in. Fun Factory, Kombi Łosowski, Bayer Full, Defis, Corona i Weekend. Zapraszamy 31 grudnia do Chełma i przed telewizory!
Republika Zapraszamy na stoisko Telewizji Republika już od 30 grudnia – przy Placu Niepodległości w Chełmie
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Londyn zaprasza na koncert kolęd patriotycznych Pawła Piekarczyka, 2 stycznia, godz. 17.30 (po Mszy św.), w kościele Parafialnym pw. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Ociece koło Ropczyc
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" w Olsztynie zaprasza na spotkanie z posłem Andrzejem Śliwką, które odbędzie się w Szczytnie, przy ul. Solidarności 9 (świetlica Spółdzielni Mieszkaniowej), 3 stycznia 2026 r. (sobota) o godz. 17:00
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” w Gdyni zaprasza na koncert kolęd patriotycznych Pawła Piekarczyka, 4 stycznia, godz. 16:00, Kościół p.w. Chrystusa Króla, Gdynia-Mały Kack, ul. Ks.Bp. Jana Bernarda Szlagi 3 (wjazd od ulicy Halickiej)
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na prezentację wystawy w 130 rocznicę urodzin Gen. Stefana Roweckiego „Grota”, wystawa oddziału IPN w Łodzi czynna do 12 stycznia, Krużganki Klasztoru OO. Bernardynów w Piotrkowie Trybunalskim
NBP Nowa publikacja NBP: „Polski złoty i niezależność Narodowego Banku Polskiego jako fundamenty rozwoju gospodarczego" – książka prof. Adama Glapińskiego, Prezesa NBP. Wersja elektroniczna dostępna bezpłatnie na nbp.pl
NBP Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: Przyjęcie euro katastrofalnie spowolni rozwój gospodarczy Polski

Bilans noworocznego weekendu: zatrzymanych ponad tysiąc pijanych kierowców

Źródło: PAP/Darek Delmanowicz

Komenda Główna Policji poinformowała, że od 31 grudnia 2020 do 3 stycznia 2021 roku na polskich drogach doszło do 123 wypadków, w których zginęło 16 osób, a 157 zostało rannych. Kom. Robert Opas z Biura Ruchu Drogowego powiedział, że w tym okresie zatrzymano ponad tysiąc pijanych kierowców, w tym 201 w sylwestra, a 418 w Nowy Rok.

Wskazał, że policjanci m.in. kontrolowali prędkość, zwracali szczególna uwagę na stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów czy sposób przewożenia pasażerów. - Podczas sylwestra i minionego długiego weekendu głównym celem policyjnych działań było przede wszystkim zapewnienie bezpieczeństwa i porządku na drogach wszystkim uczestnikom ruchu - powiedział komisarz Opas.   Stosunkowo bezpieczny początek roku

- Początek roku na polskich drogach rozpoczął się stosunkowo bezpiecznie - ocenił policjant. Dodał, że od 31 grudnia 2020 r. do 3 stycznia 2021 r. doszło do 123 wypadków drogowych (2019/2020 r. - 212), w których śmierć poniosło 16 osób (2019/2020 r. - 21), a 157 zostało rannych.

- Jedno z najbardziej tragicznych zdarzeń miało miejsce w Szydłowcu w województwie mazowieckim, gdzie w zderzeniu dostawczego Citroena z busem mercedes zginął 44-letni kierowca Mercedesa i 48-letnia pasażerka tego pojazdu - podał.

Sylwester i Nowy Rok

Poinformował również, że podczas minionego długiego weekendu policjanci zatrzymali 1029 pijanych kierowców, w tym w sylwestra - 201, a w Nowy Rok - 418 (31 grudnia 2019 roku - ponad 100, a 1 stycznia 2020 - 332).

- W 511 przypadkach kierowcy przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym co zakończyło się zatrzymaniem uprawnień do kierowania pojazdami na trzy miesiące - zaznaczył.

PAP

Wiadomości

Donald Trump

Najnowszy sondaż: poznaliśmy opinię Polaków o USA i prezydencie Trumpie

Silny wiatr uderzył w Polsce. Strażacy musieli interweniować 215 razy

SPRAWDŹ TO!

TVP Info w likwidacji przerwała transmisję. Bo... przemawiał prezydent [KOMENTARZE]

Co czeka nas w pogodzie przez najbliższe dni? [PROGNOZA]

Tragiczna śmierć piłkarza: udusił się monetą podczas meczu

Kiedy Kierwiński znajdzie wszystkie balony z Białorusi?

Rewolucja w Gmailu: Google wprowadza możliwość zmiany

Mężczyzna zmarł po 8 godzinach oczekiwania w szpitalu w Edmonton

Tylko 10,56 proc. młodych w Brukseli to Belgowie

Etna: intensywne fontanny lawy do 400 m wysokości

Pogoda paraliżuje Stany Zjednoczone

Silny wiatr wpycha wody z zalewu do rzeki. Miasto szykuje sią na najgorsze

„Times”: jeśli ten rok nie przyniesie pokoju, działania wojenne osłabną

Potężne wichury nad Finlandią. Laponia odwołała loty

Tak Poznań przywitał prezydenta. A jak Szłapkę i reprezentanta Czarzastego?

Najnowsze

Donald Trump

Najnowszy sondaż: poznaliśmy opinię Polaków o USA i prezydencie Trumpie

piłkarz zmarł na stadionie

Tragiczna śmierć piłkarza: udusił się monetą podczas meczu

Kiedy Kierwiński znajdzie wszystkie balony z Białorusi?

poczta gmail

Rewolucja w Gmailu: Google wprowadza możliwość zmiany

Prashanta Sreekum

Mężczyzna zmarł po 8 godzinach oczekiwania w szpitalu w Edmonton

Silny wiatr uderzył w Polsce. Strażacy musieli interweniować 215 razy

SPRAWDŹ TO!

TVP Info w likwidacji przerwała transmisję. Bo... przemawiał prezydent [KOMENTARZE]

Co czeka nas w pogodzie przez najbliższe dni? [PROGNOZA]