Przejdź do treści
22:07 Pogotowie przeciwpowodziowe ogłosił we wtorek wieczorem w powiecie bielskim starosta Andrzej Płonka. To efekt opadów deszczu i niekorzystnych prognoz synoptyków na najbliższe godziny
Wydarzenie Poseł Dorota Arciszewska-Mielewczyk i Klub Gazety Polskiej Kościerzyna zapraszają na spotkanie z Posłami D. Mateckim i M. Goskiem. Poniedziałek (21.07) godz. 16:30, Sala konferencyjna I piętro przy Sali Szopińskiego, ul. 3 Maja 9, Kościerzyna
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

Biedroń w rozmowie Reutersem atakuje prezydenta: odczłowiecza osoby LGBT, tak jak przed wojną robiono to z Żydami

Źródło: PAP/Paweł Supernak

Prezydent Andrzej Duda odczłowiecza osoby LGBT. Pamiętam z podręczników, że Żydzi (przed II wojną światową) byli odczłowieczani. Przypomina mi to tamte czasy – powiedział w rozmowie z Thomson Reuters Foundation europoseł Robert Biedroń.

Robert Biedroń udzielił wywiadu dla Thomson Reuters Foundation. Eurodeputowany Wiosny Robert Biedroń został przedstawiony jako „prominentny gejowski polityk”.  

We wstępie do artykułu zaznaczono, że : „prawa LGBT+ są coraz bardziej kontestowane w Polsce, w której w lipcu prezydent Andrzej Duda uzyskał reelekcję po ostrej kampanii, w której proponował konstytucyjny zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe oraz edukacji LGBT+ w szkołach”.

 – Prezydent republiki odczłowiecza osoby LGBTI i nazywa ich „nieludźmi” (…) Pamiętam ze szkolnych podręczników, że Żydzi (przed II wojną światową) byli odczłowieczani, nazywani „nieludźmi”, i przypomina mi to tamte czasy – powiedział Biedroń w rozmowie z Reutersem.

Według polityka Wiosny  polski rząd nie przestrzega zasad praworządności i powinien zostać za to  ukarany także finansowo. –Bo czym jest społeczność europejska? Chodzi o szanowanie równości, wolności i mniejszości – stwierdził. 

Jak dodaje Biedroń, nie spodziewa się on  zmiany w polityce PiS. –  Widzą, że to działa. Wygrywają wybory, ponieważ są homofobami i transfobami, a my jesteśmy idealnym kozłem ofiarnym – powiedział.

Reuters/TVP INFO

Wiadomości

Ostatnie nagranie motocyklisty, którego zabiła niedźwiedzica

Pożar w Katalonii: 18 tys. osób odciętych od świata

Atak nożownika w małej szkole. Nie żyje uczeń

Atak rosyjski na Ukrainę. Polskie myśliwce w powietrzu!

Tankowiec został rozerwany przez eksplozję

Wotum nieufności w Rumunii. Brakuje tylko pięciu podpisów

Trump ostro o Putinie: opowiada nam wiele bzdur

EURO 2025: Druga porażka Polek. Awans już niemożliwy

Woś: zwycięstwo Prezydenta Nawrockiego uruchomiło cały proces gnicia i klęski Tuska!

Hołownia spotkał się z Kaczyńskim. Koalicja "nad przepaścią"?

Maja Hyży po kolejnej operacji. Pokazała, jak stawia pierwsze kroki po zabiegu: „To chód wojowniczki”

Zbigniew Bogucki: Rządząca koalicja jest koalicją pieniądza i strachu

Co się dzieje z Grok-iem? Sztuczna inteligencja Muska używa wulgaryzmów

Kompromitacja MEN! Maturzyści dostali nieważne świadectwa

Tusk zadowolony po spotkaniu z koalicjantami. Ogłosił to na X

Najnowsze

Ostatnie nagranie motocyklisty, którego zabiła niedźwiedzica

Tankowiec został rozerwany przez eksplozję

Wotum nieufności w Rumunii. Brakuje tylko pięciu podpisów

Trump ostro o Putinie: opowiada nam wiele bzdur

EURO 2025: Druga porażka Polek. Awans już niemożliwy

Pożar w Katalonii: 18 tys. osób odciętych od świata

Atak nożownika w małej szkole. Nie żyje uczeń

Atak rosyjski na Ukrainę. Polskie myśliwce w powietrzu!