Szokujące nagranie z granicy. Białoruski funkcjonariusz rzucał kamieniami w Straż Graniczną!

Rzecznik MSWiA Jacek Dobrzyński ujawnił nagranie, na którym widać umundurowanego białoruskiego funkcjonariusza atakującego polskich strażników granicznych kamieniami. Polska granica znów stała się celem brutalnego ataku.
Atak na granicy
Kolejna niebezpieczna sytuacja na granicy polsko-białoruskiej. Jak poinformował rzecznik prasowy Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Koordynatora Służb Specjalnych, Jacek Dobrzyński — polscy funkcjonariusze zostali brutalnie zaatakowani przez grupę kilkudziesięciu osób. Wśród napastników znalazł się umundurowany funkcjonariusz białoruskich służb.
Do ataku doszło w rejonie Mielnika (woj. podlaskie). Jak relacjonuje Dobrzyński, agresorzy próbowali nielegalnie przedrzeć się na teren Polski. W momencie pojawienia się patrolu Straży Granicznej w stronę polskich mundurowych poleciały kamienie.
— „W grupie agresorów kamera rejestruje umundurowanego funkcjonariusza białoruskiej służby, który również kamieniami atakuje naszych mundurowych” — przekazał rzecznik MSWiA.
Wojna hybrydowa trwa
Opublikowane nagranie nie pozostawia wątpliwości. Na filmie widać osobę w białoruskim mundurze rzucającą kamieniami w stronę Polaków. Zdecydowana reakcja Straży Granicznej i żołnierzy skutecznie udaremniła próbę siłowego przekroczenia granicy.
— „Dzięki szybkiej i skutecznej reakcji strażników granicznych i żołnierzy nikomu nie udało się wtargnąć do naszego kraju. Polska granica jest szczelna. Przejścia nie ma” — podkreślił rzecznik resortu.
Przypomnijmy, że sytuacja na granicy polsko-białoruskiej od wielu tygodni jest coraz bardziej napięta. Służby niemal codziennie informują o atakach na polskie patrole. Często wykorzystywane są kamienie, niebezpieczne przedmioty, a także próby niszczenia zapory.
Nie ma wątpliwości, że reżim Łukaszenki eskaluje działania wymierzone w bezpieczeństwo Polski.
Źródło: Republika, x.com
Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.
Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Jesteśmy na Youtube: Bądź z nami na Youtube
Jesteśmy na Facebooku: Bądź z nami na FB
Jesteśmy na platformie X: Bądź z nami na X
Polecamy Sejm
Wiadomości
Prezydent Karol Nawrocki na zakończenie XIX Konkursu Chopinowskiego: Niech żyje ten wielki wirtuoz, niech żyje Polska
Michał Woś w Republice o zarzutach: „To polityczna hucpa Tuska. Działałem zgodnie z prawem i w interesie państwa”
Rosyjskie specsłużby wspierają autonomię Górnego Śląska. "Wyborcza" zdziwiona, internauci przeciwnie
Francuski dziennikarz przedstawia szokujące liczby ws. imigracji. Ordo Iuris apeluje o podpisanie petycji
Najnowsze

SPRAWDŹ TO!
Tak dobrego wyniku w sondażach AfD jeszcze nie miała

Rosyjskie specsłużby wspierają autonomię Górnego Śląska. "Wyborcza" zdziwiona, internauci przeciwnie

Ostre ścięcie Brejzy z Wosiem. Padły słowa o „moralnym menelu”

Trump spełnia obietnicę. USA deportowały już ponad pół miliona nielegalnych imigrantów

Prezydent Karol Nawrocki na zakończenie XIX Konkursu Chopinowskiego: Niech żyje ten wielki wirtuoz, niech żyje Polska

6-miesięczny chłopiec zmarł po szczepieniu. Jest oświadczenie przychodni
