Będzie nowy banknot 500 złotych
Narodowy Bank Polski rozpoczął prace nad nowym banknotem o nominale 500 zł.
Jak informuje portal gazeta.pl, celem wprowadzenia nowego nominału jest obniżenie kosztów emisji i sprawne zarządzanie zapasem strategicznym banknotów przechowywanych przez NBP.
Na nowym banknocie znajdzie się wizerunek króla Jana III Sobieskiego, który zapewnia chronologiczną ciągłość serii "Władcy Polski".
gazeta.pl
Komentarze
Najnowsze
Jak Trzaskowski zignorował patologię w Szpitalu Południowym
Co powinno zrobić Ministerstwo Zdrowia by zmniejszyć kolejki do specjalistów w szpitalach?
Kłamstwa o kremach z filtrem przyciągają na TikToku więcej osób niż rzetelne treści