Przejdź do treści
16:42 Straż pożarna: w Wigilię Bożego Narodzenia strażacy na terenie całego kraju interweniowali 1043 razy
14:33 Lublin: pożar dachu kościoła pod wezwaniem Najświętszego Serca Jezusowego przy ul. Kunickiego został opanowany, obecnie trwa jego dogaszanie –
13:39 Prokuratura: Bartosz G. usłyszał zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem
13:34 IMGW: Najbliższej nocy na południu Polski duży mróz. W piątek marznące mżawki
13:08 Watykan: Papież zaapelował o szczery, bezpośredni dialog w sprawie Ukrainy
13:00 Abp Galbas w Boże Narodzenie apeluje o odnowienie relacji: zróbmy krok do siebie
Republika Zapraszamy na stoisko Telewizji Republika już od 30 grudnia – przy Placu Niepodległości w Chełmie
Republika Dzieci w Libanie śpiewają najpiękniejsze polskie kolędy. Na koncert "Oddajmy dzieciom dzieciństwo" zapraszamy do Republiki w Boże Narodzenie o godzinie 20:00
Wydarzenie Telewizja Republika, województwo lubelskie i miasto Chełm zapraszają na "Wystrzałowego Sylwestra z Republiką". Wśród gwiazd m.in. Fun Factory, Kombi Łosowski, Bayer Full, Defis, Corona i Weekend. Zapraszamy 31 grudnia do Chełma i przed telewizory!
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" Szczecin zaprasza na XII Żywą Szopkę, 24-26 grudnia, Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP w Szczecinie - Żydowcach - Kluczu, przy ul. Srebrnej 8
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Londyn zaprasza na koncert kolęd patriotycznych Pawła Piekarczyka, 2 stycznia, godz. 17.30 (po Mszy św.), w kościele Parafialnym pw. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Ociece
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” w Gdyni zaprasza na koncert kolęd patriotycznych Pawła Piekarczyka, 4 stycznia, godz. 16:00, Kościół p.w. Chrystusa Króla, Gdynia-Mały Kack, ul. Ks.Bp. Jana Bernarda Szlagi 3 (wjazd od ulicy Halickiej)
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na prezentację wystawy w 130 rocznicę urodzin Gen. Stefana Roweckiego „Grota”, wystawa oddziału IPN w Łodzi czynna do 12 stycznia, Krużganki Klasztoru OO. Bernardynów w Piotrkowie Trybunalskim
NBP Nowa publikacja NBP: „Polski złoty i niezależność Narodowego Banku Polskiego jako fundamenty rozwoju gospodarczego" – książka prof. Adama Glapińskiego, Prezesa NBP. Wersja elektroniczna dostępna bezpłatnie na nbp.pl
NBP Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: Przyjęcie euro katastrofalnie spowolni rozwój gospodarczy Polski

Będą rozbierać pomniki, likwidować IPN, CBA i urzędy wojewódzkie...

Źródło: Telewizja Republika

Po pojawieniu się w mediach informacji, że na Placu Józefa Piłsudskiego rozpoczęto prace przygotowawcze związane z lokalizacją pomnika poświęconego ofiarom, które zginęły pod Smoleńskiem, natychmiast czołowi politycy Platformy zaczęli informować w mediach społecznościowych, że jeżeli wygrają następne wybory parlamentarne i utworzą rząd to nakażą rozebranie tego pomnika.

Po pojawieniu się w mediach informacji, że na Placu Józefa Piłsudskiego rozpoczęto prace przygotowawcze związane z lokalizacją pomnika poświęconego ofiarom, które zginęły pod Smoleńskiem, natychmiast czołowi politycy Platformy zaczęli informować w mediach społecznościowych, że jeżeli wygrają następne wybory parlamentarne i utworzą rząd to nakażą rozebranie tego pomnika.


Także pomnik Lecha Kaczyńskiego, który ma zostać odsłonięty 10 listopada tego roku zdaniem tych samych polityków Platformy (kandydat Platformy na prezydenta Warszawy- Rafał Trzaskowski, były przewodniczący klubu Rafał Grupiński, szef sztabu wyborczego byłego prezydenta Komorowskiego - Robert Tyszkiewicz), ma być także ich zdaniem rozebrany.


A więc przez blisko przez 6 lat po tragedii pod Smoleńskiem rząd PO-PSL, a przez blisko 8 lat należące do Platformy władze Warszawy, nie były w stanie upamiętnić jej ofiar, teraz, kiedy pojawiają się propozycje Komitetu Społecznego budowy dwóch pomników, grożą, że będą je rozbierać.


Ale nasilone skłonności likwidacyjne Platforma ma od przegranych wyborów prezydenckich i parlamentarnych w 2015 roku, już na jesieni 2016 na pierwszej konwencji programowej, nowy przywódca tej partii Grzegorz Schetyna przedstawił zarys nowego programu, w którym „wybił” na czołówkę likwidację Instytutu Pamięci Narodowej(IPN), Centralnego Biura Antykorupcyjnego (CBA), a także 16 urzędów wojewódzkich.


Przypomnijmy, że na konwencji w Gdańsku 3 października 2016 roku Grzegorz Schetyna zapowiedział właśnie likwidację Centralnego Biura Antykorupcyjnego, przypomnijmy instytucji za powstaniem, której w 2005 roku, Platforma gremialnie głosowała.


Co więcej ta deklaracja zabrzmiała wyjątkowo niestosownie w sytuacji, kiedy to Biuro prowadzi, co najmniej kilkadziesiąt postępowań przygotowawczych związanych z „ludźmi” Platformy, w tym tak spektakularne jak „procesy reprywatyzacyjne” w Warszawie.


Właśnie na nią natychmiast zareagował prześmiewczo internet, na jednym z portali społecznościowych można było znaleźć następujący wpis „Schetyna zapowiada- zlikwidujemy CBA, komunikat CBA- przykro nam, zlikwidujemy was wcześniej”.


Bardzo nieodpowiedzialna jest podtrzymywana ciągle propozycja likwidacji urzędów wojewodów i konsekwencji urzędów wojewódzkich i przeniesienie ich kompetencji do samorządów, głównie marszałków województw.


Jest to, bowiem uderzenie w spoistość państwa i zakwestionowanie zapisanej w Konstytucji RP jego unitarności, a więc podporządkowania wszystkich jego jednostek administracyjnych, władzom centralnym.


Co więcej to właśnie u wojewodów znajduje się nadzór prawny nad działalnością legislacyjną wszystkich jednostek samorządu terytorialnego (gmin, powiatów i samorządów województw) i wręcz trudno sobie wyobrazić, żeby jej w ogóle nie było albo żeby sprawował ją jakiś inny urząd.

Platforma tak naprawdę od przegranych przed dwoma laty wyborów parlamentarnych, nie stworzyła żadnego pozytywnego przekazu do wyborców, także tymi pomysłami likwidacyjnymi ich sobie nie zjedna.


Bo czy w sytuacji, kiedy przez blisko 8 lat w Warszawie wiceprzewodnicząca tej partii Hanna Gronkiewicz-Waltz i jej najbliżsi współpracownicy, blokowali jakąkolwiek dyskusję o upamiętnieniu tragedii smoleńskiej, a także teraz po decyzjach lokalizacyjnych wojewody mazowieckiego od paru dni protestują, domagając się konsultacji, można te protesty traktować poważnie?


A już zapowiedzi rozbierania pomników upamiętniających ofiary tragedii smoleńskiej, które są sfinansowane ze składek społecznych, są tak gigantyczną bezczelnością, że trudno sobie większą wyobrazić.


Na szczęście Platforma prędko do władzy nie wróci (raczej wcześniej się rozpadnie), więc groźby są bez pokrycia.

 

zbigniewkuzmiuk.pl

Wiadomości

Pożar dachu kościoła przy ul. Kunickiego. Straż pożarna podała szczegóły

Jakie dziś mamy święto? Zaczęło się w Betlejem, ok. 1700 lat temu

Wojsko zna lokalizację wszystkich balonów. Policja szuka ich w terenie

Incydent? Prowokacja? Były oficer SKW: balony to nie kontrabanda

Walka z Kościołem to ich cel? Koalicja 13 grudnia uderza w fundamenty Polski

Papieskie orędzie Urbi et Orbi: Leon XIV po raz pierwszy przemówił po polsku

HIT DNIA

Święta z politykami? Polacy jednoznacznie wybrali... prezydenta Nawrockiego! [SONDAŻ]

Obiekty znad Białorusi nad polskim niebem. Sakiewicz: musiała stać za tym Rosja

Święta czy biznes? Jak handel przejął Boże Narodzenie

Niespokojna Wigilia. W pożarach i na drogach zginęło łącznie 12 osób!

Gen Wroński w Republice o obiektach znad Białorusi: to nie był przypadek

Kida: ta ustawa z praworządnością nie ma nic wspólnego!

Blamaż Kierwińskiego. Z prawie 60 obiektów służby znalazły ledwie 4

Nasze maszyny przechwyciły rosyjski samolot rozpoznawczy

Kontynuacja protestu w kopalni Silesia. Pod ziemią przebywa 21 górników

Najnowsze

Pożar dachu kościoła przy ul. Kunickiego. Straż pożarna podała szczegóły

Walka z Kościołem to ich cel? Koalicja 13 grudnia uderza w fundamenty Polski

Papieskie orędzie Urbi et Orbi: Leon XIV po raz pierwszy przemówił po polsku

HIT DNIA

Święta z politykami? Polacy jednoznacznie wybrali... prezydenta Nawrockiego! [SONDAŻ]

Obiekty znad Białorusi nad polskim niebem. Sakiewicz: musiała stać za tym Rosja

Jakie dziś mamy święto? Zaczęło się w Betlejem, ok. 1700 lat temu

Wojsko zna lokalizację wszystkich balonów. Policja szuka ich w terenie

Incydent? Prowokacja? Były oficer SKW: balony to nie kontrabanda