Beata Szydło: Rząd Prawa i Sprawiedliwości Polskę oddaje obywatelom
Prezes Rady Ministrów, wraz z ministrem Mariuszem Błaszczakiem, wzięła udział w uroczystym otwarciu sześciu posterunków policji i odprawie z komendantami służb podległych w województwie wielkopolskim. Będziemy przywracali posterunki policji tam, gdzie zostały zlikwidowane; chcemy, żeby każdy mógł się czuć bezpiecznie – podkreśliła premier.
– Chcemy obywatelom przywracać ich państwo. Chcemy, żeby każdy mógł się czuć bezpiecznie. Aby każdy miał świadomość tego, że ważne sprawy dla niego może załatwić u siebie: w gminie, w okolicy, że ma możliwość dojechania do większego miasta, do pracy, szkoły. A u siebie ma się czuć bezpiecznie - powiedziała premier Beata Szydło podczas uroczystości symbolicznego przekazania kluczy do sześciu posterunków policji na ziemi wielkopolskiej. Oprócz posterunku policji w Godzieszach Wielkich przywrócono również posterunki w Blizanowie, Liskowie, Lubaszu, Drawsku i Nowym Mieście nad Wartą.
Szefowa rządu zaznaczyła, że celem rządu Prawa i Sprawiedliwości jest przywracanie obywatelom państwa. Jak dodała ta zła tendencja, która była przez naszych poprzedników rozpoczęta – zwijania państwa, likwidowania w takich małych miejscowościach instytucji państwowych: posterunków, urzędów jak i połączeń komunikacyjnych, czyli wykluczanie tej społeczności została przez nas zakończona.
– Rząd wczoraj na wniosek pana ministra Mariusza Błaszczaka, któremu chce bardzo serdecznie podziękować, przyjął ustawę modernizacyjną. Ta ustawa pozwoli nam na to, aby zwiększyć środki i nakłady na wyposażenie, na doposażenie, ale i również na uposażenie dla funkcjonariuszy – powiedziała premier. Program modernizacji służb mundurowych na lata 2017-2020 o łącznej wartości 9,2 mld zł obejmie policję, SG, PSP i BOR. Przewiduje inwestycje, zakup sprzętu oraz podwyżki dla funkcjonariuszy i pracowników służb podległych MSWiA. Pierwszy wzrost wynagrodzenia, w wysokości 250 zł, nastąpi 1 stycznia 2017 r. Podwyżki obejmą ok. 150 tys. funkcjonariuszy i ok. 30 tys. pracowników cywilnych.
Zdaniem szefowej rządu obowiązkiem państwa jest dbać o to, aby funkcjonariusze, którzy o to bezpieczeństwo dbają również byli bezpieczni na swojej służbie i żeby zawód, który wykonują był szanowany i żeby był zawodem który przynosi, tym którzy go wypełniają satysfakcje.