Przejdź do treści
09:48 Śląskie: 110 osób usłyszało dotychczas zarzuty ws. mafii śmieciowej. Spośród nich 58 zostało tymczasowo aresztowanych
08:47 Ukraina: Co najmniej siedem osób rannych po nocnych atakach rosyjskich dronów
07:48 Ukraina: Szefowie MSZ Trójkąta Lubelskiego oraz Rumunii i Mołdawii spotkają się w piątek w Czerniowcach
07:28 USA: Tysiące strażaków walczą z największym w tym roku pożarem lasów w Kalifornii
04:33 Portugalia: Stan alarmowy wz. z pożarami będzie obowiązywał do 13 sierpnia
Wydarzenie Sejm od kuchni: Spotkanie nad zalewem w Brańsku (woj. podlaskie) z posłami na sejm: R. Foglem, A. Śliwką, J. Sasinem, S. Łukaszewiczem, D. Stefaniukiem i P. Drabkiem. 9 sierpnia (sobota) godz. 18:00
Zaproszenie Klub „Gazety Polskiej” w Perth Australia zaprasza na obchody 81. rocznicy Powstania Warszawskiego, 10 sierpnia 2025 r. (niedziela), g. 9.30 Msza św. - g. 10.45projekcja filmu „Sierpniowe Niebo. 63 Dni Chwały”, 35 Eighth Ave, Maylands
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Pabianice zaprasza na XI Festyn Patriotyczno-Rodzinny, 15 sierpnia 2025 r. godz. 10:00 Msza Św. Godz. 16:00 - rozpoczęcie, Parafia Św. Maksymiliana Marii Kolbego, ul. Jana Pawła II 46, Pabianice
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

„Bardzo dobry stan finansów publicznych pokazuje, że stać nas na dodatkowe programy”. Wiceszef MF mówi jak jest

Źródło: Telewizja Republika

Wiceminister finansów Leszek Skiba, gościł dziś w poranku Telewizji Republika. - Mamy bardzo dobrą sytuację finansową, patrząc na dane, nasz deficyt sięgnął prawie zera – oznajmił Skiba.

 

Leszek Skiba, goszcząc w Telewizji Republika odniósł się do zarzutów niektórych polityków opozycji, że Polski nie stać na programy socjalne PiS.

- Oczywiście że stać. Dowód jest taki, że konkretne ustawy są już w gruncie rzeczy przyjęte - jak ustawa z obniżeniem PIT dla osób do 26 r. ż., ona zacznie działać od października, pamiętajmy także o świadczeniu związanym z 13. emeryturą, czy 500+ na pierwsze dziecko. To wpisane jest już w działania Ministerstwa Finansów – oznajmił.

- Mamy bardzo dobrą sytuację finansową, patrząc na dane, nasz deficyt sięgnął prawie zera – 0,4 w całym roku poprzednim. Bardzo dobry stan finansów publicznych pokazuje, że stać nas na dodatkowe programy - dodał.

Gość Telewizji Republika przypomniał także, że część pieniędzy transferowanych do bywateli, wraca do państwa chociażby w formie podatku VAT.

Wiceminister Finansów przekazał, że młodzi Polacy mogą już korzystać z „zerowego PIT-u”, wypełniając odpowiednie oświadczenie i przekazując je pracodawcy.

Leszek Skiba mówił także o dużym zainteresowaniu ulgą dla pracowników do 26 r. ż. wśród zagranicznych mediów i polityków.

- Oni interesują się tymi. Widzą, że jest problem społeczny. Będą z uwagą analizować to i sprawdzać jak to będzie działało. Wdrożenie młodych na rynek pracy jest problematyczne. Jak jest stagnacyjny rynek pracy to jest to bardzo ciężkie. Jest zainteresowanie zagranicy naszym rozwiązaniem, nie dostrzegliśmy żadnych słów krytyki – powiedział Skiba.

 

Czytaj także:

Komunikacja z urzędami będzie łatwiejsza! Rząd wprowadza Rejestr Danych Kontaktowych

Zjednoczona Prawica z samodzielną większością w Sejmie! [SONDAŻ]

Telewizja Republika

Wiadomości

Robi się tłoczno na lewicy. Senyszyn tworzy partię polityczną - "Nową Falę Profesor Senyszyn"

Robert Lewandowski po azjatyckim tournée FC Barcelony wreszcie z rodziną! Pokazał urocze zdjęcie z córkami nad morzem

Andrzej Śliwka: łączą ich osiem gwiazdek, strach przed... i stołki

Aneta Zając schudła i zachwyca figurą! Codziennie ćwiczy i zdradza sekret metamorfozy

Tak źle było w czasach pandemii. Niemiecki przemysł w zapaści

Zatrzymano oficera żandarmerii który kierował gangiem handlującym heroiną!

Znowu marnotrastwo pieniędzy. Oto gdzie idą środki z KPO!

Fedorska: pakt gazowy miał drugie dno. Nie tylko o gaz chodziło

Albo zamknięte granice, albo gwałcone kobiety. Raport

Jakie jeszcze inwestycje Tusk uzna za dobre dla Polski?

Dziś kończy się czas dany Putinowi. Pięć scenariuszy dla Ukrainy

Niemcy boją się wyrażać swoją opinię. Druzgocący wynik badań!

Policja zataiła status imigracyjny oskarżonych o gwałt na 12-latce

Miecz świetlny Dartha Vadera do kupienia. Aukcja niebawem. Cena?

Kryminaliści w Waszyngtonie mają problem. Trump wysłał im kogoś

Najnowsze

Robi się tłoczno na lewicy. Senyszyn tworzy partię polityczną - "Nową Falę Profesor Senyszyn"

Tak źle było w czasach pandemii. Niemiecki przemysł w zapaści

Zatrzymano oficera żandarmerii który kierował gangiem handlującym heroiną!

Znowu marnotrastwo pieniędzy. Oto gdzie idą środki z KPO!

Aleksandra Fedorska w Radiu Republika

Fedorska: pakt gazowy miał drugie dno. Nie tylko o gaz chodziło

Robert Lewandowski po azjatyckim tournée FC Barcelony wreszcie z rodziną! Pokazał urocze zdjęcie z córkami nad morzem

Andrzej Śliwka

Andrzej Śliwka: łączą ich osiem gwiazdek, strach przed... i stołki

Aneta Zając schudła i zachwyca figurą! Codziennie ćwiczy i zdradza sekret metamorfozy