Awaria cysterny przewożącej tlen. Zapasy szpitala uzupełnili strażacy
W trakcie pandemii COVID-19 zapotrzebowanie na tlen wzrosło. Dlatego szpital w Bochni musi realizować codzienne dostawy tlenu. Szpital w Bochni zużywa około 1300 litrów tlenu dziennie. Przed pandemią było to około 300 litrów.
Zepsucie się cysterny z tlenem sprawiło, że szpital musiał awaryjnie szukać dostawy tego gazu. Służby wojewody uruchomiły jego awaryjną dostawę w formie butli z banku tlenu w Krakowie.
- W trybie natychmiastowym pełnomocnik wojewody ds. tlenu skontaktował się z Komendą Główną Państwowej Straży Pożarnej, w której znajduje się bank tlenu. Do szpitala zostało zadysponowanych 48 50-litrowych butli. Na miejscu w szpitalu czekali także strażacy z butlami, aby awaryjnie podpiąć tlen - poinformował Małopolski Urząd Wojewódzki.
???? W trybie natychmiastowym pełnomocnik wojewody ds. tlenu skontaktował się z @KGPSP, w której znajduje się bank tlenu. Do szpitala zostało zadysponowanych 48 50-litrowych butli. Na miejscu w szpitalu czekali także strażacy z butlami, aby awaryjnie podpiąć tlen – @Lukasz_Kmita ???????? pic.twitter.com/pnspwiQDoq
— Małopolski Urząd Wojewódzki ???????? (@Malopolski_UW) April 12, 2021
Na szczęście, nie było konieczności przewożenia pacjentów do innych placówek.
Polecamy Miłosz Kłeczek Zaprasza
Wiadomości
Najnowsze
Kolejna kontuzja Marca-Andre ter Stegena. Przyszłość bramkarza Barcelony niepewna
Czarnek o jedności PiS i ofensywie programowej: "Fundament jest wspólny: niepodległość, suwerenność, patriotyzm"
Papież o polskich księżach na kolędzie: niosą błogosławieństwo