Przejdź do treści
15:24 Polska: Tłumy w Tatrach, zatory na drodze do Morskiego Oka. Policja apeluje o ostrożność
14:42 Warszawa: uroczystością pod pomnikiem Bohaterów Getta Warszawskiego uczczono w sobotę 82. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim
14:38 Nuncjusz apostolski abp Filipazzi złożył Polakom życzenia z okazji Wielkanocy: niech ta nadzieja przynosi światło, siłę i radość dla naszego życia we wszystkich okolicznościach
13:55 Watykan: Wiceprezydent USA J.D. Vance spotkał się z sekretarzem stanu Stolicy Apostolskiej
13:44 Przewodniczący KEP: niech zwycięstwo Chrystusa umacnia nas w codziennym pielgrzymowaniu ku niebu
13:06 IMGW: w sobotę na północnym wschodzie możliwe są słabe burze
12:49 Lublin: około 600 paczek z żywnością otrzymali w sobotę potrzebujący podczas wielkanocnego śniadania w lubelskiej Caritas
Debata Republiki Kolejna debata kandydatów na Prezydenta RP, której organizatorem będzie Telewizji Republika już 9 maja – proszę śledzić naszą antenę, portal i media społecznościowe
Spotkanie 29 kwietnia o godz. 18:00 odbędzie się spotkanie z publicystą TV Republika - Jakubem Maciejewskim. Miejsce: Wojewódzka Biblioteka Publiczna, ul. Ściegiennego 13, Kielce
Republika Uwaga, lokalne muxy nie nadają od 1 kwietnia Republiki. Chcąc oglądać naszą stację trzeba przejść na Mux 8
Republika Solidarni z Republiką! Każda wpłata od Państwa jest dla nas ogromnym wyrazem wsparcia. Wpłaty można dokonać, wykonując przelew: Fundacja Niezależne Media, nr konta: 78 1240 1053 1111 0010 7283 0412, dopisek: Darowizna na wolne media
Radio Republika Zachęcamy do słuchania naszego internetowego Radio Republika na stronie radiotvrepublika.pl
NBP NBP informuje: Narodowy Bank Polski działając niezależnie od nacisków politycznych, zapewnia stabilność cen i wspiera zrównoważony rozwój gospodarki. Niezależność banku centralnego to fundament silnej gospodarki. NBP działa na rzecz dobrobytu Polaków

Australijski imam o Polsce: to jeden z nielicznych krajów, gdzie można bez obaw przechadzać się po ulicy

Źródło: Twitter

Polska to kraj bezpieczny i wolny od rasizmu – twierdzi irański imam Mohammad Tawhidi. Zdaniem mieszkającego na co dzień w Australii duchownego w naszym kraju, jako jednym z nielicznych, można bez żadnych obaw przechadzać się po ulicy.

Tawhidi jest komentatorem religijnym i muzułmańskim reformatorem wyznania szyickiego. Od 2016 r. pełni funkcję prezesa Islamskiego Stowarzyszenia Australii Południowej.

Tawhidi jest często atakowany za swoje poglądy, stara się bowiem przekonywać, że islam potrzebuje poważnych reform. Potępia także wszelkie akty terroryzmu i jest zdania, że wszyscy fundamentaliści religijni powinni być deportowani z kraju.

Jak pisze na swoim Twitterze, jego wuj został w przeszłości porwany przez terrorystów z tzw. Państwa Islamskiego, którzy spalili go żywcem.

Niedawno zamieścił w mediach społecznościowych swoje zdjęcie, które wykonał w tym roku podczas odwiedzin w Warszawie. Jak twierdzi, nie ma u nas dżihadu oraz można bezpiecznie spacerować po ulicach bez obstawy.

Imam pisze również, że każdy, kto będzie próbował zagrozić naszemu bezpieczeństwu będzie potrzebował nie policji, lecz karetki pogotowia. Wcześniej Tawhidi porównał Polskę do innych państwa europejskich.

„Wielka Brytania: atak z nożem w Londynie, 2 osoby nie żyją, a 3 są ranne. Holandia: Atak z nożem, 3 osoby ranne. Szwecja: Strzelanina w Rågsved, w Sztokholmie, 2 osoby ranne. W Polsce nic poza spokojem. Oni nie są rasistami. Oni są mądrzy – napisał.

 

 Stabbing in London, 2 people dead and 3 injured.

 Stabbing in Netherlands, 3 minors injured.

 Shooting in Rågsved, Stockholm, 2 people injured.

 Nothing but peace in Poland.

They are not racist. They are smart.

— Imam of Peace (@Imamofpeace) November 30, 2019

Picture taken in Warsaw, Poland earlier this year.

Jihad-free, nonsense-free, safe and based Poland.

No bodyguards needed. Walk free.

Mess with their national security and you will need an ambulance, not the police. pic.twitter.com/a0wRM5vQMa

— Imam of Peace (@Imamofpeace) December 1, 2019
Tvp Info, media, Twitter

Wiadomości

Przewodniczący KEP: zmartwychwstały Chrystus ukazuje nam drogę pokoju, przebaczenia i wzajemnego szacunku

Trzaskowski jest już wycofany

Akcja Caritas: 500 paczek trafiło na stoły najuboższych wrocławian

Anna Gembicka: Donald Tusk nie ma żadnych skrupułów

Sprawa Sitarskiego, przedstawiciela Lewicy w zarządzie Orlenu. "Ściśle Jawne" w niedzielę godz. 20:30

Kierowca odmówił donoszenia. Kamiński uderza w Kidawę-Błońską

Nie zgadniesz, co można zrobić z fiołków – ten cukier to prawdziwa perełka!

Tusk obniżył poziom cyberochrony w Polsce. Stanisław Żaryn ostrzega przed Rosją i Białorusią i pisze o "rządowym sabotażu"

Dziwny Tusk mądry Nitras Stanowski walczy z klimatem. Mazurek o Rafale Odlot Szczerby

Ta dłoń wiele mówi. Trump pokazuje, z jak wielkim zagrożeniem walczy jego administracja

Specjalne wydanie „Politycznej Kawy” – Wielkanoc z Republiką

"Wyborcza" hejtuje apel katechetów. Dotyczy święconki i prawa do lekcji religii w szkole

Polityczna burza w Senacie. Michał Kamiński oskarża Kidawę-Błońską

Rafał Brzoska odchodzi od Tuska. Mówi o patologiach systemu

Jakie jest znaczenie wielkanocnej święconki?

Najnowsze

Przewodniczący KEP: zmartwychwstały Chrystus ukazuje nam drogę pokoju, przebaczenia i wzajemnego szacunku

Sprawa Sitarskiego, przedstawiciela Lewicy w zarządzie Orlenu. "Ściśle Jawne" w niedzielę godz. 20:30

Kierowca odmówił donoszenia. Kamiński uderza w Kidawę-Błońską

Nie zgadniesz, co można zrobić z fiołków – ten cukier to prawdziwa perełka!

Tusk obniżył poziom cyberochrony w Polsce. Stanisław Żaryn ostrzega przed Rosją i Białorusią i pisze o "rządowym sabotażu"

Trzaskowski jest już wycofany

Akcja Caritas: 500 paczek trafiło na stoły najuboższych wrocławian

Anna Gembicka: Donald Tusk nie ma żadnych skrupułów