Prezes Fundacji Niezależne Media o ataku władzy Tuska: to jest próba likwidacji wolnych mediów

Prezes Fundacji Niezależne Media Joanna Jenerowicz ujawnia kulisy bezprecedensowych represji wobec organizacji wspierających wolne media. — Wiemy, jakie obecne władze mają podejście do Telewizji Republika, to jak już wcześniej było wspomniane próby odebrania koncesji, czy też likwidacji telewizji — mówiła podczas posiedzenia zespołu parlamentarnego.
Atak Tuska na wolne media
Joanna Jenerowicz na posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu Przeciwdziałania Bezprawiu - Bezpieczna Polska nie kryła oburzenia, opisując skalę działań podejmowanych wobec Fundacji Niezależne Media przez ludzi Donalda Tuska:
— Takich fundacji jak moja jest ogrom. Ja również mam kontakty z różnymi innymi fundacjami, które doświadczają tej represji i które są nękane non stop ciągłą ilością kontroli, audytów, zapytań z różnych instytucji, z urzędów skarbowych, z KAS-u. Moi podwykonawcy są nękani, praktycznie każda instytucja, która ze mną współpracowała, ma zapytania nawet z policji, które są totalnie bezzasadne — powiedziała.
Wprost wskazała, że działania obecnej władzy są próbą odcięcia niezależnych mediów od finansowania:
— To dezorganizuje pracę tych instytucji i fundacji, tak samo jak mojej. My mamy bardzo mały zespół, prowadzimy działalność jak najoszczędniej możemy, więc taka ilość dokumentów do przygotowania jest tak dezorganizująca, że fundacja przestaje działać w celach statutowych — mówiła.
— W momencie, kiedy zostaniemy zmuszeni do oddania środków, a możemy zostać zmuszeni bardzo prosto, przez administracyjne zarządzenie KPRM-u, że zablokują konta, to Fundacja przestaje istnieć, bo nie ma z czego oddać. My już te środki wydatkowaliśmy — zaznaczyła.
Źródło: Republika
Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.
Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Jesteśmy na Youtube: Bądź z nami na Youtube
Jesteśmy na Facebooku: Bądź z nami na FB
Jesteśmy na platformie X: Bądź z nami na X
Najnowsze

Jutro o 15.30 prezydent Andrzej Duda powoła nowych ministrów

Blanka Lipińska pokazała pierścionek z solą! Romantyczny gest od ukochanego – czy to zaręczyny?

Polska odkrywa ropę, Niemcy mówią o „zacofaniu” i „Lebensraumie”
