Przejdź do treści
8:12 Alert RCB dla mieszkańców Szczecina: Nie otwierajcie okien po nocnym pożarze hali opon
7:45 Zabrze: Trwa druga tura przedterminowych wyborów prezydenta miasta. Na razie nie odnotowano zakłóceń
04:22 USA: „WSJ” - Pentagon ogranicza użycie przez Ukrainę systemu ATACMS przeciwko Rosji
06:29 Sudan: co najmniej 158 zgonów na cholerę w stanie Darfur Południowy od maja
Wydarzenie Kluby GP New York i New Jersey w imieniu organizatorów zapraszają Polonię na: XXXV Memoriał Kazimierza Deyny – turniej polonijnych drużyn: niedziela 24 sierpnia, Garfield High School, Garfield, NJ, początek 8:00 am
Wydarzenia 90. rocznica urodzin ks. Czesława Banaszkiewicza. Msza święta odbędzie się w najbliższą niedzielę (24.08) o godz. 10:00 w Sanktuarium Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Częstochowa zaprasza do składania podpisów pod wnioskiem o referendum ws. nielegalnej migracji przez cały sierpień od 12-tej do 17-tej pod Jasną Górą przy wjeździe na parking od ul.Klasztornej
Wydarzenie W czwartek 28 sierpnia 2025r. o godzinie 16:00, w auli Wyższej Szkoły Ekonomicznej, przy ul. Zwycięstwa 14 w Białymstoku odbędzie się spotkanie z Prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim
Wydarzenia Klub "Gazety Polskiej" w Sydney zaprasza na manifestację wspierającą żądania Polski o należne reparacje za straty II Wojny Światowej, przed Konsulatem Niemiec, 29 sierpnia (piątek), g. 1-3 pm., 100 William Street, Woolloomooloo, Sydney
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej w Bytomiu zaprasza 8 września na spotkanie z Jakubem Maciejewskim, Anną Zyzek oraz Pawłem Piekarczykiem. Restauracja "W Starym Kinie", ul. Alojzjanów 27. Początek godz. 18:00.
Wydarzenie Klub "GP" w Aleksandrowie Łódzkim zaprasza 9 września na spotkanie z Piotrem Nisztorem. Hotel i Restauracja Pelikan, ul. Wierzbińska 58 Aleksandrów Łódzki. Godz. 18.00
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

Aresztują wnuka byłego prezydenta Lecha Wałęsy

Źródło: WIKIPEDIA/ JARLE VINES/ CC BY 3.0

Dominik W., wnuk byłego prezydenta Polski, zostanie aresztowany i przymusowo doprowadzony do sądu. Taką decyzję wydał Sąd Rejonowy w Gdańsku, po tym jak mężczyzna nie stawił się na toczącą się przeciw niemu rozprawę o naruszenie nietykalności cielesnej 20-letniej gdańszczanki.

O 20-letnim Dominiku W. media pisały już wcześniej, pod koniec ubiegłorocznych wakacji. Prokuratura Okręgowa w Gdańsku zarzuciła wtedy Dominikowi W., że ugodził swoją konkubinę nożem w nogę, powodując poważne obrażenia ciała oraz że w ciągu dwóch lat poprzedzających to zdarzenie znęcał się nad nią. Grozi mu za to pięć lat więzienia. Śledztwo w tej sprawie dobiega końca i wkrótce akt oskarżenia trafi do sądu.

Tymczasem przed Sądem Rejonowym w Gdańsku toczy się proces z oskarżenia prywatnego, z którym wystąpiła przeciw wnukowi byłego prezydenta Kinga P.

Około godz. 2.30 31 października 2015 r. Kinga P. wracała z koleżankami z pubu przy Zielonej Bramie w Gdańsku. Niestety kobiety spotkały na swojej drodze dwóch wnuków byłego prezydenta, Bartłomieja i Dominika, oraz ich kolegów Dawida M. i Dominika Dz.

Mężczyźni zaczepili jedną z  kobiet, która była dawną dziewczyną Bartłomieja W., i zaczęli ją szarpać i bić. Koleżanki stanęły w jej obronie. Wtedy Dominik W. miał przewrócić Kingę P., którą następnie kopnął jeden z  jego kolegów. Kobieta straciła przytomność i obudziła się dopiero w  szpitalu. W  wyniku zajścia doznała urazu głowy i lewego uda. W lutym na rozprawie pojednawczej strony nie osiągnęły porozumienia.

– Dominik W. nie wyraził skruchy i nie przyznał się do pobicia. Dlatego sprawa trafiła na wokandę – mówi „Dodatkowi Pomorskiemu” Bartosz Kowalski, adwokat poszkodowanej. W  środę wnuk Lecha W. nie stawił się przed sądem, chociaż miał taki obowiązek.

– Sąd zarządził zatrzymanie Dominika W. na 48 godzin przed kolejnym terminem rozprawy oraz przymusowe doprowadzenie, ponieważ oskarżony nie stawił się w  pierwszym terminie rozprawy, co sąd uznaje za obowiązek, ani nie usprawiedliwił swojej nieobecności – orzekła Magdalena Czaplińska, sędzia Sądu Rejonowego w Gdańsku. Kolejna rozprawa odbędzie się 12 lipca. Dominik W. zostanie na nią doprowadzony z  gdańskiego aresztu. Sprawą początkowo zajmowała się również Prokuratura Rejonowa Gdańsk- -Śródmieście, ale śledztwo umorzono, bo stwierdzono, że nie ma interesu społecznego, by to przestępstwo ścigać z urzędu, a jedynie z oskarżenia prywatnego. Po interwencji ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry śledczy ponownie badają tę sprawę i Dominik W. może usłyszeć kolejne zarzuty.

Artykuł autorstwa Krzysztofa Orłowskiego ukazał się w dzisiejszym "Dodatku Pomorskim" "Gazety Polskiej Codziennie".

Gazeta Polska Codziennie "Dodatek Pomorski"

Wiadomości

W Zabrzu rozpoczęła się druga tura przedterminowych wyborów prezydenta miasta

Alert RCB dla mieszkańców Szczecina: Nie otwierajcie okien po nocnym pożarze hali opon

Farage zapowiada masowe deportacje i wyjście UK z ETPC

Meksyk: miliardy dolarów finansują kubański reżim

Byk zabił torreadora w Lizbonie – dramat na arenie

Młodzież wie, czym jest przemoc – potrafi ją nazwać

Dziś w Warszawie: wyścig kolarski spowoduje utrudnienia

Fiasko polityki migracyjnej. Rząd apeluje do emerytów o powrót do pracy

Pożar na terenie elektrowni atomowej w Rosji

NIK ujawnia: tajemnicze zamówienie MSZ na antypodsłuchowe urządzenia

Ciężarówka spaliła się na autostradzie. A2 zablokowana

Posłowie od Tuska wspaniale bawili się na imprezie wiatrakowego koncernu

Wójcik: Zemsta jako motywator jest czymś zgubnym, to prowadzi tę władzę na ścianę

W Niemczech nasila się antychrześcijańska fala

"Demokracja walcząca" ma pomysł na konstytucję

Najnowsze

W Zabrzu rozpoczęła się druga tura przedterminowych wyborów prezydenta miasta

Byk zabił torreadora w Lizbonie – dramat na arenie

Młodzież wie, czym jest przemoc – potrafi ją nazwać

Dziś w Warszawie: wyścig kolarski spowoduje utrudnienia

emeryci

Fiasko polityki migracyjnej. Rząd apeluje do emerytów o powrót do pracy

Alert RCB dla mieszkańców Szczecina: Nie otwierajcie okien po nocnym pożarze hali opon

Nigel Farage

Farage zapowiada masowe deportacje i wyjście UK z ETPC

Claudia Sheinbaum

Meksyk: miliardy dolarów finansują kubański reżim