Aresztowano 26-latka za przestępstwa seksualne w pobliżu przedszkoli!
Aresztowano 26-latka z Gliwic, który usłyszał zarzuty prezentowania dzieciom zachowań o charakterze seksualnym. Dopuścił się tego w pobliżu dwóch przedszkoli w tym mieście.
Mężczyzna odpowie także za nękanie nastolatki...
Jak poinformowała we wtorek nadkomisarz Marzena Szwed z Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach, dyżurny Komisariatu Policji II w Gliwicach otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie, który zachowywał się w sposób wzbudzający niepokój i obserwował dzieci w jednym z przedszkoli, a następnie dopuścił się zachowania o charakterze seksualnym.
– Na miejsce natychmiast skierowano policyjne patrole. Pracownicy placówki zadbali o bezpieczeństwo dzieci, przenosząc je do innych pomieszczeń i zabezpieczając budynek do czasu przyjazdu mundurowych. Policjanci szybko ustalili tożsamość sprawcy i zatrzymali go
– opisywała nadkom. Szwed.
W toku prowadzonych czynności okazało się, że 26-latek podobnie zachował się w pobliżu innego przedszkola, tam też prezentował czynności seksualne, a w innej części miasta nękał nastolatkę. Policjanci zabezpieczyli nagrania z monitoringu i przesłuchali świadków.
Postawiono zarzuty...
Mężczyźnie przedstawiono zarzuty dotyczące prezentowania małoletnim zachowań o charakterze seksualnym i stalkingu wobec nastolatki, za co grozi kara do ośmiu lat więzienia. Na wniosek prokuratora mężczyzna został aresztowany na trzy miesiące. Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Gliwice-Wschód.
Źródło: Republika, X, PAP
Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.
Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Jesteśmy na Youtube: Bądź z nami na Youtube
Jesteśmy na Facebooku: Bądź z nami na FB
Jesteśmy na platformie X: Bądź z nami na X