Przejdź do treści
18:22 Izrael: Netanjahu twierdzi, że uprzedził USA o ataku na Iran
18:18 Iran: liczne eksplozje w Teheranie, jego okolicach i w prowincji Alborz
18:17 Kancelaria Sejmu: weszło w życie rozporządzenie zakazujące wstępu Braunowi
17:51 Polska: z lotniska w Radomiu samoloty będą mogły latać także nocą
17:46 Bliski Wschód: Izrael rozmieszcza żołnierzy na wszystkich arenach walk i powołuje rezerwistów
17:45 Olsztyn: sąd nie przedłużył aresztu dla podejrzanych o planowanie ataków terrorystycznych
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" Aleksandrów Łódzki zaprasza na spotkanie z posłem Markiem Jakubiakiem. 16 czerwca, godz. 18:00. Hotel i Restauracja "Pelikan" ul. Wierzbińska 58, Aleksandrów Łódzki
Wydarzenia Klub Gazety Polskiej w Piotrkowie Tryb. zbiera podpisy poparcia dla referendum w sprawie odwołania Prezydenta i Rady Miasta i sprzeciwu wobec nielegalnej imigracji Piotrków ul. Konarskiego. Poniedziałek-piątek w godz. 11-18
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Aleksandrów Łódzki zaprasza na spotkanie z Posłem na Sejm RP Markiem Jakubiakiem, 16 czerwca (poniedziałek), g. 18, Hotel & Restauracja Pelikan, ul. Wierzbińska 58, Aleksandrów Łódzki
Wydarzenie Klub GP Gdańsk II organizuje 21 czerwca (sobota) piknik patriotyczny w Rekownicy (gmina Nowa Karczma), odjazd autokaru spod ECS w Gdańsku o godzinie 15:15, w programie msza św. dziękczynna za wybór prezydenta, koncert Andrzeja Kołakowskiego
Wydarzenie Dorota Arciszewska-Mielewczyk i Kluby Gazety Polskiej w Gdyni i Wejherowie zapraszają na spotkanie z Posłami Dariuszem Mateckim i Mariuszem Goskiem które odbędzie się 27.06 o g. 17:30 w Gdyni, w budynku Cech Rzemiosła i Przedsiębiorczości ul. 10 lutego 33
NBP NBP informuje: Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: „Polska ma już 509 ton złota – więcej niż Europejski Bank Centralny! To dowód na skuteczną strategię, która wzmacnia wiarygodność Polski i buduje bezpieczeństwo finansowe obywateli"
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

Andrzej Duda spotkał się z prezydentem Rumunii: Fundusze unijne są dla nas ważne

Źródło: wikimedia.org

– Stanowiska Polski i Rumunii są zbieżne w kwestii przyszłego budżetu UE, w tym zachowania odpowiedniej wysokości funduszy spójności i funduszu na Wspólną Politykę Rolną - powiedział prezydent Andrzej Duda w trakcie konferencji prasowej po spotkaniu z prezydentem Rumunii Klausem Iohannisem.

Andrzej Duda oświadczył, że tematami rozmów z prezydentem Rumunii były m.in. kwestie bilateralnej współpracy gospodarczej. Podkreślił, że wzajemne obroty handlowe wyniosły powyżej 5,5 mld euro w ubiegłym roku, natomiast w Rumunii działa obecnie ponad 1000 polskich firm.

Prezydent dodał, że rozmawiał także na temat sytuacji w Unii Europejskiej oraz o pracach nad kolejną perspektywą finansową i przyszłym budżetem UE.

- Tutaj nasze stanowiska - i Polski, i stanowisko władz Rumunii - są zbieżne jeżeli chodzi o to, że powinny być zachowane na odpowiedniej wysokości fundusze spójności i że powinny być również na odpowiedniej wysokości zachowane fundusze związane ze Wspólną Polityką Rolną - podkreślił Andrzej Duda.

- One (fundusze) są dla nas ważne, są ważne dla rozwoju naszych krajów. I tutaj z całą pewnością będziemy walczyli o to, żeby zostały one zachowane na jak najwyższym poziomie - zauważył prezydent. 

Polskie Radio

Wiadomości

Stabilne poparcie prawicy. Dane pokazują, że PiS trzyma poziom od lat

Konflikt izraelsko-irański. Pilne spotkanie Rady Bezpieczeństwa ONZ

Rosyjski samolot wtargnął w polską przestrzeń! Brytyjskie myśliwce ruszyły do akcji

Iran kontaktuje się z Trumpem. Chcą rozmawiać o konflikcie z Izraelem

Prezydent oddaje hołd Ewie Dałkowskiej: „Zasłużona dla polskiej wolności”

Dwa wyroki sądu potwierdzają represje wobec TV Republika

PILNE: Paweł Karbownik odchodzi z Ministerstwa Finansów

Izrael uderzył w Iran. Kulisy tajnej operacji

Coraz ostrzej między Marianną a Elizą! Trybała: "To drugie złamanie umowy!"

Tusk dopuszcza się przestępstwa wobec niezależnych mediów

Zielone szaleństwo opanowało Kraków. Już tak łatwo tu nie wjedziesz

Kolejny konkret Tuska: problemy z pieniędzmi dla wykonawców programu "Czyste powietrze"

Konkret Trumpa na pierwsze 100 dni: w USA zatrzymano już ponad 30 tys. nielegalnych imigrantów!

Wellness - pielęgnacja i odpoczynek dla ciała i duszy

Kontuzja krzyżuje plany Hurkaczowi! Polak musiał oddać mecz walkowerem

Najnowsze

Stabilne poparcie prawicy. Dane pokazują, że PiS trzyma poziom od lat

Prezydent oddaje hołd Ewie Dałkowskiej: „Zasłużona dla polskiej wolności”

Dwa wyroki sądu potwierdzają represje wobec TV Republika

PILNE: Paweł Karbownik odchodzi z Ministerstwa Finansów

Izrael uderzył w Iran. Kulisy tajnej operacji

Konflikt izraelsko-irański. Pilne spotkanie Rady Bezpieczeństwa ONZ

Rosyjski samolot wtargnął w polską przestrzeń! Brytyjskie myśliwce ruszyły do akcji

Iran kontaktuje się z Trumpem. Chcą rozmawiać o konflikcie z Izraelem