Anaboliki zamiast celulozy. Mazowiecka skarbówka przejęła 76 kg sterydów
Funkcjonariusze mazowieckiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) wykryli w przesyłce lotniczej sterydy anaboliczno-androgenne. Szacunkowa wartość rynkowa przemytu to ok. 500 tys. zł.
Zgodnie z deklaracją celną, kontrolowana przesyłka miała zawierać substancję chemiczną - celulozę mikrokrystaliczną. Nadawcą przesyłki była firma z Chin. Zbiorcze opakowanie zawierało 76 szczelnie zamkniętych woreczków, w których funkcjonariusze znaleźli biały proszek.
Substancję przekazano do Centralnego Laboratorium Celno-Skarbowego w Otwocku. Okazało się że proszek był mieszaniną sterydów anaboliczno-androgennych.
Sprawę prowadzi Komisariat Policji Portu Lotniczego Warszawa Okęcie.
Najnowsze
W Polsce rośnie liczba firm dłużników-milionerów
Leon XIV do Polaków o Jasnogórskich Ślubach Narodu: niech ten program będzie inspiracją do budowania sprawiedliwości i braterstwa
218 nielegalnych imigrantów trafiło na Kretę. To efekt akcji ratunkowej