Anaboliki zamiast celulozy. Mazowiecka skarbówka przejęła 76 kg sterydów
Funkcjonariusze mazowieckiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) wykryli w przesyłce lotniczej sterydy anaboliczno-androgenne. Szacunkowa wartość rynkowa przemytu to ok. 500 tys. zł.
Zgodnie z deklaracją celną, kontrolowana przesyłka miała zawierać substancję chemiczną - celulozę mikrokrystaliczną. Nadawcą przesyłki była firma z Chin. Zbiorcze opakowanie zawierało 76 szczelnie zamkniętych woreczków, w których funkcjonariusze znaleźli biały proszek.
Substancję przekazano do Centralnego Laboratorium Celno-Skarbowego w Otwocku. Okazało się że proszek był mieszaniną sterydów anaboliczno-androgennych.
Sprawę prowadzi Komisariat Policji Portu Lotniczego Warszawa Okęcie.
Najnowsze
Niemcy: Nowy przepis na basenach. Nie znasz niemieckiego, nie wejdziesz
Imigrant zgwałcił wielokrotnie 12-latkę z autyzmem i molestował 9-latkę
Rekord temperatury w Niemczech. Odwołane pociągi, popękała autostrada