Aktywistki chciały do północy blokować centrum Warszawy. Policja to udaremniała
Manifestacja strajku kobiet poinformowała, że zmienia miejsce startu marszu.
„Uwaga, Warszawo, przenosimy się na Rondo Czterdziestolatka, bo Rondo Praw Kobiet całe w barierkach. (Co robi teraz policja? Pilnuje strategicznych obiektów, czyli toi toi, które zamówiłyśmy na dzisiejszą okupację)” – napisały na Twitterze organizatorki protestu.
Wcześniej strajk miał polegać na okupacji ronda Dmowskiego do północy, by zmusić władze do zmiany nazwy skrzyżowania na Rondo praw kobiet.
Uwaga, Warszawo, przenosimy się na Rondo Czterdziestolatka, bo Rondo Praw Kobiet całe w barierkach.
— #StrajkKobiet (@strajkkobiet) March 8, 2021
(Co robi teraz policja? Pilnuje strategicznych obiektów, czyli toi toi, które zamówiłyśmy na dzisiejszą okupację). pic.twitter.com/OSApJlGyJ2
Najnowsze
Morawiecki: salonik VIP dla polityków KO, a pacjenci mieli umierać bez opieki
Czy prawicowa kandydatka Fujimori wygrała w drugiej turze wyborów prezydenckich?
Żurek: prokuratorzy wiedzieli o zgonach w Szpitalu Południowym