Aktywistki chciały do północy blokować centrum Warszawy. Policja to udaremniała
Manifestacja strajku kobiet poinformowała, że zmienia miejsce startu marszu.
„Uwaga, Warszawo, przenosimy się na Rondo Czterdziestolatka, bo Rondo Praw Kobiet całe w barierkach. (Co robi teraz policja? Pilnuje strategicznych obiektów, czyli toi toi, które zamówiłyśmy na dzisiejszą okupację)” – napisały na Twitterze organizatorki protestu.
Wcześniej strajk miał polegać na okupacji ronda Dmowskiego do północy, by zmusić władze do zmiany nazwy skrzyżowania na Rondo praw kobiet.
Uwaga, Warszawo, przenosimy się na Rondo Czterdziestolatka, bo Rondo Praw Kobiet całe w barierkach.
— #StrajkKobiet (@strajkkobiet) March 8, 2021
(Co robi teraz policja? Pilnuje strategicznych obiektów, czyli toi toi, które zamówiłyśmy na dzisiejszą okupację). pic.twitter.com/OSApJlGyJ2
Najnowsze
Zielona Góra: awantura z politykami KO o imigrantów, mieszkańcy zdecydowanie zaprotestowali!
SPRAWDŹ TO!
Giertych przekroczył granicę! Tak skomentował relację prezydenta Nawrockiego
Bogucki ostro do Giertycha: ma pan galopujące rojenia