Przejdź do treści
22:30 Polskie siatkarki pokonały Chinki 3:2 (17:25, 25:20, 19:25, 25:19, 15:12) w ćwierćfinale rozgrywanego w Łodzi turnieju finałowego Ligi Narodów i awansowały do najlepszej czwórki rozgrywek. W sobotę w półfinale zmierzą się z Włoszkami
21:55 W programie "Gość Dzisiaj", prof. Przemysław Czarnek skrytykował kandydaturę Waldemara Żurka na stanowisko ministra sprawiedliwości: "On gwarantuje wielką awanturę w wymiarze sprawiedliwości"
21:10 Warszawa: Nie żyje 72-latka, która spadła ze ścianki wspinaczkowej z wysokości około 10 metrów. Do wypadku doszło w środę przy ul. Palisadowej na Bielanach
20:16 W środę wieczorem, w Stambule rozpoczęła się trzecia runda negocjacji pokojowych z udziałem delegacji Ukrainy i Rosji. Dzisiejsze negocjacje zakończyły się bardzo szybko, bo już po godzinie
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej w Olsztynie zaprasza na spotkanie z posłem Andrzejem Śliwką na spotkanie w dniu 28 lipca w Izbie Rzemiosła przy ulicy Prostej 38 w Olsztynie o godz. 17:00
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej Aleksandrów Łódzki zaprasza na wspólne śpiewanie piosenek powstańczych w dniu 3.08. po mszy świętej o godzinie 12:00 w kościele pw. Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała w Aleksandrowie Łódzkim
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej w Słupsku zaprasza na Marsz przeciwko masowej imigracji. Ruszamy 27 lipca o godz. 16:00 na moście przy Młodzieżowym Domu Kultury na Bulwarach Słupskich
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

Akcja ratunkowa w Tatrach. Turystka zdmuchnięta przez halny

Źródło: PAP/Grzegorz Momot

- 12 ratowników TOPR uczestniczy w akcji ratunkowej w rejonie Wołowca w Tatrach, gdzie w sobotę turystka zdmuchnięta z grani przez silny powiew halnego doznała urazu nóg - poinformował ratownik dyżurny Krzysztof Długopolski.

Jak przekazał dyżurny obserwator IMGW na Kasprowym Wierchu, wiatr halny na tym szczycie, osiąga w porywach prędkość do 130 km na godzinę. Na wyższych szczytach porywy wiatru mogą być jeszcze silniejsze.

????Przypominamy o ostrzeżeniach meteorologicznych przed silnym wiatrem.

➡️Dziś będzie wietrznie niemal w całym kraju, ale najsilniej powieje w górach i rejonach podgórskich. Tam porywy wiatru mogą dochodzić do 90 km/h.

Aktualne ostrzeżenia:https://t.co/X0qPEdwOPO#IMGW #wiatr pic.twitter.com/SrKyMC7v64

— IMGW-PIB METEO POLSKA (@IMGWmeteo) October 3, 2020

W Zakopanem oraz na szlakach reglowych pod naporem wiatru łamią się drzewa i gałęzie. Halny zaczął wiać w Zakopanem po północy z piątku na sobotę, a tamtejsi strażacy o godz. 4 nad ranem odnotowali pierwsze interwencje związane z usuwaniem powalonych drzew z ulic i posesji.

PAP

Wiadomości

amerykański niszczyciel USS Fitzgerald

Iran twierdzi, że spacyfikował amerykańskiego niszczyciela

Wydało się... Chiny napędzają rosyjską machinę wojenną

To typowa rekonstrukcja pozorów, bo czym różni się Bodnar od Żurka?

Polki pokonały Chinki i meldują się w półfinale Ligi Narodów

Burza o matchę Sandry Kubickiej. „Dzieci TikToka” mnie nie ruszają.

Rekonstrukcja Tuska: Żurek ministrem, Czarnek ostrzega przed chaosem

Decyzja komisji regulaminowej: Ziobro ma zostać zatrzymany i doprowadzony

Viktor Gyokeres w Arsenalu! Londyńczycy zapłacą fortunę za króla strzelców

Tusk? Dla młodych nieciekawy, słaby, mało charyzmatyczny

Nikt nie chce tego oglądać! Meghan Markle zaliczyła klapę na Netfliksie

Rekonstrukcja Tuska to spektakl bez planu i treści

Jutro o 15.30 prezydent Andrzej Duda powoła nowych ministrów

Blanka Lipińska pokazała pierścionek z solą! Romantyczny gest od ukochanego – czy to zaręczyny?

Polska odkrywa ropę, Niemcy mówią o „zacofaniu” i „Lebensraumie”

Europejskie puchary: Legia walczy w LE, Raków i Jagiellonia zaczynają w Lidze Konferencji

Najnowsze

amerykański niszczyciel USS Fitzgerald

Iran twierdzi, że spacyfikował amerykańskiego niszczyciela

Burza o matchę Sandry Kubickiej. „Dzieci TikToka” mnie nie ruszają.

Sędzia Żurek gwarantuje chaos w wymiarze sprawiedliwości - uważa Przemysław Czarnek.

Rekonstrukcja Tuska: Żurek ministrem, Czarnek ostrzega przed chaosem

Decyzja komisji regulaminowej: Ziobro ma zostać zatrzymany i doprowadzony

Viktor Gyokeres w Arsenalu! Londyńczycy zapłacą fortunę za króla strzelców

Rosja pozyskuje części do dronów z Chin

Wydało się... Chiny napędzają rosyjską machinę wojenną

Program W Punkt - Republika

To typowa rekonstrukcja pozorów, bo czym różni się Bodnar od Żurka?

Polki pokonały Chinki i meldują się w półfinale Ligi Narodów