Akcja "Znicz" / 16 ofiar śmiertelnych, setki rannych
Od czwartku rano do północy w sobotę doszło do 200 wypadków. Zginęło w nich 16 osób, a 259 zostało rannych – wynika z danych Komendy Głównej Policji. Funkcjonariusze zatrzymali 796 nietrzeźwych kierowców.
Podinsp. Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji przekazał, że tegoroczna akcja "Znicz" rozpoczęła się w czwartek rano, 31 października. Według policyjnych danych do północy w sobotę doszło do 200 wypadków. Zginęło w nich 16 osób, a 259 zostało rannych. Od czwartku policjanci zatrzymali 796 nietrzeźwych kierowców.
W akcji "Znicz", która potrwa do niedzielnego wieczoru, wzięło w sobotę udział 4,5 tys. policjantów drogówki, wspieranych przez funkcjonariuszy innych specjalności i Żandarmerię Wojskową. Funkcjonariusze działają przede wszystkim w okolicach cmentarzy i na drogach dojazdowych do nich.
- W tym roku jest bezpieczniej niż w zeszłym, ponieważ podczas tegorocznej akcji "Znicz" mamy 88 proc. mniej wypadków, o 17 ofiar śmiertelnych mniej i 83 rannych mniej niż przed rokiem – powiedział podinspektor Radosław Kobryś.
Polecamy Ściśle Jawne
Wiadomości
Najnowsze
Chcą uciszyć Republikę. Tomasz Sakiewicz mocno o presji władzy, procesach i zagrożeniu dziennikarzy
Manasterski: Czarzasty przemyka się przez lukę prawną
Gdynia obchodzi 100. urodziny. Uroczystości z udziałem prezydenta