Przejdź do treści
21:30 Słowienia: parlament przyjął ustawę o wspomaganym samobójstwie. W zeszłym roku w ogólnokrajowym referendum w tej sprawie 55 proc. jego uczestników opowiedziało się za przyjęciem stosownych przepisów
20:45 IMGW: ostrzeżenia I stopnia przed silnym deszczem z burzami dla północno-wschodniej części kraju. Zagrożone jest woj. podlaskie i części woj. warmińsko-mazurskiego oraz mazowieckiego
19:58 Klub PiS: jest zawiadomienie na Tuska w związku z dodaniem adnotacji do uchwały SN stwierdzającej ważność wyboru prezydenta Karola Nawrockiego
Wydarzenie Poseł Dorota Arciszewska-Mielewczyk oraz Klub „Gazety Polskiej” Kościerzyna zapraszają na spotkanie z posłami Mariuszem Goskiem oraz Dariuszem Mateckim, 21 lipca, godz. 16.30, ul. 3 maja 9, Kościerzyna.
Wydarzenie Klub „GP” Wejherowo zaprasza na spotkanie autorskie z Adamem Borowskim pt."Losy PEOWIACZEK inspiracją do obrony suwerenności Polski”, 22 lipca (wtorek), godz. 18:00, sala JPII przy Kolegiacie PW. Św Trójcy ul Kościuszki, przy Placu Wejhera, Wejherowo
Wydarzenie USA: Kluby Gazety Polskiej Nowym Jorku zapraszają 23 lipca o godz. 19.00 Polonię na spotkanie autorskie z europosłem Danielem Obajtkiem, które odbędzie się w Cracovia Manor, Wallington, NJ07057
Wydarzenie Klub „GP” Milanówek zaprasza na obchody 81. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, 2 sierpnia, g. 15.00 Msza św. w kościele pw. Matki Bożej Bolesnej ul. Szkolna 7. Po mszy uroczystość na cmentarzu w Milanówku przy grobach Powstańców Warszawskich
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej Aleksandrów Łódzki zaprasza na wspólne śpiewanie piosenek powstańczych w dniu 3.08. po mszy świętej o godzinie 12:00 w kościele pw. Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała w Aleksandrowie Łódzkim
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

Akcja #ThankYouJohnPaul2 podbija sieć!

Źródło:

Pod hasztagiem #ThankYouJohnPaul2 w mediach społecznościowych można przeczytać tysiące podziękowań dla św. Jana Pawła II, które już od kilku dni napływają z całego świata. Akcja podbija sieć i pokazuje, że pamięć o papieżu z Polski i jego przesłaniu jest cały czas żywa – podkreślił rzecznik Episkopatu ks. Paweł Rytel-Andrianik.

W informacji przekazanej PAP zwrócono uwagę, że w ramach akcji publikowane są pamiątkowe zdjęcia z Janem Pawłem II, nagrania, cytaty z jego homilii i encyklik, ale także świadectwa tego, w jaki sposób jego postawa wpływała na życie i wiarę poszczególnych osób, czasem są to wspomnienia bardzo osobiste i wzruszające.

 

"Wśród tysięcy wpisów najwięcej jest w językach: angielskim, polskim, włoskim, francuskim, niemieckim i hiszpańskim, ale są także wpisy w języku rosyjskim, chińskim, hebrajskim. Na samym tylko Twitterze jest już w tej chwili prawie 10 tys. wpisów z #ThankYouJohnPaul2, które dotarły od kilku milionów followersów, a liczba ta stale rośnie" - powiedział ks. Rytel-Andrianik.

 

Wpisy pochodzą m.in. z Włoch, Niemiec, USA, Kanady, Francji, Hiszpanii, Portugalii, Wielkiej Brytanii, Rosji, Słowacji, Węgier, Czech, Ukrainy, Japonii, Boliwii, Argentyny, Brazylii, Meksyku, Izraela, Chorwacji, Bośni i Hercegowiny.

 

W dniu 100. urodzin papieża do akcji dołączył też prezydent Andrzej Duda, który napisał na Twitterze m.in.: (...) "wracają wspomnienia i obrazy: nieprzebrane tłumy na krakowskich Błoniach, spotkanie z młodzieżą na Westerplatte i przesłanie, które zawsze pozostaje aktualne".

 

Z kolei lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz napisał: "Dzisiaj, w rocznicę urodzin Świętego Jana Pawła II oddaję cześć Jego pamięci odwiedzajac grób Jego rodziców. Niech myśli i nauczanie Papieża Polaka będą z nami obecne na co dzień".

 

Rzecznik Episkopatu dodał, że do inicjatywy włączają się również kardynałowie, biskupi, diecezje, parafie, organizacje, osoby publiczne, dziennikarze, artyści, media, instytucje, uczelnie, sportowcy i kluby sportowe z całego świata. "Widzimy przez to, kim był i jest dla milionów ludzi na świecie św. Jan Paweł II, jaki wpływ wywarł na ich wiarę i życie, jaki jest jego fenomen. Są osoby, które piszą, że dzięki papieżowi powróciły do Kościoła, odnalazły życiowe powołanie. Wielu inspirował swoją autentycznością i otwartością na człowieka" - zauważył rzecznik Episkopatu.

 

Akcja #ThankYouJohnPaul2 polega na publikowaniu w mediach społecznościowych słów wdzięczności dla św. Jana Pawła II z okazji setnej rocznicy jego urodzin, zdjęć, filmików, wspomnień. Zaprosił do niej przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.(

pap

Wiadomości

Koniec próśb o zawieszenie broni. USA przyśpieszają dostawy

Niemcy pozbywają się imigrantów. Hiszpania nowym liderem w liczbie wniosków o azyl w Europie

Śmiertelny powrót zarazy: dżuma zbiera żniwo w Arizonie

Poznaliśmy datę pogrzebu Joanny Kołaczkowskiej

Liverpool upamiętnia Diogo Jotę. Kolejne działania ku czci zmarłego piłkarza

Niemcy wciąż zalewają Polskę migrantami. Straż Graniczna z województwa lubuskiego podała dane

Tumanowicz: rząd Tuska działa w interesie Niemiec, nie Polski

Przed kim tak się bronią mieszkańcy Miasteczka Wilanów? W końcu popieracie politykę migracyjną Tuska

Afgańczycy dostali zadośćuczynienie za zatrzymanie. Jaki: Tusk traktuje polskie służby jak taksówki

Odbiorą immunitet Obajtkowi? Europoseł odpowiada: „Takimi zarzutami tylko się ośmieszacie”

Sprzęt termowizyjny i drony. Ruch Obrony Granic ma kolejny nowoczesny sprzęt [WIDEO]

Kolejny dziwny pomysł prof. Zolla ws. zaprzysiężenia Karola Nawrockiego

Transferowy hit Legii! Reca wraca do ekstraklasy

NBA: Wielki kontrakt, wielkie ryzyko - Lillard wraca do Portland

Tusk dodał adnotację do uchwały Sądu Najwyższego. Klub PiS: jest zawiadomienie

Najnowsze

Koniec próśb o zawieszenie broni. USA przyśpieszają dostawy

Liverpool upamiętnia Diogo Jotę. Kolejne działania ku czci zmarłego piłkarza

Niemcy wciąż zalewają Polskę migrantami. Straż Graniczna z województwa lubuskiego podała dane

Tumanowicz: rząd Tuska działa w interesie Niemiec, nie Polski

Przed kim tak się bronią mieszkańcy Miasteczka Wilanów? W końcu popieracie politykę migracyjną Tuska

Niemcy pozbywają się imigrantów. Hiszpania nowym liderem w liczbie wniosków o azyl w Europie

Śmiertelny powrót zarazy: dżuma zbiera żniwo w Arizonie

Poznaliśmy datę pogrzebu Joanny Kołaczkowskiej