Akcja "Rekord dla Niepodległej" w wykonaniu "Piotrkowskiego Ekonomika". Droga Młodzieży.... takie wzorce to skarb! [ZOBACZ WIDEO]

Ponad 16 tys. przedszkoli, szkół i placówek oświatowych zgłosiło chęć udziału w akcji „Rekord dla Niepodległej” i odśpiewania wspólnie 9 listopada o godzinie 11.11 hymnu narodowego – informowało MEN. "Piotrkowski Ekonomik", jak określa siebie społeczność Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 5 w Piotrkowie Trybunalskim, postanowiło uwiecznić przedsięwzięcie. Wyszło doniośle i z klasą… Brawo!
"Uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 z okazji stulecia wolnej Polski gościli piotrkowskich kombatantów i śpiewali hymn w ramach akcji „Rekord dla Niepodległej”.
Wśród gości piotrkowskiego Ekonomika znaleźli się: porucznik Marian Cecotka, kapitan marynarki Włodzimierz Motyl i szeregowa Alicja Bielecka, członkowie Związku Żołnierzy Wojska Polskiego. To właśnie oni punktualnie o 11:11 zaintonowali hymn Polski" – czytamy w wiadomości nadesłanej przez nauczyciela.
Po wspólnym odśpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego uczestnicy wydarzenia utworzyli na szkolnym boisku "żywą flagę". Zobacz!
Polecamy Rekonstrukcja rządu
Wiadomości
Najnowsze

"Zróbcie wszystko, by nie doszło do Zgromadzenia Narodowego". Poseł Polski 2050 wyznaje, że domagano się od niej udziału w zamachu stanu [WIDEO]

Dziewięć osób rannych po wypadku busa. Wszyscy trafili do szpitala

IMGW ostrzega przed burzami. Zagrożonych nimi jest 12 województw
