Przejdź do treści
Republika Gościem Radia Republika we wtorek o godz. 7:10 będzie Przemysław Czarnek, poseł i wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości
Republika Anna Popek i Adrian Stankowski zapraszają we wtorek na Poranek w Radio Republika. Gośćmi będą: godz. 6:19 - Jolanta Hajdasz (Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich), godz. 6:35 - Cezary Gmyz (TV Republika)
21:54 USA: Trump podpisał rozporządzenie przedłużające niższe cła na towary z Chin
21:17 Trump: Hamas nie może pozostać w Strefie Gazy
20:48 USA: Trump zapowiedział, że nie będzie nakładać ceł na złoto
20:43 Świat: Indie pod presją USA rezygnują z rosyjskiej ropy, przestawiając się na surowiec z Afryki
20:25 Zełenski: Putin nie przygotowuje się do zakończenia wojny
20:02 Projekt Prezydenta Nawrockiego: wyższy próg podatkowy w PIT, rodzice dwójki dzieci bez podatku do 140 tys. zł
20:00 Szefowa Dyplomacji UE: szefowie MSZ Unii wyrazili poparcie dla starań USA
19:18 Azerbejdżan: opublikowano tekst traktatu pokojowego między Azerbejdżanem a Armenią
Republika Szanowni Widzowie, prosimy o przesyłanie nam zdjęć publicznych miejsc: stacji benzynowych, sklepów, barów itd. gdzie włączana jest Republika - na adres: [email protected] Za wszystkie nadesłane zdjęcia serdecznie dziękujemy!
Wydarzenie Robert Bąkiewicz zaprasza na protest przeciw rządowi Tuska ws. afery KPO, środa 13 sierpnia, godz. 17:00, Aleje Ujazdowskie 1/3 przy Kancelarii Premiera
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Nowa Sól zaprasza na defiladę w Święto Wojska Polskiego z udziałem 14. Pułku Ułanów Jazłowieckich w piątek, 15 sierpnia, o godz. 14:00 pod rondo Ojca Medarda
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Częstochowa zaprasza do składania podpisów pod wnioskiem o referendum ws. nielegalnej migracji przez cały sierpień od 12-tej do 17-tej pod Jasną Górą przy wjeździe na parking od ul.Klasztornej
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Pabianice zaprasza na XI Festyn Patriotyczno-Rodzinny, 15 sierpnia 2025 r. godz. 10:00 Msza Św. Godz. 16:00 - rozpoczęcie, Parafia Św. Maksymiliana Marii Kolbego, ul. Jana Pawła II 46, Pabianice
Wydarzenie Ryszard Majdzik zaprasza Wolnych Polaków Na Protest przeciwko nielegalnej imigracji przed konsulatem Niemiec ul. Stolarska 7 w Krakowie 13 sierpnia br. (środa), godz. 17.00
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

Agencja Turystyczna Zawadzkie ogłosiła upadłość. 150 turystów biura czeka na powrót do Polski

Źródło: flickr/ Phil_Heck/CC BY 2.0

"Agencja Turystyczna Zawadzkie Sp. z o.o. w związku z utratą płynności finansowej zmuszona jest do zaprzestania realizowania jak i dalszej sprzedaży oferty turystycznej" – ogłosiło biuro na swojej stronie internetowej. Jak poinformował samorząd województwa opolskiego Ministerstwo Spraw Zagranicznych zajmuje się teraz sprowadzeniem do Polski turystów korzystający z usług tego biura podróży.

"We wszystkich sprawach związanych z niezrealizowanymi umowami o świadczenie usług turystycznych, powrotami do kraju, należy kontaktować z Departamentem Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego w Opolu" – poinformowano na stronie biura podróży.

Marszałek Województwa Opolskiego potwierdził otrzymanie informacji o problemach Agencji Turystycznej Zawadzkie oraz braku możliwości wywiązania się właścicieli spółki "z umów o świadczenie usług turystycznych zawartych z klientami Agencji".

"Z przekazanych przez Biuro informacji wynika, że obecnie za granicą przebywa około 150 osób – turyści przebywają w Grecji, Włoszech, Chorwacji, Hiszpanii i Bułgarii. Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego we współpracy z Ministerstwem Spraw Zagranicznych i służbami dyplomatycznymi rozpoczął starania o zapewnienie turystom biura bezpiecznego powrotu do kraju" – podano na stronie samorządu województwa opolskiego.

Agencja Turystyczna Zawadzkie to kolejne w ostatnim czasie biuro podróży, które ogłosiło upadłość. W zeszły weekend inne biuro podróży – Alfa Star S.A– również zamknęło swoją działalność z powodu utrata płynności finansowej.

tvn24bis.pl, zawadzkie.com.pl, opolskie.pl

Wiadomości

Republika Wieczór

Goście Adriana Klarenbacha ostro o aferze KPO

Kolejowy chaos w Kołobrzegu. Trakcja uszkodzona, pociągi nie jeżdżą lub mają wyznaczony objazd

Kontrowersje wokół finansowania sztuki z KPO. Internauci znajdują kolejne dziwne pomysły

Wąsik w Republice: pieniądze z KPO przyszły z opóźnieniem, bo zablokował je Donald Tusk

[AKTUALIZACJA] Warszawa: samochód wjechał w grupę pieszych. Jest ofiara śmiertelna

Nie żyje Zygmunt Babiak – aktor znany m.in. z „Świata według Kiepskich”

Lech walczy o Ligę Mistrzów. Jak wygląda sytuacja Kolejorza?

Skargi związane z nieprawidłowościami w Prokuraturze Krajowej przyjęte w Europejskim Trybunale Praw Człowieka

Trump wkracza do akcji i przywraca porządek w stolicy USA

Kibice Lechii Gdańsk za Karolem Nawrockim. Donald Tusk nie ma powodów do radości [WIDEO]

Klaudia i Walentyn z „Rolnik szuka żony” wzięli ślub! Na ceremonii pojawiła się Marta Manowska"

Znany dziennikarz odchodzi z Wirtualnej Polski. Internauci pytają o powody

Siatkarze na ostatniej prostej przed Mistrzostwami Świata

Bogucki o szansach prezydenckich projektów ustaw: są projekty aspiracyjne, które łączą wiele środowisk

PARP miała rządowy zakaz promowania środków z KPO dla branży HoReCa. Nie było konferencji o naborze wniosków

Najnowsze

Republika Wieczór

Goście Adriana Klarenbacha ostro o aferze KPO

[AKTUALIZACJA] Warszawa: samochód wjechał w grupę pieszych. Jest ofiara śmiertelna

Nie żyje Zygmunt Babiak – aktor znany m.in. z „Świata według Kiepskich”

Lech walczy o Ligę Mistrzów. Jak wygląda sytuacja Kolejorza?

Skargi związane z nieprawidłowościami w Prokuraturze Krajowej przyjęte w Europejskim Trybunale Praw Człowieka

Kolejowy chaos w Kołobrzegu. Trakcja uszkodzona, pociągi nie jeżdżą lub mają wyznaczony objazd

Kontrowersyjne projekty z KPO

Kontrowersje wokół finansowania sztuki z KPO. Internauci znajdują kolejne dziwne pomysły

Wąsik w Republice: pieniądze z KPO przyszły z opóźnieniem, bo zablokował je Donald Tusk