Afganistan. Wprowadzono zakaz pokazywania kobiet w serialach
Zakaz pokazywania kobiet w serialach telewizycjnych, zakaz występowania dziennikarek i prezenterek bez nakrycia głowy oraz zakaz wyświetlania filmów niezgodnych z szariatem - to niektóre z nowych wytycznych, jakie Talibowie przekazali stacjom telewizyjnym w Afganistanie - podaje BBC.
Hujjatullah Mujaddedi, członek afgańskiej organizacji reprezentującej dziennikarzy stwierdził, że nowo wprowadzone zasady są niepraktyczne i w związku z tym niektórzy nadawcy telewizyjni będą musieli zakończyć swoją działalność.
W ostatnim czasie w Afganistanie mieliśmy do czynienia z wieloma innymi działaniami wymierzonymi w kobiety. We wrześniu zakazano uczęszczania do szkoły dziewczynkom i młodym kobietom. Zabroniono im również chodzić do pracy, którą mogą wykonywać mężczyźni.
Najnowsze
Kierowcy zapłacą więcej za paliwo? Nadchodzą kolejne podwyżki na stacjach
Fałszywy kod QR uderzył w Rosjan na Krymie. Mieszkańcy nieświadomie wsparli ukraiński wywiad
Rozłam na prawicy. Andrzej Śliwka: Polacy oczekują od nas jedności, a nie wojny wewnętrznej