Przejdź do treści
14:50 Prezydent USA Donald Trump zapowiedział, że wkrótce uwolnionych zostanie kolejnych 10 zakładników, przetrzymywanych przez terrorystyczne ugrupowanie Hamas od 7 października 2023 roku
13:50 Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy przekazał, że w ciągu ostatniej doby odnotowano 177 starć bojowych z wojskami Rosji
9:39 IMiGW wydał ostrzeżenia przed burzami dla 8 województw - na północnym wschodzie kraju, w centrum oraz na Pomorzu, Kujawach i w Wielkopolsce. Instytut ostrzega także przed silnym deszczem podczas burz
Wydarzenie Poseł Dorota Arciszewska-Mielewczyk oraz Klub „Gazety Polskiej” Kościerzyna zapraszają na spotkanie z posłami Mariuszem Goskiem oraz Dariuszem Mateckim, 21 lipca, godz. 16.30, ul. 3 maja 9, Kościerzyna.
Wydarzenie Klub „GP” Wejherowo zaprasza na spotkanie autorskie z Adamem Borowskim pt."Losy PEOWIACZEK inspiracją do obrony suwerenności Polski”, 22 lipca (wtorek), godz. 18:00, sala JPII przy Kolegiacie PW. Św Trójcy ul Kościuszki, przy Placu Wejhera, Wejherowo
Wydarzenie USA: Kluby Gazety Polskiej Nowym Jorku zapraszają 23 lipca o godz. 19.00 Polonię na spotkanie autorskie z europosłem Danielem Obajtkiem, które odbędzie się w Cracovia Manor, Wallington, NJ07057
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej Aleksandrów Łódzki zaprasza na wspólne śpiewanie piosenek powstańczych w dniu 3.08. po mszy świętej o godzinie 12:00 w kościele pw. Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała w Aleksandrowie Łódzkim
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

Afera wokół "Królewny Śnieżki". Disney "ukrywa" politycznie poprawny film

Źródło: X @dzisiajwtv / @DobryFilm / @pojedynkiPL /© Materiały prasowe

W obliczu narastającej krytyki wokół nadchodzącej ekranizacji "Królewny Śnieżki", Disney postanowił zmniejszyć skalę premiery filmu w Los Angeles. To może być dopiero początek kłopotów tej produkcji, która kipi od politycznej poprawności.

Zamiast hucznej premiery w Los Angeles, studio zorganizuje kameralne przyjęcie i pokaz w El Capitan Theatre w Hollywood 15 marca - informuje WP Film. Główne gwiazdy filmu, Rachel Zegler (23 lata), odtwarzająca rolę Królewny Śnieżki, oraz Gal Gadot (39 lat), wcielająca się w Złą Królową, pojawią się na wydarzeniu, ale nie będą udzielać wywiadów mediom. Disney wybrał jedynie kilku fotografów i własną ekipę do relacjonowania tego wydarzenia. To już pokazuje, jak bardzo boją się trudnych pytań.

"Królewna Śnieżka" trafi do kin 21 marca (także w Polsce). Krytycy oskarżają Disneya o nadmierną "poprawność polityczną" i "przebudzenie ideologiczne". Niektórzy wyrażają również niezadowolenie z obsadzenia w roli głównej Rachel Zegler, aktorki polsko-latynoskiego pochodzenia.

Aktor Peter Dinklage, znany z "Gry o tron", podzielił się swoją krytyką: "Byłem trochę zaskoczony, gdy ogłosili z dumą latynoską aktorkę w roli Królewny Śnieżki, ale wciąż opowiadają historię 'Królewny Śnieżki i siedmiu krasnoludków'. Jesteście postępowi w jednym aspekcie, ale wciąż tworzycie tę cholernie wsteczną opowieść o siedmiu krasnoludach mieszkających razem w jaskini. Co wy robicie? Czy nic nie osiągnąłem, walcząc o tę sprawę?". 

Disney odpowiedział, że przyjmuje "inne podejście", aby "uniknąć utrwalania stereotypów" znanych z filmu z 1937 roku.

Rachel Zegler spotkała się z krytyką po tym, jak skomentowała wyborców Donalda Trumpa w wyborach w 2024 roku oraz nazwała oryginalną animowaną "Królewnę Śnieżkę" "skrajnie przestarzałą". 

 

Źródło: Republika, WP Film

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. 

Jesteśmy na Youtube: Bądź z nami na Youtube

Jesteśmy na Facebooku: Bądź z nami na FB

Jesteśmy na platformie X: Bądź z nami na X

Wiadomości

Aktywiści zaatakowali naszego operatora! Padały wulgarne słowa [WIDEO]

Leon XIV do kard. Saraha: ożywiaj nadzieje na spełnienie Bożych obietnic

Konfederacja chce zamknięcia granic dla nielegalnej imigracji. Bosak wylicza, co należy zrobić dla bezpieczeństwa kraju [WIDEO]

Tusk zamelduje wykonanie zadania? Polska się wyludnia, a młodzi ludzie są bez pracy

Lewaccy bojówkarze próbują zakłócić manifestację w Warszawie. Padają inwektywy, argumentów brak [WIDEO]

Jak Polska długa i szeroka, zewsząd słychać: "Donald, ma*ole, twój rząd obalą kibole" [WIDEO]

Gembicka apeluje u podpisywanie się pod referendum ws. migracji. "Niemcy się boją, że ich interesy w Polsce będą zagrożone"

Skandaliczne słowa nowej rzecznik Instytutu Pileckiego. Nadal broni Sznepfa

Gontarz: Platforma chce zablokować Nawrockiego. To zamach na demokrację!

Patrioci mówią dosyć polityce Tuska. W całej Polsce ruszyły protesty przeciwko napływowi migrantów [TRANSMISJA]

Doszło do awarii systemu zarządzania ruchem lotniczym. Dochodzi do ograniczeń w startach na części polskich lotnisk

Piotrków Trybunalski protestuje przeciwko nielegalnej migracji. Ruszyła manifestacja

Prześladują opozycję - mają zakaz wjazdu do USA!

Trump powiedział DOŚĆ. Domaga się od "Wall Street Journal" 10 mld dolarów odszkodowania

"Wstajemy" wita dziś z gminy Czorsztyn!

Najnowsze

Aktywiści zaatakowali naszego operatora! Padały wulgarne słowa [WIDEO]

Lewaccy bojówkarze próbują zakłócić manifestację w Warszawie. Padają inwektywy, argumentów brak [WIDEO]

Jak Polska długa i szeroka, zewsząd słychać: "Donald, ma*ole, twój rząd obalą kibole" [WIDEO]

Gembicka apeluje u podpisywanie się pod referendum ws. migracji. "Niemcy się boją, że ich interesy w Polsce będą zagrożone"

Skandaliczne słowa nowej rzecznik Instytutu Pileckiego. Nadal broni Sznepfa

Leon XIV do kard. Saraha: ożywiaj nadzieje na spełnienie Bożych obietnic

Konfederacja chce zamknięcia granic dla nielegalnej imigracji. Bosak wylicza, co należy zrobić dla bezpieczeństwa kraju [WIDEO]

Tusk zamelduje wykonanie zadania? Polska się wyludnia, a młodzi ludzie są bez pracy