Przejdź do treści
22:12 Sport: Polskie siatkarki pokonały Serbię 3:1 (22:25, 25:22, 25:22, 25:23) w ostatnim meczu drugiego turnieju Ligi Narodów w Belgradzie
22:04 Netanjahu: nie będziemy przedłużać ataków na Iran, ale nie zakończymy ich przedwcześnie
20:58 Zachodniopomorskie: Zderzenie pięciu pojazdów. Podróżowało nimi 18 osób, jedna zginęła
NBP NBP informuje: Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: „Polska ma już 509 ton złota – więcej niż Europejski Bank Centralny! To dowód na skuteczną strategię, która wzmacnia wiarygodność Polski i buduje bezpieczeństwo finansowe obywateli"
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

Abp.Gądecki apeluje do polityków: wszyscy powinni stanąć ponad podziałami i zawiesić rywalizację

Źródło: Gazeta Polska/fot. Krzysztof Sitkowsk

Apeluję do wszystkich ugrupowań i komitetów wyborczych o ograniczenie i czasowe zawieszenie wszelkiej rywalizacji politycznej dotyczącej wyborów prezydenckich – oświadczył w piątek przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki. Zachęcił do porozumienia ponad podziałami.

Przewodniczący episkopatu w opublikowanym w piątek apelu przypomniał, że "w nauczaniu społecznym Kościoła katolickiego naczelnym kryterium oceny życia społecznego jest zasada dobra wspólnego".

"Już papież Leon XIII w encyklice +Rerum novarum+ uznał zasadę dobra wspólnego za +pierwsze i ostatnie po Bogu prawo w społeczności+" – wskazał abp Gądecki.

Dodał, że w imię tej zasady Kościół w pełni popiera zasady bezpieczeństwa wprowadzone w okresie pandemii przez rząd oraz zachętę do ograniczenia wszelkich kontaktów i pozostania w domach. Zaznaczył, że czas walki z koronawirusem wymaga ponadto zawieszenia walk politycznych.

"W trudnej sytuacji związanej z niebezpieczeństwem dla życia i zdrowia ludzkiego zasadniczym przedmiotem troski powinno być dobro człowieka, o którym Kościół zawsze przypominał. Dlatego – zgodnie ze stanowiskiem Rady ds. Społecznych Konferencji Episkopatu Polski – apeluję do wszystkich ugrupowań i komitetów wyborczych o +ograniczenie i czasowe zawieszenie wszelkiej rywalizacji politycznej+ dotyczącej wyborów prezydenckich" – napisał abp Gądecki.

Zachęcił "do porozumienia ponad podziałami w tej sprawie, do czego Polacy byli zawsze zdolni w trudnych dla Ojczyzny chwilach".

"Niech w tych dniach Wielkiego Tygodnia, w którym przeżywamy Paschę Pana, nasza Ojczyzna wykaże się po raz kolejny umiejętnością stawania ponad politycznymi podziałami w imię wspólnego dobra" – napisał abp Stanisław Gądecki.

PAP

Wiadomości

Trump zdradził Iranowi pomysł na... Iran

Krwawy zamach w Damaszku: zginęli wierni w kościele

Totalna wtopa TVN24! Problemem okazała się nazwa: Pułtusk!

Synek Sandry Kubickiej trafił do szpitala. „Byłam sama, on zaczął płonąć” – dramatyczna noc modelki

Liga Narodów: Polska z kompletem zwycięstw w Belgradzie

Polityk opozycji ujawnia: taki jest plan Tuska-Bodnara-Giertycha na zablokowanie Nawrockiego

Anna Popek zachwyca z Sycylii. „Jakie długie i zgrabne nogi!” – fani oniemieli od zdjęć z wakacji

Państwa NATO - z jednym wyjątkiem - zgodziły się na podniesienie wydatków na obronność

Tak było na XX Zjeździe Klubów "Gazety Polskiej" [FOTORELACJA]

SPRAWDŹ TO!

Z Niemiec do Polski. Kolejna grupa nielegalnych migrantów "przerzucona"

Ostrzeżenie z Białego Domu: jeśli Iran będzie próbował pozyskać broń jądrową, będzie to koniec reżimu

Jak zrobić jajka po turecku? Prosty sposób na orientalny smak

Wykrywacz metali znalazł niewybuch. I to na polskiej plaży!

Legia Warszawa mistrzem Polski w koszykówce! Historyczny triumf po 56 latach przerwy

Resort Siemoniaka określił swoje priorytety - to budowa schronów

Najnowsze

Trump zdradził Iranowi pomysł na... Iran

Liga Narodów: Polska z kompletem zwycięstw w Belgradzie

Polityk opozycji ujawnia: taki jest plan Tuska-Bodnara-Giertycha na zablokowanie Nawrockiego

Anna Popek zachwyca z Sycylii. „Jakie długie i zgrabne nogi!” – fani oniemieli od zdjęć z wakacji

Państwa NATO - z jednym wyjątkiem - zgodziły się na podniesienie wydatków na obronność

Krwawy zamach w Damaszku: zginęli wierni w kościele

Totalna wtopa TVN24! Problemem okazała się nazwa: Pułtusk!

Synek Sandry Kubickiej trafił do szpitala. „Byłam sama, on zaczął płonąć” – dramatyczna noc modelki