Przejdź do treści
13:30 Benin: Co najmniej 27 osób zginęło w wypadku drogowym. Autokar spadł do rzeki
12:48 Słowacja: W Tatrach odkryto nowy wodospad – ma ponad 100 metrów wysokości
11:46 Pomorskie: Policja wyjaśnia okoliczności akcji ratowniczej na plaży w Łebie
11:05 Rzecznik prezydenta: na razie nie ma sygnałów, które wskazywałyby na zmianę stanowiska Ukrainy ws. ekshumacji
10:56 Francja: Macron zaproponował, by Zełenski i Putin spotkali się w Genewie
10:33 Pomorskie: Strażacy kolejny dzień poszukują strażaka ochotnika po pożarze hali w Kawlach
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Otwock zaprasza na spotkanie z Tomaszem Sakiewiczem i Pawłem Piekarczykiem w środę, 20 sierpnia, o godz. 18:00 w sali widowiskowej Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury, ul. J. Poniatowskiego 10 w Otwocku
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Częstochowa zaprasza do składania podpisów pod wnioskiem o referendum ws. nielegalnej migracji przez cały sierpień od 12-tej do 17-tej pod Jasną Górą przy wjeździe na parking od ul.Klasztornej
Wydarzenia Klub "Gazety Polskiej" w Sydney zaprasza na manifestację wspierającą żądania Polski o należne reparacje za straty II Wojny Światowej, przed Konsulatem Niemiec, 29 sierpnia (piątek), g. 1-3 pm., 100 William Street, Woolloomooloo, Sydney
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

Abp Gądecki: Nie pozwólmy zniszczyć dobrego imienia świętego Jana Pawła II

Źródło: pexels.com

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki napisał w liście pasterskim na Adwent o ochronie nienarodzonych dzieci i kultywowaniu pamięci o świętym Janie Pawle II.

- Żądanie prawa do zabijania nienarodzonego dziecka jest niegodne człowieka - stwierdził w swoim liście pasterskim abp Stanisław Gądecki. Po czym zaapelował: - Nie pozwólmy zniszczyć dobrego imienia świętego Jana Pawła II.

Usunięto obraz.

W liście pasterskim skierowanym do wiernych z okazji rozpoczynającego się w niedzielę Adwentu przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski metropolita poznański abp Stanisław Gądecki ocenił, że po opublikowaniu raportu przez Watykan "staliśmy się świadkami agresywnego ataku na osobę Świętego Jana Pawła II".

Metropolita poznański odniósł się również do protestów wywołanych decyzją Trybunału Konstytucyjnego. 22 października br., TK orzekł, że przepis tzw. ustawy antyaborcyjnej z 1993 r. zezwalający na aborcję w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodny z konstytucją. Przepis straci moc wraz z publikacją wyroku, ale ten nie został jak dotąd ogłoszony.

Protesty te charakteryzuje liczny udział młodzieży, wulgarny język, agresywność i niechęć do Kościoła oraz dewastowanie pomników i elewacji świątyń. Po raz pierwszy doszło też do zakłócania nabożeństw czy przerwania mszy świętej, m.in. w poznańskiej katedrze - powiedział Gądecki.

Metropolita poznański wezwał też wiernych, Caritas i duchownych do większego wsparcia rodziców wychowujących niepełnosprawne dzieci. 

KEP

Wiadomości

Polskie siatkarki kończą zgrupowanie w Japonii. Mistrzostwa Świata coraz bliżej

"Cierpliwość do działań Ruchniewicza się skończyła". Będzie zawiadomienie do prokuratury

Wersow i Friz po cichu wzięli ślub. Ich wesele zobaczymy… w kinach

Puchar Polski: Znamy wyniki losowania 1/32 finału

Jakubiak: patrzyłem na tę koalicję bez Polski, to tak jakby człowiek jedynki nie miał

Tradycyjne Smaki Lubelszczyzny. Tort z lokalnych owoców [wideo]

Vinicius Jr bez powołania do reprezentacji! Znamy przyczynę

Czy będzie areszt dla myśliwego podejrzanego o zabicie człowieka?

Szynkowski: wczorajsze spotkanie w Białym Domu jest otwarciem nowych ram negocjacyjnych

Rząd Tuska uderza w Cenckiewicza. Śliwka jednoznaczny: chodzi o wyłączenie BBN z procesu decyzyjnego

Bąkiewicz: ROG zjednoczył Polaków ponad podziałami politycznymi

Echo spotkania w Waszyngtonie. Leśkiewicz: nie prowadźmy polityki zagranicznej w krótkich spodenkach!

Świątek wiceliderką rankingu WTA po triumfie w Cincinnati. Wyprzedziła Coco Gauff

Szok! Szpital wstrzymał przyjęcia na Oddział Onkologiczny!

Przydacz punktuje Tuska i Sikorskiego: to oni nie zgłosili obecności Polski na rozmowach w Waszyngtonie

Najnowsze

Polskie siatkarki kończą zgrupowanie w Japonii. Mistrzostwa Świata coraz bliżej

Jakubiak: patrzyłem na tę koalicję bez Polski, to tak jakby człowiek jedynki nie miał

Tradycyjne Smaki Lubelszczyzny. Tort z lokalnych owoców [wideo]

Vinicius Jr bez powołania do reprezentacji! Znamy przyczynę

Czy będzie areszt dla myśliwego podejrzanego o zabicie człowieka?

"Cierpliwość do działań Ruchniewicza się skończyła". Będzie zawiadomienie do prokuratury

Wersow i Friz po cichu wzięli ślub. Ich wesele zobaczymy… w kinach

Puchar Polski: Znamy wyniki losowania 1/32 finału