80. rocznica Powstania Warszawskiego - Piosenka o mojej Warszawie
Z okazji 80. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego Orkiestra Ludwika Sarskiego, zwana najmniejszą orkiestrą świata, nagrała teledysk pt. Piosenka o mojej Warszawie z aktorem Józefem Pawłowskim.
Piosenkę napisał Albert Harris po upadku Powstania Warszawskiego, najprawdopodobniej pod koniec 1944 roku, gdy Niemcy dokonywali regularnego wyburzania miasta.
Orkiestra Ludwika Sarskiego to dwóch multiinstrumentalistów – Damian Szymczak i Piotr Tomala – którzy łączą w swojej twórczości takie style jak early jazz, ragtime, tango, swing czy klezmer. Zespół z dużym powodzeniem koncertuje w Polsce i za granicą. Charakteryzują ich kameralne koncerty i wykonywanie na żywo autorskiej muzyki do niemych filmów, m.in. Bustera Keatona, Charliego Chaplina, Aleksandra Hertza, Romana Polańskiego.
Polecamy Hity w sieci
Wiadomości
Najnowsze
Prezydent Trump: Jesteśmy bardzo blisko zakończenia krwawej wojny, największej od czasów II wojny światowej
Prezydent Nawrocki rozmawiał z Trumpem i Zełenskim o sytuacji na Ukrainie
Saryusz-Wolski ostrzega przed zamachem na państwowość Polski ze strony UE