Przejdź do treści
09:01 Ukraina: Rosja przeprowadza ataki z użyciem dronów i pocisków manewrujących
08:33 Szef IPN Ukrainy: dobre sygnały podczas spotkania prezydenta Nawrockiego z ukraińską delegacją
08:10 Polska: Kondolencje prezydenta, premiera i ministrów po śmierci górników w kopalni Pniówek
07:45 Dowództwo Operacyjne: w polskiej przestrzeni powietrznej rozpoczęło się operowanie lotnictwa
07:25 Chiny: pierwszy stopień rakiety Długi Marsz 12A nie został pomyślnie odzyskany
Republika Zapraszamy na stoisko Telewizji Republika już od 30 grudnia – przy Placu Niepodległości w Chełmie
Republika Republika zaprasza widzów na specjalny koncert kolęd z Kozłówki, z udziałem Prezydenta RP Karola Nawrockiego oraz Pierwszej Damy Marty Nawrockiej, Wigilia, godz. 20.00
Republika Dzieci w Libanie śpiewają najpiękniejsze polskie kolędy. Na koncert zapraszamy do Republiki w Boże Narodzenie o godzinie 20:00
Wydarzenie Telewizja Republika, województwo lubelskie i miasto Chełm zapraszają na "Wystrzałowego Sylwestra z Republiką". Wśród gwiazd m.in. Fun Factory, Kombi Łosowski, Bayer Full, Defis, Corona i Weekend. Zapraszamy 31 grudnia do Chełma i przed telewizory!
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!
NBP Nowa publikacja NBP: „Polski złoty i niezależność Narodowego Banku Polskiego jako fundamenty rozwoju gospodarczego" – książka prof. Adama Glapińskiego, Prezesa NBP. Wersja elektroniczna dostępna bezpłatnie na nbp.pl
NBP Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: Przyjęcie euro katastrofalnie spowolni rozwój gospodarczy Polski

30 osób, które wróciło z Niemiec zostanie poddanych kwarantannie

Źródło: pixabay

Niemal 30 osób, wszyscy pasażerowie autobusu, który w czwartek rano przyjechał z Niemiec do Poznania, zostaną poddani kwarantannie – powiedział w czwartek na konferencji prasowej zastępca prezydenta Poznania Jędrzej Solarski.

„Dzisiaj rano przyjechał do Poznania autobus z Niemiec, z Dortmundu. Z naszych informacji wynika, że w Słubicach dosiadła się jedna osoba, która zaczęła mieć objawy, które występują przy koronawirusie” – poinformował w czwartek na konferencji prasowej zastępca prezydenta Poznania Jędrzej Solarski

 

Jak dodał, autokar w eskorcie policji podjechał do szpitala zakaźnego przy ul. Szwajcarskiej.

 

„Ta osoba, która miała objawy, została zabrana na obserwacje, a z tego co wiem, mam ostatnią informację od pana wojewody i powiatowego inspektora sanitarnego, wszyscy pasażerowie pojadą na kwarantannę” – podkreslił Solarski.

 

Dodał, że autobusem podróżowało niemal 30 osób.

 

Kwarantanną mają zostać także objęci niektórzy pracownicy miejskiej spółki Aquanet, w której zatrudniony jest mężczyzna, u którego potwierdzono zakażenie koronawirusem.

 

„Prezes spółki Aquanet, jak tylko dowiedział się, że małżonka pracownika jest zrażona koronawirusem - prewencyjnie nakazał domową kwarantannę wszystkim osobom, które miały jakikolwiek kontakt, z tym - jak się później okazało - zarażonym, jeszcze zanim były wyniki. Chodzi o to, żeby ci pracownicy nie przychodzili do pracy, zostali w domu” – powiedział Solarski.

 

W czwartek władze miasta Poznania poinformowały, że w poznańskim szpitalu zmarła 57-letnia kobieta zakażona koronawirusem; to pierwsza ofiara śmiertelna SARS-Cov-2 w Polsce.

 

57-latka była pierwszą osobą w Wielkopolsce, u której – w poniedziałek - potwierdzono zakażenie SARS-Cov-2. Kobieta przebywała na oddziale zakaźnym Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego im. Józefa Strusia w Poznaniu. Od początku jej stan był ciężki; miała objawy zapalenia płuc o bardzo ciężkim przebiegu klinicznym, była podłączona do respiratora i utrzymywana w stanie śpiączki farmakologicznej.

 

Zmarła kobieta w ostatnim czasie nie była za granicą i nie miała kontaktu z osobą, która miałaby podejrzenie lub rozpoznanie choroby COVID-19. Według wstępnych ustaleń kilkanaście dni temu miała kontakt z osobą, która wróciła z Włoch.

 

Według ostatnich danych w Wielkopolsce na obserwacji w szpitalu przebywa 16 osób. W całym regionie z powodu koronawirusa kwarantanną objęto 89 osób, zaś 717 jest objętych nadzorem epidemiologicznym.

pap

Wiadomości

Michał Kowalski

Poseł PiS Michał Kowalski o skutkach rządów kolacji 13 grudnia: "Te święta będą bardzo drogie"

Wielkie oszustwo OZE i aplikacja widmo - tak rządzi ekipa 13 grudnia!

Beata Kozidrak wraca na scenę. Poruszające wyznanie przed świętami

Unikalne Boże Narodzenie w Watykanie: Jubileusz, nowy papież i choinka z północnych Włoch

Ks. Bortkiewicz: Adwent zniszczony przez komercję

Rosyjscy generałowie fałszują raporty dla Putina

Wildstein: Polska laboratorium eliminacji opozycji

Prezydent Karol Nawrocki reaguje na tragedię w Kopalni Pniówek. Kondolencje dla rodzin górników

Polska reaguje na zmasowany atak Rosji na Ukrainę. Wystartowały samoloty, działania prewencyjne

Niemcy są w szoku: Prezydent Nawrocki to polski Trump

Rosja zadziwia na wojnie: konie na froncie, osły w logistyce

USA: STOP dla farm wiatrowych z powodów bezpieczeństwa narodowego

Holandia: Samochodem wjechała w tłum podczas parady świateł

Trump: Musimy mieć Grenlandię. Tam wszędzie rosyjskie i chińskie statki

Szwedzi wyłączyli reaktor atomowy

Najnowsze

kopalnia węgla - zdjęcie poglądowe

Kopalnia Pniówek: Dwóch górników nie żyje

ks. Paweł Rytel-Andrianik

Unikalne Boże Narodzenie w Watykanie: Jubileusz, nowy papież i choinka z północnych Włoch

ks. prof. Paweł Bortkiewicz

Ks. Bortkiewicz: Adwent zniszczony przez komercję

Putin

Rosyjscy generałowie fałszują raporty dla Putina

Bronisław Wildstein

Wildstein: Polska laboratorium eliminacji opozycji

Michał Kowalski

Poseł PiS Michał Kowalski o skutkach rządów kolacji 13 grudnia: "Te święta będą bardzo drogie"

Wielkie oszustwo OZE i aplikacja widmo - tak rządzi ekipa 13 grudnia!

Beata Kozidrak wraca na scenę. Poruszające wyznanie przed świętami