Przejdź do treści

3 proc. dla Konfederacji to "już jakaś kasiura". Dr Targalski prognozuje: dopiero się zacznie korrida

Źródło: Telewizja Republika

Niesnaski zaczną się wtedy, gdy Konfederacja przekroczy próg 3 proc. i będzie trzech wodzów do podziału – Winnicki, Korwin-Mikke i Braun. Kłótnia jest nieunikniona – mówił politolog dr Jerzy Targalski w "Dziennikarskim Pokerze". Rozmowę poprowadziła red. Dorota Kania.

21 września w Warszawie odbyła się konwencja wyborcza Konfederacji Wolność i Niepodległość. Politycy ugrupowania zaprezentowali tzw. piątkę Konfederacji. Ta opiera się na powszechnej uldze podatkowej, bezpieczeństwie państwa, zdrowym życiu, uzdrowieniu sądownictwa, propozycji bonu oświatowego i kulturalnego.

– Oglądałem, jednak nie dotrwałem do końca. Był to jeden wielki cyrk. Wszelkie te obietnice, likwidacja wszystkiego… Państwo w pewnym momencie może przestać funkcjonować. Korzystam z Państwowej Służby Zdrowia. Gdyby nie ona, już dawno bym nie żył. Nigdy nie byłoby mnie stać na pokrycie kosztów leczenia – rozpoczął dr Targalski.

Pozytywnie ocenił jedną z propozycji, tj. bon edukacyjny. – Pamiętam, że pierwsze dyskusje były na ten temat jeszcze w czasach nielegalnej Solidarności – w podziemiu. Nie wiemy jakie byłyby konsekwencje jego wprowadzenia. Nie jest prawdą, że ludzie posyłaliby dzieci do najlepszych szkół… Wprost przeciwnie. Mogliby wysyłać je do takich, w których odbierałyby dyplomy za umiejętność podpisania się. Jeśli na uczelniach wyższych mogą studiować analfabeci, nie ma powodu, dla którego mieliby szukać najlepszych szkół – tłumaczył politolog.

„Lewicowe poglądy bliskie sercu, stąd głos na… Konfederację!”

Wywiad z kondydatką Konfederacji wicemiss świata krajobrazu Roskaną jakąśtam.
- Dlaczego wybrała pani Konfederację?
- Bo mam lewicowe poglądy!

Może mi to ktoś wytłumaczyć? pic.twitter.com/MQnNMPem8Q

— Darek Antonowicz (@DarekAntonowicz) 24 września 2019

 

– Ta pani niewiele rozumie z czegokolwiek, to maskotka. Konfederacja stawia na nią, chcąc pozyskać trochę więcej głosów. Do Sejmu i tak nie wejdzie – skwitował gość red. Kani. Dodał, że „normalni ludzie mają dość tej kampanii. Modlą się, by to wszystko się już skończyło. Tego nie da się wytrzymać!”.

– Niesnaski zaczną się wtedy, gdy Konfederacja przekroczy próg 3 proc. i będzie trzech wodzów do podziału – Winnicki, Korwin-Mikke i Braun. Dopiero się zacznie korrida. Kłótnia jest nieunikniona. Jak jest trzech mesjaszy, któryś musi być prawdziwy. Kasiora decyduje tu o wszystkim – mówił dr Targalski.

 

Telewizja Republika

Wiadomości

Wszystkie oczy zwrócone na Rosję. Co zdecyduje Kreml?

Ontario zawiesza cło na energię eksportowaną do USA. Efekt Trumpa

Moskwa reaguje na propozycję zawieszenia broni popartą przez USA i Ukrainę

BĘDZIEMY AKTUALIZOWAĆ

Oczy świata zwrócone na Grenlandię! Liczą głosy | LIVE

Niemcy o zawieszeniu broni w wojnie Rosji przeciwko Ukrainie

Trump otwarty na dialog z Rosją. Stawia warunek

Grenlandczycy dokonali wyboru. Kolejki przed lokalami!

Rosja traci inicjatywę. USA i Ukraina mają plan na pokój

Amerykanie przywrócili Ukrainie pomoc wojskową

Reuters: USA przywróciły wsparcie wywiadowcze dla Ukrainy

Patryk Jaki: TSUE chce podporządkować Polskę europejskim elitom

Przemycał ludzi z Białorusi. Mołdawianin zatrzymany w Rumunii

Zełenski: Amerykanie muszą przekonać Rosję

Polska według Adriana Zandberga

Turniej WTA w Indian Wells. Świątek już w ćwierćfinale

Najnowsze

Oczy świata zwrócone na Grenlandię! Liczą głosy | LIVE

BĘDZIEMY AKTUALIZOWAĆ

Niemcy o zawieszeniu broni w wojnie Rosji przeciwko Ukrainie

Trump otwarty na dialog z Rosją. Stawia warunek

Grenlandczycy dokonali wyboru. Kolejki przed lokalami!

Rosja traci inicjatywę. USA i Ukraina mają plan na pokój

Wszystkie oczy zwrócone na Rosję. Co zdecyduje Kreml?

Ontario zawiesza cło na energię eksportowaną do USA. Efekt Trumpa

Moskwa reaguje na propozycję zawieszenia broni popartą przez USA i Ukrainę