1,5 tys. zł za paszport covidowy. Policja rozpracowuje gangi
Wyszukiwali niezaszczepionych klientów, a następnie wprowadzali ich dane do systemu w charakterze osób zaszczepionych. Taka usługa kosztowała 1,5 tys. zł. - Lubuskie CBŚP i Prokuratura Krajowa wyjaśniają wszelkie okoliczności sprawy, do której na razie zatrzymano 11 osób - czytamy na stronie policja.pl.
Na początku października, na terenie województwa śląskiego i lubelskiego. miało miejsce rozbicie pierwszej rozpracowanej grupy przestępczej. Policjanci CBŚP zatrzymali 6 osób (2 kobiety i 4 mężczyzn). - Wśród osób zatrzymanych jest mężczyzna podejrzany o zorganizowanie przestępczego procederu, osoba podejrzana o wprowadzanie danych do systemu, wyszukująca klientów oraz sami klienci - podaje policja.
- Drugie uderzenie miało miejsce w województwie śląskim i pomorskim, gdzie zatrzymano 5 osób. Według śledczych osoby te najprawdopodobniej wyszukiwały chętnych do „zakupienia” paszportów covidowych - dodano w komunikacie.
Według policji sprawa jest rozwojowa, a policjanci wraz z prokuratorem ciągle ustalają osoby, które biorą udział w procederze przestępczym.
Najnowsze
UWAGA kierowcy! Ogromny zator drogowy na drogach A6 i S3, wielokilometrowe kolejki
“Afera saloniku VIP. „Tusk wiedział od początku” – ostre słowa polityk PiS
Terminal naftowy w Petersburgu płonie. Ukraińskie drony sięgają coraz dalej