Przejdź do treści
22:00 Rządy Arabii Saudyjskiej i Egiptu poinformowały o wartym 4 mld dolarów projekcie budowy 32-kilometrowego mostu, który połączy Afrykę i Azję przez Morze Czerwone. Most będzie rozciągał się nad Cieśniną Tiran
21:53 Czy po zwycięstwie Karola Nawrockiego PiS odzyska Podlasie? Pojawił się pomysł referendum ws. odzyskania władz sejmiku
21:40 Strażacy odebrali dziś ponad 700 zgłoszeń związanych z usuwaniem skutków gwałtownych zjawisk atmosferycznych. Najwięcej interwencji strażacy odnotowali w województwach: lubelskim 162, świętokrzyskim 110, mazowieckim 98, śląskim 78 i małopolskim 68
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Gdańsk II zaprasza na protest - Nie dla nielegalnej imigracji!, 8 czerwca (niedziela), g. 12, pod Radą Miasta Gdańska ul. Wały Jagiellońskie 1
Wydarzenia Klub Gazety Polskiej w Piotrkowie Tryb. zbiera podpisy poparcia dla referendum w sprawie odwołania Prezydenta i Rady Miasta i sprzeciwu wobec nielegalnej imigracji Piotrków ul. Konarskiego. Poniedziałek-piątek w godz. 11-18
NBP NBP informuje: Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: „Polska ma już 509 ton złota – więcej niż Europejski Bank Centralny! To dowód na skuteczną strategię, która wzmacnia wiarygodność Polski i buduje bezpieczeństwo finansowe obywateli"

116 osób próbowało się dostać nielegalnie do Polski z Białorusi

Źródło: Fot. PAP/Bartłomiej Wójtowicz

116 cudzoziemców próbowało w sobotę dostać się nielegalnie do Polski przez polsko-białoruską granicę – podała w raporcie z minionej doby Straż Graniczna. Największą, 40-osobową grupę zatrzymano w okolicach Kuźnicy (woj. podlaskie).

W tym roku rekordowy pod względem liczby zatrzymanych cudzoziemców był miniony poniedziałek. Wówczas SG zatrzymała łącznie 134 osoby; największą 40-osobową grupę – w Narewce.

W informacji zamieszczonej w niedzielę rano na Twitterze SG nie podaje narodowości nielegalnych imigrantów zatrzymanych minionej doby. Informuje, że funkcjonariusze z placówki granicznej w Narewce po pościgu zatrzymali obywatela Gruzji podejrzewanego o pomocnictwo do nielegalnego przekroczenia granicy, który nie zatrzymał się do kontroli.

Do 30 czerwca 2022 r. obowiązuje rozporządzenie MSWiA w sprawie wprowadzenia czasowego zakazu przebywania na terenie 183 miejscowości przy granicy z Białorusią w województwach podlaskim i lubelskim. Weszło ono w życie 2 marca jako przedłużenie poprzedniego, które obowiązywało od 1 grudnia 2021 r. do 1 marca 2022 r.

Wcześniej, od 2 września do 30 listopada 2021 r., na tym terenie był wprowadzony stan wyjątkowy.

W rozporządzeniu podano, że dalszy zakaz przebywania na wyznaczonym obszarze przy granicy jest uzasadniony, bo wciąż mają miejsce próby nielegalnego przekraczania granicy i incydenty w bezpośredniej bliskości granicy i mogą być one wykorzystywane do – jak napisano – eskalacji trwającego obecnie kryzysu migracyjnego.

PAP

Wiadomości

UJAWNIAMY: Fałszywy dokument, fałszywy profil i prawdziwe dementi prof. Ossowskiego – jak rozpoznać rosyjską prowokację?

Musk kontra Trump: JD Vance ostrzega przed konsekwencjami konfliktu

Znów strzelają do prawicowych kandydatów na prezydenta! |FILM

Imponujący plan nowego członka NATO! Grają mocno

Spiker izby podejrzany o podpalenie gmachu parlamentu!

Trump grozi Muskowi "poważnymi konsekwencjami"

Koniec utrudnień po śmiertelnym wypadku na S7

Dramatyczny wieczór w Monachium. Atak nożowniczki!

TYLKO U NAS: Wołyńska rana, rosyjska prowokacja i ukraińskie półśrodki

Straż pożarna: ponad 700 zgłoszeń w związku z intensywnymi burzami i silnym wiatrem

Piotr Król o ankiecie w PSL: to jest gra wobec PO żeby coś jeszcze wylicytować

Czy PiS odzyska Podlasie? Jest pomysł referendum ws. odzyskania władz sejmiku

Niemiecki generał twierdzi, że 1 czerwca, Ukraińcy uszkodzili 10 proc. rosyjskich bombowców

Waldemar Buda: Po 18 miesiącach, ten rząd jest oceniany najgorzej od 1989 roku

Tomasz Sakiewicz uhonorowany na Forum Klubów Gazety Polskiej

Najnowsze

UJAWNIAMY: Fałszywy dokument, fałszywy profil i prawdziwe dementi prof. Ossowskiego – jak rozpoznać rosyjską prowokację?

Spiker izby podejrzany o podpalenie gmachu parlamentu!

Trump grozi Muskowi "poważnymi konsekwencjami"

Koniec utrudnień po śmiertelnym wypadku na S7

Dramatyczny wieczór w Monachium. Atak nożowniczki!

Musk kontra Trump: JD Vance ostrzega przed konsekwencjami konfliktu

Znów strzelają do prawicowych kandydatów na prezydenta! |FILM

Imponujący plan nowego członka NATO! Grają mocno