Przejdź do treści
11:23 Polska: Prezydent zawetował przepisy obniżające kary za przestępstwa skarbowe o charakterze formalnym
11:12 Polska: Prezydent zawetował nowelizację ustaw Kodeks karny skarbowy oraz Ordynacja podatkowa
11:07 Polska: Prezydent podpisał dwie kolejne nowelizacje Karty nauczyciela
10:47 IMGW: rekordowo niski stan Wisły, 9 cm na stacji Warszawa-Bulwary
10:28 Ukraina: Co najmniej dwie osoby cywilne zginęły a 12 zostało rannych w ciągu ostatniej doby w wyniku rosyjskich ataków w obwodach sumskim i donieckim
09:28 Wielkopolskie: Pożar na terenie firmy meblarskiej w miejscowości Jankowy k. Kępna
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Białystok Centrum zaprasza na obchody 79. rocznicy zamordowania Danuty Siedzikówny „Inki” w czwartek, 28 sierpnia, o godz. 17:00 do Kościoła pw. Zwiastowania NMP przy ul. Chętnika 80 w Białymstoku
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Częstochowa zaprasza do składania podpisów pod wnioskiem o referendum ws. nielegalnej migracji przez cały sierpień od 12-tej do 17-tej pod Jasną Górą przy wjeździe na parking od ul.Klasztornej
Wydarzenie W czwartek 28 sierpnia 2025r. o godzinie 16:00, w auli Wyższej Szkoły Ekonomicznej, przy ul. Zwycięstwa 14 w Białymstoku odbędzie się spotkanie z Prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim
Wydarzenia Klub "Gazety Polskiej" w Sydney zaprasza na manifestację wspierającą żądania Polski o należne reparacje za straty II Wojny Światowej, przed Konsulatem Niemiec, 29 sierpnia (piątek), g. 1-3 pm., 100 William Street, Woolloomooloo, Sydney
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej w Bytomiu zaprasza 8 września na spotkanie z Jakubem Maciejewskim, Anną Zyzek oraz Pawłem Piekarczykiem. Restauracja "W Starym Kinie", ul. Alojzjanów 27. Początek godz. 18:00.
Wydarzenie Klub "GP" w Aleksandrowie Łódzkim zaprasza 9 września na spotkanie z Piotrem Nisztorem. Hotel i Restauracja Pelikan, ul. Wierzbińska 58 Aleksandrów Łódzki. Godz. 18.00
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

102-latek przeszedł operację biodra w szpitalu w Bełchatowie

Źródło: FB/wojewodztwo.lodzkie

Pan Tomasz ma 102 lata i właśnie przeszedł operację wszczepienia endoprotezy biodra w szpitalu w Bełchatowie. Zabieg zakończył się sukcesem, a pacjent może już planować spacery. To zasługa nie tylko nowoczesnych metod leczenia, ale przede wszystkim doświadczenia i zaangażowania lekarzy z bełchatowskiego szpitala.

Zabieg został przeprowadzony na Oddziale Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej. Lekarze udowodnili, że nie kierują się metryką, ale zdrowiem i potrzebami swoich pacjentów. Nie analizowali daty urodzenia, bo wiek to tylko liczba i nie istnieje granica lat dla wykonywania zabiegów, takich jak endoprotezoplastyka biodra. Pacjent został zakwalifikowany do operacji, przyjęty i zoperowany.

– Pan Tomasz przyszedł do nas z powodu złamania szyjki kości udowej. Po uprzednim przygotowaniu i konsultacjach internistycznych, ze względu na wiek, w możliwie najszybszym czasie zoperowaliśmy pacjenta. Pan Tomasz dość dobrze współpracował, dzięki czemu mogliśmy skrócić czas hospitalizacji i przyspieszyć jego powrót do zdrowia. Po ocenie, że pacjent jest już zdolny do samodzielnego chodu i wstępnie przygotowany do dalszego usprawniania w trybie ambulatoryjnym, wypisaliśmy go w stanie ogólnym i miejscowym dobrym – mówi dr n. med. Michał Niemyjski, kierownik Oddziału Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej szpitala w Bełchatowie.

Pan Tomasz już wraca do formy i uśmiecha się z tą pogodą ducha, która zawstydza młodszych. Wiek, choć zapisany w dokumentach jako 102 lata, nie był dla lekarzy z bełchatowskiego szpitala żadną przeszkodą, by dać pacjentowi szansę na odzyskanie sprawności. Pan Tomasz jest inspiracją dla innych pacjentów i ich rodzin, które często pytają: „Czy operacja w starszym wieku ma sens?”.

Źródło: Republika, lodzkie.pl

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. 

Jesteśmy na Youtube: Bądź z nami na Youtube

Jesteśmy na Facebooku: Bądź z nami na FB

Jesteśmy na platformie X: Bądź z nami na X

Wiadomości

Prezydent zapowiedział projekt nowelizacji kodeksu karnego ws. „symbolu banderowskiego”

Wrażliwe dane tysięcy osób zostały skradzione we Włoszech

Pilne: w Krzycku Wielkim awionetka spadła na ziemię!

Rekordowo niski stan Wisły, tylko 9 cm na stacji w Warszawie!

W okolicy Radomia handlowano podrabianym płynem do e-papierosów

PILNE: Weto prezydenta. Chodzi o 800 plus dla obywateli Ukrainy

Ogromny pożar zakładu meblarskiego w miejscowości Jankowy k. Kępna

SPRAWDŹ TO!

Ekipa Tuska chce ingerować w Pałac Prezydencki. "Nie pozwolimy się szantażować"

Wieczorek: Żbikowski dostał poparacie jako prezydent Zabrza, PO musi obejść się smakiem

Egzamin zakończył się szybciej niż rozpoczął. Pijana Niemka próbowała zdać prawo jazdy w Szczecinie

Sakiewicz: teraz toczy się trzecia tura wyborów prezydenckich-mamy krytyczny moment

Mistrzostwa świata siatkarek: Polska zagra dziś z Kenią o awans do fazy pucharowej

Reseciarze kontra prezydent Nawrocki. Tomasz Sakiewicz z dosadnym komentarzem

Gość Radia Republika: atom to przyszłość, nie wiatraki

W zderzeniu ciężarówki z traktorem ciągnącym przyczepę z pielgrzymami zginęło osiem osób

Najnowsze

Prezydent zapowiedział projekt nowelizacji kodeksu karnego ws. „symbolu banderowskiego”

W okolicy Radomia handlowano podrabianym płynem do e-papierosów

Karol Nawrocki

PILNE: Weto prezydenta. Chodzi o 800 plus dla obywateli Ukrainy

Ogromny pożar zakładu meblarskiego w miejscowości Jankowy k. Kępna

SPRAWDŹ TO!

Ekipa Tuska chce ingerować w Pałac Prezydencki. "Nie pozwolimy się szantażować"

Wrażliwe dane tysięcy osób zostały skradzione we Włoszech

Pilne: w Krzycku Wielkim awionetka spadła na ziemię!

Rekordowo niski stan Wisły, tylko 9 cm na stacji w Warszawie!