Przejdź do treści
10:12 Iran usiłuje zhakować kamery monitoringu w Izraelu, aby ułatwić sobie precyzyjniejszy ostrzał w trwającym od tygodnia konflikcie zbrojnym. Wcześniej tę samą taktykę stosowała Rosja
9:20 Jak poinformował IPN, na dziedzińcu byłego więzienia na ul. Rakowieckiej w Warszawie ekshumowano szczątki co najmniej 10 osób z okresu Powstania Warszawskiego
8:42 Ukraina: Co najmniej jedna osoba zginęła, a 14 zostało rannych, w tym trzech strażaków, wskutek zmasowanego ataku rosyjskich dronów na Odessę na południu kraju
Wydarzenie Dorota Arciszewska-Mielewczyk i Kluby Gazety Polskiej w Gdyni i Wejherowie zapraszają na spotkanie z Posłami Dariuszem Mateckim i Mariuszem Goskiem które odbędzie się 27.06 o g. 17:30 w Gdyni, w budynku Cech Rzemiosła i Przedsiębiorczości ul. 10 lutego 33
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej w Słupsku zaprasza na marsz przeciwko masowej migracji, 22 czerwca, godz. 16.00, Bulwary Słupskie MDK
Wydarzenie W najbliższą niedzielę (22 czerwca) o g. 13:00 w Amfiteatrze przy Zamku w Pułtusku otwarte spotkanie pod hasłem "Wygrała Polska" z prezydentem-elektem Karolem Nawrockim i prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim
NBP NBP informuje: Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: „Polska ma już 509 ton złota – więcej niż Europejski Bank Centralny! To dowód na skuteczną strategię, która wzmacnia wiarygodność Polski i buduje bezpieczeństwo finansowe obywateli"
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

10 lat więzienia za oscypki? Mężczyźni mogą słono zapłacić za swój wybryk

Źródło: pixabay

Włamanie z kradzieżą to przestępstwo, za które grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Tyle właśnie grozi dwóm 21-latkom, którzy ukradli z budki na łódzkiej Piotrkowskiej oscypki. Podejrzani o kradzież sera zostali zatrzymani zaraz po dokonaniu czynu.

1 stycznia 2019 roku około godziny 9:00, dyżurny Miejskiego Stanowiska Kierowania w Łodzi obserwujący monitoring na ulicy Piotrkowskiej, zauważył dwóch młodych mężczyzn, którzy właśnie włamywali się do jednej z budek jarmarku bożonarodzeniowego.

Policjant zareagował błyskawicznie i powiadomił funkcjonariuszy pełniących służbę patrolową w tym rejonie. Stróże prawa chcąc zatrzymać sprawców podjechali do okradanej budki. Na miejscu widoczne były ślady włamania. Policjanci instruowani przez dyżurnego pokierowali się w stronę ulicy Nawrot, gdzie odeszli podejrzewani. Po chwili amatorzy cudzej własności zostali zatrzymani.

Obaj 21-latkowie byli nietrzeźwi mając odpowiednio około 1 i 1,5 promila alkoholu we krwi. Przy jednym z nich policjanci odnaleźli 22 serki typu oscypek, przy drugim 11 takich produktów.

Jeszcze dziś zatrzymani usłyszą zarzuty popełnienia kradzieży z włamaniem, za co grozić może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

 

policja

Wiadomości

W mieszkaniu w Lidzbarku policja znalazła dwa ciała

Kurowska: teza o fałszerstwie wyborczym jest groteskowa

Cenckiewicz o wyroku NSA: to wielka klęska SKW i KPRM

Znów zmiany na rynku ropy w USA. Ceny spadają, przez ryzyko eskalacji na Bliskim Wschodzie

Danuta Martyniuk pokazała się z wnukiem. Pierwsze zdjęcie z małym Florianem

Ćwiczenia ZAPAD już we wrześniu. Kto tym razem celem Rosji i Białorusi?

Czy budżet Izraela zostanie zrujnowany przez wojnę?

Mbappe w szpitalu. Gwiazda Realu Madryt wykluczona z meczu przez zakażenie przewodu pokarmowego

Kinga Rusin po latach wygrywa w sądzie z byłymi wspólnikami: "Są mi winni ponad milion!

Setkom firm realizującym program "Czyste Powietrze" grozi upadłość

Byli mistrzowie KSW w UFC. Ruchała i Wikłacz podpisali kontrakty

Wyrzućmy ETS do kosza! Uwolnijmy potencjał Polskiej gospodarki!

Ocalały z katastrofy Air India targany poczuciem winy

Atak na irański reaktor: zdjęcia ujawniają poważne zniszczenia

Dlaczego sojusznicy Iranu trzymają się z daleka od konfliktu z Izraelem?

Najnowsze

W mieszkaniu w Lidzbarku policja znalazła dwa ciała

Danuta Martyniuk pokazała się z wnukiem. Pierwsze zdjęcie z małym Florianem

Ćwiczenia ZAPAD już we wrześniu. Kto tym razem celem Rosji i Białorusi?

Czy budżet Izraela zostanie zrujnowany przez wojnę?

Mbappe w szpitalu. Gwiazda Realu Madryt wykluczona z meczu przez zakażenie przewodu pokarmowego

Kurowska: teza o fałszerstwie wyborczym jest groteskowa

Cenckiewicz o wyroku NSA: to wielka klęska SKW i KPRM

Znów zmiany na rynku ropy w USA. Ceny spadają, przez ryzyko eskalacji na Bliskim Wschodzie