Polska przegrała w finale mistrzostw świata z Włochami 1:3 [wideo]

portal tvrepublika.pl 11-09-2022, 23:08
TVP1

Reprezentacja Włoch mistrzem świata w siatkówce mężczyzn. W finale drużyna Italii pokonała Polskę 3:1 (25:22, 21:25, 18:25, 20:25). We wcześniejszym spotkaniu o brązowy medal Brazylia wygrała ze Słowenią 3:1. Selekcjoner Włochów De Giorgi w przeszłości prowadził również kadrę Polski. Podczas poprzednich spotkań polskich siatkarzy w trakcie mistrzostw (w Katowicach i Gliwicach) było tłoczno na trybunach. W niedzielę na widowni nie było widać żadnego wolnego miejsca.

Finał był starciem aktualnego mistrza świata z mistrzem Europy. Siatkarze Italii w ubiegłym roku wywalczyli złoto Starego Kontynentu właśnie w katowickim Spodku, po finałowej wygranej ze Słowenią 3:2. Polacy w tej hali wywalczyli w 2014 tytuł mistrza globu po wygranej z Brazylią 3:1.

Cztery lata później w Turynie w finale pokonali tego rywala bez straty seta.