„Polska na dzień dobry”. Zamara: Włosi kochają polską kulturę

Zamara: Włosi kochają polską kulturę
Fot. Facebook/@Dominika Zamara

Gościem programu była polska gwiazda włoskiej opery Dominika Zamara, która mówiła m.in. o promowaniu polskiej kultury we Włoszech

- Włosi kochają polską kulturę, a w szczególności muzykę Fryderyka Chopina. Bacznie śledzą przebieg konkursu chopinowskiego - mówiła na antenie TV Republika polska gwiazda włoskiej opery Dominika Zamara.

- Z inicjatywy redaktora Sakiewicza otworzyliśmy w Rzymie klub gazety polskiej. Celem jest krzewienie wartości patriotycznych wśród włoskiej Polonii. W Rzymie mieszka wielu Polaków, chcemy, żeby poprzez czytanie naszej gazety rozwijali w sobie polski pierwiastek i byli dumni ze swojej ojczyzny - mówiła.

- Ludzie we Włoszech mają ogromny szacunek do Jana Pawła II, zresztą nie tylko tam - nasz papież jest kochany na całym świecie - dostrzegła.

- 11 listopada w bazylice w Niepokalanowie wykonamy najnowsze dzieło wybitnego polskiego kompozytora Wiesława Rentowskiego - „Mszę w Hołdzie Janowi Pawłowi Drugiemu” na sopran, tenor, organy i orkiestrę kameralną - powiedziała, zapraszając słuchaczy na koncert.

Źródło: TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy