„Polska na dzień dobry”. Pęk: W PO istnieje skrzydło konserwatywne, ale ono jest bardzo przygniecione

Zachęcamy do obejrzenia całego materiału wideo
flickr.com

Gościem porannego programu na antenie TV Republika był wicemarszałek senatu Marek Pęk. W rozmowie z Aleksandrem Wierzejskim poruszył on sprawę ustawy ratyfikacyjnej i wybór Rzecznika Praw Obywatelskich.

- Wnioskowałem, aby ratyfikacja została rozpatrzona w tym tygodniu, ale marszałek Grodzki stwierdził, że rozpatrzy ją dopiero 27 maja. To jest prawdziwy cyrk. Nie można tego określić inaczej, to jest złośliwość. Trzeba pokazać, że marszałek senatu i większość senacka to takie ważne ogniwo procesu legislacyjnego. Priorytetem senatu jest robienie wszystkiego, aby utrudnić i skomplikować pracę demokratycznego polskiego rządu. Sprawa jest najwyższej wagi, nie tylko Polski, ale i Unii Europejskiej - stwierdził Pęk.

- Wszystko przed nami. Myślę że te 2 tygodnie będą momentem przełomowym dla oceny funkcjonowania senatu, a przede wszystkim Marszałka - oznajmił. 

Sprawa Bartłomieja Wróblewskiego

- Wspieram Bart Wróblewskiego. To jest człowiek świetnie przygotowany do pełnienia tej funkcji. Jestem pod ogromnym wrażeniem ile on energii wkłada w to, aby przekonać do siebie większość w senacie. Jako klub senacki odbyliśmy z nim już kilka bardzo merytorycznych spotkań - powiedział wicemarszałek. 

- Ja wiem dobrze o tym, że w Platforma Obywatelska istnieje skrzydło konserwatywne, chrześcijańskie, ale ono jest tak przygniecione, że zagłosowanie na wróble jest aktem nie lada wyzwaniem - stwierdził Marek Pęk.

Źródło: TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy