„Polska na dzień dobry”. Maląg zdradza szczegóły Polskiego Ładu: Program mieszkaniowy będzie wspierał młode rodziny

Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg
flickr.com

Gościem w porannym paśmie programów na antenie TV Republika była minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg. W rozmowie z Iloną Januszewską rozwinęła zagadnienia, które będą mieściły się w Nowym Ładzie.

- Polski Ład to potężny projekt, który pokazuje, że Polska jest silna. To będzie odbicie, abyśmy jak najszybciej wrócili do normalności po kryzysie związanym z Covid-19. W centrum jest rodzina, bo ona jest fundamentem, na którym powinno być budowane państwo - powiedziała minister. 

- Młodzi Polacy chcą założyć rodziny i chcą, aby rodziły się dzieci. To wsparcie rządu jest potrzebne. Program mieszkaniowy będzie wspierał młode rodziny między 20, a 40 rokiem życia. Są potrzebne mieszkania, zmiany w kodeksie pracy, czyli m.in. wprowadzenie pracy zdalnej, który umożliwi pracę zdalną młodym kobietom, żeby łączyły pracę z życiem rodzinnym - dodała Maląg.

- Rozmowy liderów Zjednoczonej Prawicy trwały. Chcemy budować Polskę na rozwoju gospodarczym. To są potężne mechanizmy. Polityka prorodzinna jest ważna nie tylko dla Polski, ale i dla Europy i świata. Chcemy budować Europę wartości, opartą na silnej rodzinie. Samorządy w Polsce zaczynają rozumieć politykę rodzinną i odróżniać ją od polityki socjalnej - stwierdziła. 

housekeys4521073_1920_670

Pixabay.com/@Schluesseldienst

Źródło: TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy