Przejdź do treści
08:42 Beskidy: Warunki na szlakach jeszcze dobre, ale mają nadejść opady
08:01 Mazowieckie: Służby zlikwidowały nielegalną fabrykę papierosów, 3 osoby zatrzymane
07:39 Chiny: Oskarżony o szpiegostwo obywatel Japonii skazany na trzy lata i sześć miesięcy więzienia
07:31 IMGW: na północy burze z opadami do 70 mm, na zachodzie wiatr w porywach do 70 km/h
07:01 Warmińsko-mazurskie: Rozbity gang oszustów wystawiających fałszywe faktury, 5 osób zatrzymanych
Wydarzenie Poseł Dorota Arciszewska-Mielewczyk oraz Klub „Gazety Polskiej” Kościerzyna zapraszają na spotkanie z posłami Mariuszem Goskiem oraz Dariuszem Mateckim, 21 lipca, godz. 16.30, ul. 3 maja 9, Kościerzyna.
Wydarzenie USA: Kluby Gazety Polskiej Nowym Jorku zapraszają 23 lipca o godz. 19.00 Polonię na spotkanie autorskie z europosłem Danielem Obajtkiem, które odbędzie się w Cracovia Manor, Wallington, NJ07057
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

„Polska na dzień dobry”. Macierewicz: Cyberataki to nagromadzenie ataku, ostatecznie atakują media

Źródło: Telewizja Republika

– Cyberataki to tylko pewnego rodzaju nagromadzenie ataku, ale atakują ostatecznie media. W Polsce to głównie TVN, główny upwoszechniacz kłamstw, i opozycja, która jawnie staje po stronie obcych państw przeciw interesom Polski – powiedział Antoni Macierewicz.

– Pani Merkel ciągle demonstruje ochotę i wolę, by pomagano jej w różnych okolicznościach. Era pani Merkel odchodzi do przeszłości razem z panem Tuskiem – uznał Antoni Macierewicz.

Odnosząc się do wczorajszego szczytu w Genewie, gość programu powiedział, że „dla nas najważniejsze było podniesie sprawy Ukrainy jako członka NATO”. – Dla pana Putina to był policzek, jasne powiedzenie, że Stany Zjednoczone są i pozostaną głównym przeciwnikiem strony rosyjskiej – mówił.

– Sądzę, że negocjacje, które się odbywały wczoraj, nie przyniosły żadnego efektu, które Stany sobie postawiły. Chcieli przeciągnąć Rosję na swoja stronę w sprawie polityki dotyczącej Chin, a to się nie udało – stwierdził Antoni Macierewicz. – Rozmowy skończyły się rozejściem się Bidena i Putina, nie było wspólnego posiłku czy konferencji. Nie było elementu wskazującego, że jest szansa na poprawienie relacji. Nie ma perspektywy kolejnego resetu stosunków – dodał.

#PolskaNaDzieńDobry | @Macierewicz_A: Sądzę, że negocjacje, które się odbywały wczoraj nie przyniosły żadnego efektu, które Stany sobie postawiły, chcieli przeciągnąć Rosję na swoja stronę w sprawie polityki dotyczącej Chin, a to się nie udało. #włączprawdę #TVRepublika

— Telewizja Republika ???????? #włączprawdę (@RepublikaTV) June 17, 2021

Poseł mówił także o konsekwencjach uruchomienia NordStream2. – NordStream2 to fundamentalne zagrożenie dla Ukrainy. Ukraina to główne państwo, przez które przechodzi eksport energetyki z Rosji do państw zachodnich. Z chwilą kiedy powstanie nowy rurociąg to Ukraina będzie zagrożona ciągłą agresją ze strony Rosji. Członkostwo Ukrainy w NATO to koniec szans na dominację Rosji na Ukrainie – zauważył.

#PolskaNaDzieńDobry | @Macierewicz_A: #NordStream2 to fundamentalne zagrożenie dla Ukrainy. Z chwilą kiedy powstanie nowy rurociąg to Ukraina będzie zagrożona ciągłą agresją ze strony Rosji.#włączprawdę #TVRepublika

— Telewizja Republika ???????? #włączprawdę (@RepublikaTV) June 17, 2021

– Podkreślenie przez Bidena, że Stany Zjednoczone nie uznają zawłaszczenia Krymu czy Donbasu, było bardzo ważne. Wiele będzie też zależało od polityki polskiej. Dobrze, że Sejm wypowiedział się jednoznacznie w tej sprawie – mówił Macierewicz.

Gość programu odpowiedział na pytania o ataki hakerskie na skrzynki e-mail polityków.

– Opozycja pokazała, że nie zdaje sobie sprawy albo nie chce zdawać sobie sprawy z zagrożenia cyberatakami ze strony Rosji. Cyberataki to tylko pewnego rodzaju nagromadzenie ataku, ale atakują ostatecznie media. W Polsce to głównie TVN, główny upwoszechniacz kłamstw, i opozycja, która jawnie staje po stronie obcych państw przeciw interesom Polski – zauważył. – Polski rząd atakuje Federacja Rosyjska, a opozycja jest gotowa być nośnikiem tego ataku. Ataki cybernetyczne nie są groźne, jeśli nie mają wewnętrznego nośnika. W Polsce tym nośnikiem od lat jest TVN, Gazeta Wyborcza i opozycja. Inne państwa też mają wewnętrzne spory, ale żadne inne państwo nie ma takiej sytuacji, żeby opozycja stawała po stronie wroga. Opozycja totalna właśnie to robi – stwierdził Macierewicz.

#PolskaNaDzieńDobry | @Macierewicz_A: Opozycja pokazała, że nie zdaje sobie sprawy albo nie chce zdawać sobie sprawy z zagrożenia cyberatakami ze strony Rosji. #włączprawdę #TVRepublika

— Telewizja Republika ???????? #włączprawdę (@RepublikaTV) June 17, 2021

Dodał, że „pan premier Gowin demonstruje od pewnego czasu gotowość stania się częścią totalnej opozycji”. – Mam nadzieję, że po głosowaniach zreflektował się, że to będzie jego koniec w Zjednoczonej Prawicy – powiedział.

TV Republika

Wiadomości

Zlikwidowano nielegalną fabrykę papierosów. Są zatrzymania!

PiS czy PO? Tak dziś zagłosowaliby Polacy [SONDAŻ]

Lewandowski wraca do pracy. Pokazał nowe zdjęcia w blond fryzurze!

Jagodowe szaleństwo! Te placuszki pokochasz od pierwszego kęsa

Zamknięto trzy kąpieliska na Kaszubach. Co jest tego powodem?

Medale igrzysk 2026 zaprezentowane! Forma nietypowa, produkcja ekologiczna

SPRAWDŹ TO!

Tonący chwyta się brzytwy? Tak uważają Polacy na temat rekonstrukcji rządu!

Dlaczego Polacy uważają, że Donald Tusk jest nieskutecznym premierem?

Bellinghama czeka operacja barku i długa przerwa w grze

Casa Polonia w Rzymie. Specjalna propozycja dla Polaków na Jubileusz Młodzieży

Putin upokorzył Trumpa. Jaką cenę za to zapłaci?

Kaja Kallas alarmuje: Rosja używa broni chemicznej

Była prezydent skazana. 537 mln dolarów do zwrotu. Ma 10 dni

Brytyjska uczennica ukarana za sukienkę "w Union Jacka". Odesłali ją do domu

Systemy Patriot są już w drodze. Ukraina dostanie też broń ofensywną

Najnowsze

Zlikwidowano nielegalną fabrykę papierosów. Są zatrzymania!

Zamknięto trzy kąpieliska na Kaszubach. Co jest tego powodem?

Medale igrzysk 2026 zaprezentowane! Forma nietypowa, produkcja ekologiczna

SPRAWDŹ TO!

Tonący chwyta się brzytwy? Tak uważają Polacy na temat rekonstrukcji rządu!

Dlaczego Polacy uważają, że Donald Tusk jest nieskutecznym premierem?

PiS czy PO? Tak dziś zagłosowaliby Polacy [SONDAŻ]

Lewandowski wraca do pracy. Pokazał nowe zdjęcia w blond fryzurze!

Jagodowe szaleństwo! Te placuszki pokochasz od pierwszego kęsa