„Polska na dzień dobry”. F. Kaczyński: Rząd PiS nie jednokrotnie udowadniał, jak dla nas ważna jest Białoruś

Fot. Pixabay/David_Peterson

Dzisiejsi goście Potrójnego espresso poruszyli szereg aktualnych aktualnych tematów. Aleksander Wierzejski rozmawiał z nimi o sytuacji w Platformie Obywatelskiej, wycieku maili ministra Dworczyka i zachodnich sankcjach nałożonych na reżim Aleksandra Łukaszenki.

- Dobrze, że wraca, to doświadczony polityk - powiedział poseł Michał Gramatyka (PO) o powrocie Grzegorza Schetyny do Zarządu Krajowego partii. Paweł Krutul z Nowej Lewicy, zapytany o postrzeganie zmian w Platformie przez lewicę, stwierdził, iż ,,Platforma się przeorganizowuje, Lewica się przygląda. Czekamy aż rozchybotany statek się ustabilizuje i cała opozycja popłynie do przodu". Poseł Filip Kaczyński (PiS), z kolei, ironicznie zauważył, że Schetyna jest ,,zasłużoną osobą dla PO", gdyż partia zawdzięcza mu doktrynę ,,ulica i zagranica". 

Atmosfera w studio zagęściła się, kiedy padło pytanie o wyciek maili z prywatnej skrzynki ministra Michała Dworczyka. Poseł Gramatyka wyraził się najpierw dość pochlebnie o Dworczyku, nazywając go ,,jednym z bardziej sprawnych ministrów tego rządu", jednak podkreślił, że minister nie używając służbowej skrzynki pocztowej, naruszył zasady w sposób ,,absolutnie rażący". - W każdej korporacji taka osoba zostałaby zwolniona w sposób natychmiastowy” - dodał polityk PO. 

Paweł Krutul stwierdził, że Dworczyk ,,powinien odejść i dać przykład dla innych ministrów”. Filip Kaczyński, z Kolei, bronił ministra, powołując się m.in. na jego zasługi w walce z pandemią koronawirusa. Podkreślił również, że w skrzynce pocztowej Dworczyka ,,nie było żadnych tajnych dokumentów". 


Na koniec, Aleksander Wierzejski zadał swoim gościom pytanie o zachodnie sankcje wymierzone w Białoruś. Michał Gramatyka zaaprobował polskie stanowisko w tej sprawie i dodał kąśliwie, że ,,takich działań oczekuje od resztek polskiej dyplomacji, zniszczonej przez rządy Zjednoczonej Prawicy". 

Poseł Krutul pozytywnie wyraził się o reakcji polskiego rządu na nasilające się represje ze strony reżimu Łukaszenki. - Takie działania cieszą, również Białorusinów - stwierdził. Poseł Kaczyński wymieniał zaś zasługi rządów Zjednoczonej Prawicy dla sytuacji Białorusinów- m.in. powstanie telewizji Biełsat. 

 

Źródło: TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy