Polska kupi nowe okręty podwodne! Szef MON o szczegółach [wideo]

portal tvrepublika.pl 24-05-2023, 17:40
YouTube.com/Telewizja Republika

"Przystępujemy do realizacji programu Orka. Jeszcze w tym roku planujemy uruchomić postępowanie, którego celem będzie zakup okrętów podwodnych wraz z transferem niezbędnych technologii", taką informację przekazał dziś wicepremier, szef MON Mariusz Błaszczak. To ogłoszenie kolejnej pozytywnej decyzji, co do dozbrajania polskiej armii!

Podczas rozpoczętej w dniu dzisiejszym dwudniowej konferencji Defence24 Day Błaszczak podkreślił, że "pełnowartościowa Marynarka Wojenna powinna obejmować nie tylko jednostki nawodne, ale również te mogące skrycie przemieszczać się pod wodą". 

"Przystępujemy do realizacji programu Orka. Jeszcze w tym roku planujemy uruchomić postępowanie, którego celem będzie zakup okrętów podwodnych wraz z transferem niezbędnych technologii, które chcemy uzyskać w drodze zamówienia offsetowego", poinformował.

Jak dodał - resort ogłosi niebawem więcej szczegółów w sprawie liczby okrętów i ich wyposażenia oraz kompetencji. "Chcemy, żeby nasze okręty podwodne cechowała długotrwałość realizowanych misji oraz wysoka pojemność w zakresie przenoszonych środków bojowych i elastyczność konfiguracji. Ale także wysokie zdolności skrytego przemieszczania się z dużą prędkością i długotrwałego wyczekiwania w ukryciu pod wodą", powiedział szef MON.

Całe przemówienie ministra Błaszczak w oknie powyżej!

Źródło: YouTube, Twitter.com, PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy