Polska i Rosja. Spotkania z historią i literaturą. Nowak. Roszkowski. Polak

Przemysław Zbróg 20-04-2022, 07:47
Artykuł
Telewizja Republika

23 kwietnia br. w krakowskim Sokole odbędzie się spotkanie wokół nowej książki prof. Andrzeja Nowaka pt. „Polska i Rosja. Sąsiedztwo wolności i despotyzmu X-XXI w.”. Oprócz Autora udział wezmą prof. Wojciech Roszkowski, prof. Wojciech Polak, Jerzy Zelnik i wicemarszałek Sejmu Małgorzata Gosiewska. Wydarzenie, którego organizatorem jest wydawnictwo Biały Kruk, i które odbywa się pod patronatem Telewizji Republika, poprowadzi Anna Popek.

„Bez zrozumienia historii i bez pamięci historycznej nie tylko nie pojmiemy współczesnej rzeczywistości, ale też nie będziemy mieli możliwości racjonalnie przewidzieć, co w najbliższym czasie może się wydarzyć” – przekonuje prof. Andrzej Nowak. Właśnie po to, aby móc zrozumieć i przygotować się na przyszłość, zorganizowane zostało to spotkanie. Prof. Nowak jako jeden z nielicznych ekspertów już lata temu dokładnie przewidział scenariusz, który obecnie rozgrywa się na naszych oczach. Śmiało można powiedzieć, że jest największym światowym znawcą spraw Rosji. Jego dzisiejsze analizy mogą rzutować na nasze być albo nie być w przyszłości.

Razem z prof. Andrzejem Nowakiem nad przeszłością i przyszłością Polski, Rosji i Ukrainy zastanowią się prof. Wojciech Roszkowski, prof. Wojciech Polak i wicemarszałek Sejmu Małgorzata Gosiewska. Spotkanie pod hasłem „Polska i Rosja. Sąsiedztwo wolności i despotyzmu X-XXI w.” odbędzie się 23 kwietnia 2022 r. (sobota) o godz. 17 w historycznej Sali „Sokoła” przy ul. J. Piłsudskiego 27 w Krakowie. Wstęp wolny, zapraszamy!

Poniżej prezentujemy dokładny program:

Prof. Wojciech Polak – „Rosja. Dziedzictwo opriczniny”
Prof. Wojciech Roszkowski – „Prawosławie jako religia państwowa”
Wicemarszałek Sejmu Małgorzata Gosiewska – „Wojna na Ukrainie trwa od dawna”
Prof. Andrzej Nowak – „Skąd się wzięła Ukraina?”

Minispektakl poetycki – Jerzy Zelnik

Prowadzenie spotkania – Anna Popek

Uroczystość zakończy składanie autografów przez Autorów.

Więcej informacji <<< kliknij

Współpraca merytoryczna przy organizacji spotkania: Polska Fundacja Humanistyczna im. Wincentego Kadłubka.

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy