Polska do boju! Mazurek Dąbrowskiego a cappella w katowickim Spodku
W katowickim Spodku rozpoczął się przedostatni mecz polskich siatkarzy w mistrzostwach świata z reprezentacją Brazylii. Dziś dowiemy się, czy podopiecznym Nikola Grbić\'a uda się przebrnąć do finału imprezy, czy czekać ich będzie spotkanie o brąz. W tegorocznych rozgrywkach globalnego czempionatu zarówno Polacy, jak i Brazylijczycy nie doznali jeszcze porażki.
Biało-czerwoni zajęli pierwsze miejsce w grupie C wygrywając 3:0 z Bułgarią i Meksykiem, a także 3:1 z USA. W 1/8 finału pokonali 3:0 Tunezję, a w ćwierćfinale ponownie mierzyli się z USA, tym razem triumfując 3:2 po ciężkim i dramatycznym meczu.
"Canarinhos" zajęli pierwsze miejsce w grupie B, zwyciężając 3:2 z Kubą, a 3:0 z Japonią i Katarem. W 1/8 finału 3:1 wygrali z Iranem, a w ćwierćfinale w czterech setach byli lepsi od Argentyny.
W drugim półfinale o godzinie 21 zmierzą się ze sobą zespoły, które rok temu również w katowickim Spodku walczyły w finale mistrzostw Europy. Aktualni mistrzowie Starego Kontynentu Włosi zagrają ze współorganizatorami tegorocznego mundialu Słoweńcami.
Najnowsze
Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina. "Dziecko zmienia nas, uczy kochać, jednoczy pokolenia"
BĘDZIEMY AKTUALIZOWAĆ
Ośmioro dzieci zginęło w strzelaninie w Luizjanie
Coraz szerszy front przeciw minister klimatu. Partia Razem też domaga się dymisji