Polska bez Ubera? Projekt prawie gotowy

Artykuł
Zdj ilustracyjne
flickr.com/Mark Warner/CC BY 2.0

– Rynek taksówkarski wymaga regulacji – powiedział w rozmowie z TVN24 BiS Jerzy Szmit, wiceminister infrastruktury i budownictwa. Jak dodaje, projekt resortu "w głównych zarysach już został przygotowany".

– Chcemy żebyśmy wsiadając do taksówki mieli przekonanie, że wozi nas osoba, która jest do tego przygotowana i wprowadzić równe szanse dla pośredników, firm, korporacji – dodał gość TVN24 BiS.

Szmit zapewnia, że niedługo w życie wejdą dwie zasadnicze zmiany. – Po pierwsze, chcemy żeby ci, którzy wożą ludzi mieli do tego stosowne uprawnienia, licencje taksówkarskie. Po drugie, żeby licencje posiadali także ci którzy organizują przejazdy – powiedział minister dodając, że "licencje będą łatwe do otrzymania".

– To będzie standard taki jaki jest, będzie trzeba zdać egzamin, wykazać się znajomością topografii miasta (...) Chodzi oto żeby osoba, z którą jeździmy była do tego przygotowana, żeby była zweryfikowana – zaznaczył wiceminsiter. – Chcemy żeby ci, którzy organizują przewozy podlegali licencjonowaniu, żeby wszystkie przejazdy, które są prowadzone za pośrednictwem pośredników były rejestrowane – skwitował. 

Kilka dni temu pisaliśmy o doniesieniach dziennika "Rzeczpospolita", który ustalił, że ustawa być może doprowadzi do wycofania się amerykańskiego przewoźnika z Polski. – Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa zamierza bowiem zakazać dotychczasowego modelu biznesowego spółki. W projektowanych przepisach „zwykły" kierowca nie będzie mógł odpłatnie wozić pasażerów korzystających z tej aplikacji, jeśli uprzednio nie przejdzie takich samych egzaminów jak taksówkarz i nie uzyska licencji – pisała "Rzeczpospolita". Więcej przeczytasz TUTAJ!

Źródło: tvn24bis, telewizjarepublika.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy