Polscy skoczkowie lepsi od niemieckich. Do podium zabrakło kilku punktów
Polska, w składzie: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Aleksander Zniszczoł i Dawid Kubacki, zajęła czwarte miejsce w drużynowym konkursie skoków podczas narciarskich mistrzostw świata w Planicy. Triumfowała Słowenia, a na kolejnych pozycjach znalazły się Norwegia i Austria. Na piątej pozycji uplasowali się broniący tytułu Niemcy.
Słowenia wyprzedziła Norwegię o 12,9 pkt. Strata Austrii wyniosła już 39,5 pkt, a Polski - 49,8.
Wielki dzień dla Słowenii!
— Eurosport Polska (@Eurosport_PL) March 4, 2023
Biało-Czerwoni zakończyli rywalizację na czwartym miejscu...#skijumpingfamily #Planica2023 pic.twitter.com/KKA0pcDbrj
Biało-czerwoni wrócą ze Słowenii z dwoma medalami wywalczonymi indywidualnie - złotym Żyły na obiekcie normalnym i brązowym Kubackiego na dużym.
Najnowsze
Odbudowa Ukrainy bez Prezydenta RP? „To niezrozumiałe, powinniśmy pokazać jedność”
Tuskowej minister nie pasuje tempo przyznawania medali dla seniorów. Jest odpowiedź
Jest propozycja dwóch lokalizacji stałej bazy wojskowej USA w Polsce. Co z jej kosztem?