Przejdź do treści
17:34 Pomorskie: Ostrzeżenie przed mgłami ograniczającymi widzialność od 200 do 500 metrów na Wybrzeżu
16:58 Podlaskie: Młody mężczyzna skazany za oszustwa na 2 mln zł - obrońca zaskarżył wyrok
16:30 Zachodniopomorskie: Koniec utrudnień po wypadku na S3 w kierunku Szczecina
14:40 Prezydent Nawrocki: nie pozwolę zapomnieć o Kętrzynie i woj. warmińsko-mazurskim
14:20 Świat: Łotwa przekazała nieodpłatnie Bangladeszowi 30 tys. ton należących do Rosji nawozów mineralnych
14:00 Ziobro: Tusk urządził igrzyska bezprawia z polowaniem na mnie, by wyciszyć kryzys onkologii
Wydarzenie KGP w Essen zaprasza na obchody rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, 8.11 o godz. 18:00 koncert Mariusza Materyńskiego oraz Pawła Piekarczyka. 9.11, godz. 9.30, Msza Św. oraz marsz Polonii w Essen, Kościół i sala św Klenensam Hirtsieferste
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej Drzewica organizuje spotkanie z Marszałkiem Antonim Macierewiczem, 9 listopada, godz. 17.30, Hotel Restauracja Zamkowa plac Wolności 32
Wydarzenie 12 listopada o godz. 11:30 przed Prokuraturą Regionalną w Warszawie (ul. Krakowskie Przedmieście 25) odbędzie się protest przeciwko represjom politycznym wobec Daniela Obajtka
Wydarzenie 12 listopada (środa), o godz. 18:00 odbędzie się pokaz filmu "Operacja Polonia 1920". Miejsce: Sala widowiskowa Centrum Kultury - Izabelin. Wstęp wolny
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" Chrzanów zaprasza na spotkanie otwarte z Jakubem Maciejewskim. 14 listopada, g. 18:00. Sala Parafialna ul. Adama Mickiewicza 5, Chrzanów
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej w Gdyni zaprasza na spotkanie z Jackiem Wroną, działaczem Ruchu Obrony Granic. 16 listopada, g. 17:30. Cech Rzemiosła i Przedsiębiorczości, ul. 10 Lutego 33
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" Miechów zaprasza na spotkanie otwarte z Przemysławem Czarnkiem. 15 listopada, g. 13:00. Hala sportowa przy szkole podstawowej w Kozłowie, Kozłów 303
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej w Nowym Dworze Mazowieckim zaprasza na spotkanie z posłem Markiem Jakubiakiem 21 listopada o godz. 18:00 w Nowodworskim Ośrodku Kultury przy ul I.J. Paderewskiego 1a
Wydarzenie Uroczystości 195. rocznicy wybuchu Powstania Listopadowego. Olszynka Grochowska, niedziela, 30.11. Początek o g. 12:30, Kopiec Bohaterów Olszynki Grochowskiej w Alei Chwały (ul. Chełmżyńska). Od g. 13:00 uroczystości przy Mogile Powstańczej, ul. Szeroka
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

Prezydent Gruzji rozmawiała z Trumpem. Padły mocne słowa

Źródło: Republika/x.com/@Zourabichvili_S

Prezydent Gruzji, Salome Zourabichvili, wzięła udział w uroczystym otwarciu odrestaurowanej katedry Notre Dame w Paryżu na zaproszenie prezydenta Francji Emmanuela Macrona. Wizyta była okazją do spotkań z czołowymi liderami światowej polityki i biznesu, w momencie, gdy w Gruzji trwają masowe protesty społeczne już dziesiąty dzień.

Po rozmowach z prezydentem-elektem USA Donaldem Trumpem i prezydentem Francji Emmanuelem Macronem, Salome Zourabichvili stwierdziła:

„Szczegółowe rozmowy z prezydentami Trumpem i Macronem. Przedstawiłam sprawę sfałszowanych wyborów i skrajnie niepokojących represji wobec narodu gruzińskiego. Podkreśliłam potrzebę silnego wsparcia ze strony USA. Gruziński naród ma przyjaciela w Donaldzie Trumpie. Boże, błogosław Stany Zjednoczone Ameryki.”

 

Rozmowy z Wołodymyrem Zełenskim

Prezydent Gruzji spotkała się również z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim, który wyraził swoją solidarność z Gruzinami. Zourabichvili podziękowała słowami:

„Dziękuję panie prezydencie za niezłomne i nieugięte wsparcie dla narodu gruzińskiego. Nasza wspólna walka o niepodległość, wolność i europejską przyszłość zwycięży – innej drogi nie ma.

 

Zełenski również odniósł się do tego spotkania, pisząc na platformie X:

„Spotkałem się z prezydent Gruzji, Salome Zourabichvili, w Paryżu. Wyraziłem pełne wsparcie i solidarność Ukrainy z narodem gruzińskim, który walczy o godną przyszłość. Podkreśliłem, że respektowanie woli narodu gruzińskiego i uniemożliwienie rządu Iwaniszwilego oddania kraju Putinowi jest kluczowe dla stabilności i przyszłości regionu.”

 

Wsparcie premier Włoch Giorgii Meloni

Salome Zourabichvili rozmawiała także z premier Włoch Giorgią Meloni, a po spotkaniu napisała:

„Doskonała rozmowa z premier Giorgią Meloni. Przedstawiłam alarmującą sytuację represji w Gruzji. Podziękowałam za wsparcie Włoch dla zdecydowanych działań UE na rzecz narodu gruzińskiego. Grazie Italia!

 

Spotkanie z Elonem Muskiem

Jednym z rozmówców prezydent Gruzji był także Elon Musk. Po rozmowie Zurabiszwili stwierdziła:

„Doskonała wymiana zdań z Elonem Muskiem na temat sytuacji w Gruzji. Czekam z niecierpliwością, by powitać go w naszym kraju.”

 

Trwające protesty w Gruzji

W kraju sytuacja pozostaje napięta. Protesty społeczne trwają już dziesiąty dzień. Salome Zourabichvili napisała dobitnie:

„Dzień 10: Gruziński naród znów przemówił. Walka o przyszłość trwa. Żaden reżim nie wytrzyma w starciu z wolą narodu, niezależnie od używanych środków. Gruzińskie Marzenie powinno o tym pamiętać.”

Uroczystości w Paryżu były dla prezydent Gruzji okazją do reprezentowania kraju, ale również do zdobycia poparcia dla gruzińskiego narodu na arenie międzynarodowej.

Źródło: Republika/X

Wiadomości

Prof. Cenckiewicz: dobra współpraca z prezydentem przynosi efekty

Anna Dereszowska pokazała syna! Aleksander świętuje 4. urodziny

Ziobro: Tusk urządził igrzyska bezprawia, aby wyciszyć kryzys w onkologii

Reżim Tuska chce zamknąć Zbigniewa Ziobro w areszcie!

TRZEBA ZOBACZYĆ!

Prof. Piotrowski powiedział, co uważa. Za to potępiło go Themis

Donald Trump rozpoczyna nową erę w relacjach z Azją Centralną

W pożarze magazynu z perfumami zginęło sześć osób!

Leśkiewicz: premier zablokował spotkanie prezydenta z szefami służb

Prezydent RP Karol Nawrocki zachęca do udziału w Marszu Niepodległości

Doda broni Roxie Węgiel. Jej zdaniem ślub w wieku 19 lat to NAJLEPSZA OCHRONA przed show-biznesem

Ordo Iuris alarmuje: Rząd Tuska chce uprawnień do zamykania prawicowych mediów!

Haniebne stanowisko MKiDN w sprawie zrabowanego przez Niemców zapisu Gaude Mater Polonia

Idzie bieda. Cyrk rządu Tuska. Nieodpowiedzialny Hołownia

Marta Nawrocka w Paryżu. Weźmie udział w uroczystości wprowadzenia Ikony Matki Bożej do Katedry Notre-Dame

Fiskus bierze BLIK pod lupę. Użytkownicy mogą zapłacić podatek

Najnowsze

Prof. Cenckiewicz: dobra współpraca z prezydentem przynosi efekty

TRZEBA ZOBACZYĆ!

Prof. Piotrowski powiedział, co uważa. Za to potępiło go Themis

Donald Trump rozpoczyna nową erę w relacjach z Azją Centralną

Donald Trump rozpoczyna nową erę w relacjach z Azją Centralną

W pożarze magazynu z perfumami zginęło sześć osób!

Rzecznik prezydenta o działaniach Tuska wobec służb specjalnych

Leśkiewicz: premier zablokował spotkanie prezydenta z szefami służb

Anna Dereszowska pokazała syna! Aleksander świętuje 4. urodziny

Ziobro: Tusk urządził igrzyska bezprawia, aby wyciszyć kryzys w onkologii

Reżim Tuska chce zamknąć Zbigniewa Ziobro w areszcie!