Warchoł: jeśli wszystko było w porządku, to dlaczego Kacprzyk zwrócił już pół miliona złotych?
Do sprawy afery w Szpitalu Południowym odniósł się prof. Marcin Warchoł. "Jeśli nie było żadnej afery w warszawskim szpitalu, jak przekonuje Koalicja Obywatelska, to dlaczego Kacprzyk oddał pół miliona, a teraz oddaje kolejne setki tysięcy? - pyta prof. Warchoł i wskazuje na totalną patologię w wykonaniu ludzi ze środowiska Koalicji Obywatelskiej.
Parlamentarzysta PiS wskazuje na wypowiedź minister zdrowia, która stwierdziła, że wszystkow tym szpitalu było w porządku.
Czy ktoś, kto zarobił pieniądze legalnie, na podstawie uczciwej umowy, oddałby swoje wynagrodzenie? Kacprzyk oddał pieniądze już w dwóćh szpitalach. To łącznie kilkaset tysięcy złotych.
- stwierdził Warchoł.
Przypomnijmy, że w Szpitalu Południowym w Warszawie urządzono vip-owski salonik dla polityków KO, z apomocą którego omijano kolejki do badań i zabiegów, a młody lekarz bez specjalizacji, jednocześnie radny KO, był tam koordynatorem SOR-u. Zarobił dzięki kontaktom z najważniejszymi politykami Koalicji Obywatelskiej, na kilku etatach, 1,6 mln złotych w ciągu roku.
Rządzący twierdzą, że nie jest o żadna afera i zamiast zająć się poważnie tą sprawą próbują teraz ścigać sygnalistę, który powiadomił o całej sprawie media.
O aferze poinformował jako pierwszy Kanał ZERO.
Źródło: Republika, x.com
Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.
Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Jesteśmy na Youtube: Bądź z nami na Youtube
Jesteśmy na Facebooku: Bądź z nami na FB
Jesteśmy na platformie X: Bądź z nami na X
Najnowsze
Warchoł: jeśli wszystko było w porządku, to dlaczego Kacprzyk zwrócił już pół miliona złotych?
SPRAWDŹ TO!
NASZ NEWS: PSL razem z KO na liście? Kłeczek zdradził szczegóły!
Skandal! Ukraiński wojskowy grozi Polsce. "Czy są gotowi na śmierć własnych obywateli?"