Przejdź do treści
16:17 Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski przyleciał w niedzielę do Miami w USA. O godz. 13 czasu lokalnego (godz. 19 w Polsce) spotka się on z prezydentem USA Donaldem Trumpem w jego rezydencji Mar-a-Lago w Palm Beach na Florydzie
15:34 65-letni mężczyzna zginął w niedzielę w pożarze domu w Siemiatyczach - poinformowała podlaskie służby. Ogniem objęty był murowany budynek. Na miejscu czynności wykonują policjanci pod nadzorem prokuratora
14:42 Podlaskie: 65-latek zginął w pożarze domu w Siemiatyczach
14:36 Włoskie media: 25 osób objętych śledztwem w sprawie finansowania Hamasu
13:31 Brytyjski resort obrony: zawarliśmy z Niemcami umowę na wspólny zakup artylerii samobieżnej
13:04 IMGW: W niedzielę i poniedziałek zmienna aura, możliwe marznące opady i silny wiatr
12:43 Papież: świat ma zawsze swoich „Herodów”, swoje mity o sukcesie i o bezwzględnej władzy
12:18 Ukraina: trudna sytuacja obrońców Pokrowska i Myrnohradu w obwodzie donieckim
Wydarzenie Telewizja Republika, województwo lubelskie i miasto Chełm zapraszają na "Wystrzałowego Sylwestra z Republiką". Wśród gwiazd m.in. Fun Factory, Kombi Łosowski, Bayer Full, Defis, Corona i Weekend. Zapraszamy 31 grudnia do Chełma i przed telewizory!
Republika Zapraszamy na stoisko Telewizji Republika już od 30 grudnia – przy Placu Niepodległości w Chełmie
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Londyn zaprasza na koncert kolęd patriotycznych Pawła Piekarczyka, 2 stycznia, godz. 17.30 (po Mszy św.), w kościele Parafialnym pw. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Ociece koło Ropczyc
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" w Olsztynie zaprasza na spotkanie z posłem Andrzejem Śliwką, które odbędzie się w Szczytnie, przy ul. Solidarności 9 (świetlica Spółdzielni Mieszkaniowej), 3 stycznia 2026 r. (sobota) o godz. 17:00
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” w Gdyni zaprasza na koncert kolęd patriotycznych Pawła Piekarczyka, 4 stycznia, godz. 16:00, Kościół p.w. Chrystusa Króla, Gdynia-Mały Kack, ul. Ks.Bp. Jana Bernarda Szlagi 3 (wjazd od ulicy Halickiej)
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na prezentację wystawy w 130 rocznicę urodzin Gen. Stefana Roweckiego „Grota”, wystawa oddziału IPN w Łodzi czynna do 12 stycznia, Krużganki Klasztoru OO. Bernardynów w Piotrkowie Trybunalskim
NBP Nowa publikacja NBP: „Polski złoty i niezależność Narodowego Banku Polskiego jako fundamenty rozwoju gospodarczego" – książka prof. Adama Glapińskiego, Prezesa NBP. Wersja elektroniczna dostępna bezpłatnie na nbp.pl
NBP Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: Przyjęcie euro katastrofalnie spowolni rozwój gospodarczy Polski

Milczy o przesłuchaniu Barbary Skrzypek, ale... znów atakuje PiS

Źródło: x.com/@PremierRP

Dziś rano odbyła się konferencja prasowa Donalda Tuska, który leci do Brukseli. Nie padło ani jedno słowo na temat śmierci, przesłuchania śp. Barbary Skrzypek. Były za to ataki pod adresem PiS!

Nie żyje Barbara Skrzypek

W sobotę rano, w wieku 66 lat, zmarła bliska współpracowniczka prezesa PiS - Barbara Skrzypek. Nastąpiło to trzy dni po trwającym około pięć godzin przesłuchaniu. Czynności prowadziła prok. Ewa Wrzosek, a wspierała ją w tym dwójka adwokatów oskarżyciela posiłkowego. Przesłuchiwana w pokoju była sama. Jej pełnomocnika nie dopuszczono do czynności.

List prezydenta do Tuska

Wczoraj prezydent Andrzej Duda przekazał, że skierował do Donalda Tuska pismo, w którym zwrócił się o wyjaśnienia w sprawie przesłuchania współpracowniczki prezesa PiS Barbary Skrzypek. W ocenie głowy państwa polskiego - cała sprawa "nasuwa wątpliwości" i jest "niezwykle bulwersująca".

Więcej: Prezydent Duda zwrócił się OSTRO do Tuska. "Milczy od kilku dni"

Siedem pytań

Z uwagi na wagę tej sprawy dla opinii publicznej, zaufanie Obywateli do instytucji państwa, w szczególności do szeroko rozumianego wymiaru sprawiedliwości, wzywam Pana Premiera do przedstawienia przez Ministra Sprawiedliwości Prokuratora Generalnego następujących wyjaśnień

 - czytamy w liście, skierowanym do Tuska.

Zobacz więcej: Prezydent Duda zwrócił się do milczącego Tuska. Znamy treść PYTAŃ

Milczał, a nagle...

Opinię publiczną od sobotniego wieczoru nurtowało: gdzie w całej tragedii, która spotkała p. Barbarę Skrzypek i jej bliskich, jest Donald Tusk? Milczał. Nie zabrał głosu publicznie ani razu. Do dziś, kiedy wyraźnie rozwścieczony pytaniami od prezydenta, postanowił w krótkim wpisie zaatakować Andrzeja Dudę. I to w naprawdę obrzydliwy sposób, bo pisząc do bezprawiu "PiS", za które prezydent RP ma być "współodpowiedzialny".

Szczegóły: Tusk W KOŃCU przemówił. Zaatakował prezydenta Andrzeja Dudę

Znów atak

Dziś rano odbyła się konferencja Tuska przed jego wylotem do Brukseli. Nawet nie zająknął się na temat przesłuchania śp. Barbary Skrzypek. W zamian za to - znów atakował opozycję, wykorzystując do tego szkodliwe głosowanie w Europarlamencie. Nazwał je "rosyjskim". Jak przypominamy, chodzi o oddawanie polskiej suwerenności, własnego decydowania o obronności na ręce Brukseli. Tusk ogrywa to jednak "Tarczą Wschód". 

Żeby zrozumieli, że dewastują też własną reputację i dewastują już ostatecznie szanse swojego kandydata, właśnie przez takie zachowania, jak to rosyjskie głosowanie w Parlamencie Europejskim

Źródło: Republika

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. 

Jesteśmy na Youtube: Bądź z nami na Youtube

Jesteśmy na Facebooku: Bądź z nami na FB

Jesteśmy na platformie X: Bądź z nami na X

Wiadomości

Cenckiewicz ostro: czyściliście groby okupantów sowieckich w Polsce

Zełenski dotarł do Miami na spotkanie z Trumpem

Cioromski: Republika dociera do Polonii w USA. To klucz do sukcesu

Prezydent do Tuska: trudno uwierzyć, że kończyliśmy ten sam wydział - historyczny

Jak żyje się Polakom w czasach Tuska? Gorzej! [SONDAŻ]

Prezydent Duda alarmuje: Nie mamy w Polsce ochrony antydronowej ani obrony przed balonami

HIT DNIA

Prowokatorka "babcia Kasia" skarży się na Żurka! W sieci wybrzmiewa KLUCZOWE PYTANIE

Bocheński ostro: Powódź, prowokacje Rosji – rząd zawsze nieobecny

Sikorski i Tusk złożyli hołd "demokratycznym" Niemcom i w rocznicę Powstania Wielkopolskiego zaatakowali Prezydenta

Kolejny zwyczaj wprowadzony przez prezydenta Nawrockiego. Uroczysta ceremonia zmiany flagi

Zagrożenie lawinowe w Tatrach wzrosło do drugiego stopnia!

Dwa ośrodki władzy w Polsce. Dlaczego Tusk boi się Nawrockiego

Duda: rząd Donalda Tuska okazał słabość w polityce międzynarodowej

Trump zmienia reguły gry: stop imigracji, powrót produkcji i wojna o własność intelektualną

Dwie ofiary śmiertelne sztormu Johannes w Szwecji

Najnowsze

Cenckiewicz ostro: czyściliście groby okupantów sowieckich w Polsce

Jak żyje się Polakom w czasach Tuska? Gorzej! [SONDAŻ]

Prezydent Duda alarmuje: Nie mamy w Polsce ochrony antydronowej ani obrony przed balonami

HIT DNIA

Prowokatorka "babcia Kasia" skarży się na Żurka! W sieci wybrzmiewa KLUCZOWE PYTANIE

Bocheński ostro: Powódź, prowokacje Rosji – rząd zawsze nieobecny

Zełenski

Zełenski dotarł do Miami na spotkanie z Trumpem

Cioromski: Republika dociera do Polonii w USA. To klucz do sukcesu

Prezydent do Tuska: trudno uwierzyć, że kończyliśmy ten sam wydział - historyczny