Przejdź do treści
13:30 Benin: Co najmniej 27 osób zginęło w wypadku drogowym. Autokar spadł do rzeki
12:48 Słowacja: W Tatrach odkryto nowy wodospad – ma ponad 100 metrów wysokości
11:46 Pomorskie: Policja wyjaśnia okoliczności akcji ratowniczej na plaży w Łebie
11:05 Rzecznik prezydenta: na razie nie ma sygnałów, które wskazywałyby na zmianę stanowiska Ukrainy ws. ekshumacji
10:56 Francja: Macron zaproponował, by Zełenski i Putin spotkali się w Genewie
10:33 Pomorskie: Strażacy kolejny dzień poszukują strażaka ochotnika po pożarze hali w Kawlach
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Otwock zaprasza na spotkanie z Tomaszem Sakiewiczem i Pawłem Piekarczykiem w środę, 20 sierpnia, o godz. 18:00 w sali widowiskowej Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury, ul. J. Poniatowskiego 10 w Otwocku
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Częstochowa zaprasza do składania podpisów pod wnioskiem o referendum ws. nielegalnej migracji przez cały sierpień od 12-tej do 17-tej pod Jasną Górą przy wjeździe na parking od ul.Klasztornej
Wydarzenia Klub "Gazety Polskiej" w Sydney zaprasza na manifestację wspierającą żądania Polski o należne reparacje za straty II Wojny Światowej, przed Konsulatem Niemiec, 29 sierpnia (piątek), g. 1-3 pm., 100 William Street, Woolloomooloo, Sydney
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

Chorej zemsty ciąg dalszy. Sroka złożyła wniosek o aresztowanie Ziobry

Źródło: X.com/@komentatorNaX

Magdalena Sroka "pochwaliła się" w mediach społecznościowych tym, że do sądu trafił wniosek o aresztowanie Zbigniewa Ziobry. To sposób na rozładowanie złości po dzisiejszych wtopach? Tak to wygląda.

Areszt wobec Ziobry

Nie tak dawno temu, Sejm zgodził się na uchylenie immunitetu i zastosowanie do 30 dni aresztu wobec b. ministra sprawiedliwości, prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry (PiS). Chodzi o zastosowanie - na wniosek komisji śledczej ds. Pegasusa - kary porządkowej za niestawiennictwo na posiedzeniu.

Za wnioskiem głosowało wówczas 239 posłów, przeciw było 194, nikt nie wstrzymał się od głosu.

Sprawę komentował wówczas na naszej antenie sam Ziobro, oceniając, że jest to nic innego jak akt desperacji.

Obawiają się o swój status, bo wiedzą, że nie należę do tych, z którymi można się dogadać. Tusk obiecywał 100 konkretów na 100 dni, w związku z tym taki przykład sprawczości w postaci aresztowania znanej twarzy na prawicy jest interesujący

 - mówił.

Wściekła się?

Przewodnicząca pseudokomisji ds. Pegasusa zaliczyła dziś dwie potężne porażki.

Jak przypominamy, rano Ernest Bejda, były szef CBA poinformował, że Sąd Okręgowy w Warszawie odrzucił wniosek komisji Sroki o ukaranie go za niestawiennictwo na przesłuchanie. Bo "profesjonalnej" komisji przytrafiła się gafa w postaci błędnej daty na wniosku. No co za pech!

Sprawdź: Komisja Sroki chciała ukarać byłego szefa CBA. Sąd wniosek odrzucił!

Później zaś, przed komisją nie stawili się europosłowie PiS, Maciej Wąsik i Mariusz Kamiński. Wydali oni w sieci oświadczenia, powołując się na wyrok Trybunału Konstytucyjnego, z którego wynika, że komisja Sroki została powołana nieprawidłowo, więc... jest nielegalna.

Więcej w tekście: Chcieli przesłuchać europosłów PiS. Nie wyszło, więc... są groźby

Co ciekawe - w przypadku Wąsika doszło do zupełnego logicznego nieporozumienia. Został on ukarany karą grzywny za niestawiennictwo. Około godziny 11, choć przesłuchanie zaplanowane było na 14. 

Złożyła wniosek

Po godzinie 13, Sroka przekazała w przestrzeni medialnej, że do Sądu Okręgowego w Warszawie trafił wniosek o... aresztowanie Zbigniewa Ziobry. Jak to wygląda? Jak wyładowanie frustracji. 

Wniosek o zastosowanie kary porządkowej aresztu wobec Zbigniewa Ziobry w celu skutecznego przesłuchania go przed #KomisjaPegasus trafił dzisiaj do SO w Warszawie. Czynności przesłuchania zaplanowaliśmy w dniach 23-25 czerwca br.

Źródło: Republika, x.com

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. 

Jesteśmy na Youtube: Bądź z nami na Youtube

Jesteśmy na Facebooku: Bądź z nami na FB

Jesteśmy na platformie X: Bądź z nami na X

Wiadomości

Puchar Polski: Znamy wyniki losowania 1/32 finału

Jakubiak: patrzyłem na tę koalicję bez Polski, to tak jakby człowiek jedynki nie miał

Tradycyjne Smaki Lubelszczyzny. Tort z lokalnych owoców [wideo]

Vinicius Jr bez powołania do reprezentacji! Znamy przyczynę

Czy będzie areszt dla myśliwego podejrzanego o zabicie człowieka?

Szynkowski: wczorajsze spotkanie w Białym Domu jest otwarciem nowych ram negocjacyjnych

Rząd Tuska uderza w Cenckiewicza. Śliwka jednoznaczny: chodzi o wyłączenie BBN z procesu decyzyjnego

Bąkiewicz: ROG zjednoczył Polaków ponad podziałami politycznymi

Echo spotkania w Waszyngtonie. Leśkiewicz: nie prowadźmy polityki zagranicznej w krótkich spodenkach!

Świątek wiceliderką rankingu WTA po triumfie w Cincinnati. Wyprzedziła Coco Gauff

Szok! Szpital wstrzymał przyjęcia na Oddział Onkologiczny!

Przydacz punktuje Tuska i Sikorskiego: to oni nie zgłosili obecności Polski na rozmowach w Waszyngtonie

Ruchniewicz zdecydował, kto zostanie szefową oddziału w Berlinie. "Dla nas, dla nowej Ameryki"

Nielegalna TVP znów się skompromitowała! „Kabaretowa Noc pod Gwiazdami” totalną klapą

Wybuch w fabryce. Ofiar jest coraz więcej

Najnowsze

Puchar Polski: Znamy wyniki losowania 1/32 finału

Czy będzie areszt dla myśliwego podejrzanego o zabicie człowieka?

Szynkowski: wczorajsze spotkanie w Białym Domu jest otwarciem nowych ram negocjacyjnych

Rząd Tuska uderza w Cenckiewicza. Śliwka jednoznaczny: chodzi o wyłączenie BBN z procesu decyzyjnego

Bąkiewicz: ROG zjednoczył Polaków ponad podziałami politycznymi

Jakubiak: patrzyłem na tę koalicję bez Polski, to tak jakby człowiek jedynki nie miał

Tradycyjne Smaki Lubelszczyzny. Tort z lokalnych owoców [wideo]

Vinicius Jr bez powołania do reprezentacji! Znamy przyczynę